Dramatyczny telefon i determinacja policji. "Nie ma takiej siły. Zaraz pana znajdziemy"

06.01.2021 | Dramatyczny telefon i determinacja policji. "Nie ma takiej siły. Zaraz Pana znajdziemy"
06.01.2021 | Dramatyczny telefon i determinacja policji. "Nie ma takiej siły. Zaraz Pana znajdziemy"
Dariusz Prosiecki | Fakty TVN
06.01.2021 | Dramatyczny telefon i determinacja policji. "Nie ma takiej siły. Zaraz Pana znajdziemy"Dariusz Prosiecki | Fakty TVN

Spokój dyżurnego policjanta oraz szybkie działanie jego kolegów uratowały życie rannemu 61-letniemu mężczyźnie. Miał obrażenia głowy i nóg. Nie wiedział, gdzie dokładnie jest, była noc, padał śnieg, a dookoła widział tylko krzaki. Policjanci odnaleźli mężczyznę.

Na szczecińskich ogródkach działkowych w mroźną noc leżał ranny mężczyzna. Udało mu się telefonicznie skontaktować z policją. Połączenie z funkcjonariuszem było początkiem poszukiwania rannego i podtrzymywania go na duchu.

Mężczyzna: Żegnam policję. Policja: Słyszy pan, tak? Mężczyzna: Ja już umieram. Policja: Panie Edku, niech pan nie umiera, niech pan się skupi. Mężczyzna: Ja już nie dam rady. Policja: Spokojnie, tyle pan wytrzymał tutaj ze mną, to jeszcze trochę pan wytrzyma.

- Wskazywał, że jest bardzo wychłodzony, że traci przytomność. Wskazywał na obrażenia krwawiące głowy oraz nóg, które uniemożliwiały mu poruszanie się - informuje asp. sztab. Paweł Frąckiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

"Zaraz pana znajdziemy"

Ranny mężczyzna mówił, że leży w krzakach, że nad sobą widzi światła latarni. Nie potrafił określić, gdzie dokładnie się znajduje.

Mężczyzna: Nie mogę się podnieść. Mam głowę rozbitą. Policja: A jakieś samochody pan słyszy, tam przejeżdża coś? Mężczyzna: Tu jest cisza, cały czas cisza. Tu jest jakaś...tu mnie nikt nie znajdzie. Tu są chaszcze dookoła. Nie dotrzecie do mnie, nikt mnie nie znajdzie. Policja: Nie ma takiej siły. Zaraz pana znajdziemy.

Przez prawie dwie godziny dyżurny policji próbował namierzyć rannego. Wsłuchiwał się, czy w pobliżu nie słychać aut i sygnałów radiowozów.

- Policjanci namawiali tego mężczyznę do próby ogrzania się, a także zwrócenia na siebie uwagi wszelkimi możliwymi sposobami - mówi mł. asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

- Skorzystaliśmy z dostępnych informacji, z systemów informatycznych. (Mężczyzna - przyp. red.) wspominał także, że spotykał się, wskazał nam z jakimi osobami - dodaje asp. sztab. Paweł Frąckiewicz.

W końcu do mężczyzny udało się dotrzeć. Został przekazany ratownikom medycznym. W jakich okolicznościach został ranny? Tego policja nie zdradza.

Autor: Dariusz Prosiecki / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Jednym z powodów, dla których koalicja 15 października w ogóle powstała i ma większość w Sejmie, były głosy kobiet. Jednym z powodów, dla którego głosowały, była walka o prawo do aborcji. Sejm może przyjąć jedną z gotowych już ustaw albo zdecydować o referendum. Amnesty International przedstawiło 75 powodów przeciwko referendum.

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy robić referendum ws. aborcji

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy robić referendum ws. aborcji

Źródło:
Fakty TVN

Pałac Saski będzie odbudowany i to szybko - tak mówi minister kultury. Kiedyś to był jeden z najpiękniejszych pałaców Warszawy i od niemal dokładnie 100 lat jego częścią jest Grób Nieznanego Żołnierza. O jego powojennej odbudowie mówiono już dawno, ale realne staje się to dopiero teraz.

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Źródło:
Fakty TVN

Na antenie TVN24 opowiadaliśmy historię bezdomnego pana Jarosława. Mężczyzna próbował zmienić swoje życie. Po emisji materiału telefon Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzwonił się z propozycjami pomocy i pracy. Pan Jarosław nie chciał wyjeżdżać z Poraja. Co zatem u niego słychać?

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dyktator Alaksandr Łukaszenka zakomunikował, że chce pozostać u władzy. Na Białorusi właśnie się zakończyły pseudowybory do parlamentu i lokalnych władz. Reżim, oczywiście, zatriumfował. Nie było ani kandydatów opozycyjnych, ani niezależnych obserwatorów.

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozumiem, że pan Edgar chce się teraz wybielić. Dobrze, niech mówi. (...) Kodeks postępowania karnego przewiduje w takich sytuacjach złagodzenie kary - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szłapka, minister do spraw Unii Europejskiej, o zeznaniach Edgara Kobosa przed komisją śledczą do spraw afery wizowej.

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Źródło:
TVN24

Wszelkie podejrzenia i zarzuty w sprawie afery wizowej dotyczą kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. Były wiceszef MSZ w rządzie PiS Arkadiusz Mularczyk wyraził przekonanie, że całe ówczesne kierownictwo resortu z chwilą podjęcia informacji, że są jakieś nieprawidłowości, zawiadomiło właściwe organy ścigania.

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Źródło:
TVN24

W kilku amerykańskich stanach sędziowie nie mogą ogłosić rozwodu, jeśli kobieta jest w ciąży. Rozwód w tej sytuacji jest po prostu niemożliwy. Nawet, jeśli w danym małżeństwie dochodzi do przemocy domowej. Tak jest między innymi w Missouri. Teraz pewna polityk chce to zmienić.

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Prezydent Zełenski udał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Cel rozmów to między innymi kolejne pośrednictwo Saudów w wymianie jeńców i osób deportowanych. Kilka takich wymian udało się wcześniej. Na powrót swoich bliskich czekają wciąż między innymi rodziny obrońców Azowstalu. Żony żołnierzy systematycznie zbierają się w centrum Kijowa i apelują do władz o starania w celu sprowadzenia ich mężów do domów.

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niewykluczone, że o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zdecydują kobiety. Sąd Najwyższy stanu Alabama zdecydował, że zamrożone zarodki, wykorzystywane do zapłodnienia in vitro, są w świetle prawa dziećmi. Tamtejsze przychodnie natychmiast wstrzymały możliwość korzystania z tej procedury. Pacjenci przenoszą się do stanów, w których rządzą demokraci, licząc, że tam dotychczasowe prawo zostanie utrzymane. Republikanie w swoich stanach zmieniają prawo po decyzji Sądu Najwyższego, który dwa lata temu orzekł, że aborcja nie jest jednak konstytucyjnym prawem Amerykanek.

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS