Pożar wybuchł nad ranem, na ratunek ruszył pan Bhudev. "Życzyłbym wszystkim takich sąsiadów"

31.01.2020 | Pożar wybuchł nad ranem, na ratunek ruszył pan Bhudev. "Życzyłbym wszystkim takich sąsiadów"
31.01.2020 | Pożar wybuchł nad ranem, na ratunek ruszył pan Bhudev. "Życzyłbym wszystkim takich sąsiadów"
Jarosław Kostkowski | Fakty TVN
31.01.2020 | Pożar wybuchł nad ranem, na ratunek ruszył pan Bhudev. "Życzyłbym wszystkim takich sąsiadów"Jarosław Kostkowski | Fakty TVN

Pan Marek nie ma nogi i porusza się na wózku inwalidzkim. Nie wiadomo, czy przeżyłby pożar w swoim domu, gdyby nie uratował go sąsiad - Bhudev Sharma. - Życzyłbym wszystkim takich sąsiadów - mówi pan Marek.

W niedzielę rano w kamienicy przy ulicy Biskupińskiej w Poznaniu wybuchł pożar. Mieszkańcy mieli niewiele czasu, by stamtąd uciec. Dla pana Marka Szoty to była śmiertelna pułapka. Z powodu miażdżycy w grudniu amputowano mu nogę i sam by się z domu nie wydostał.

Pomoc nadeszła z ulicy. - Chwycił mnie z tym kolegą na bary i zaczęli mnie wynosić, i jego żona podjechała wózkiem - relacjonuje pan Marek.

- To była jakaś wieczność, tylko wyczekiwałam, kiedy wyjdą - wspomina Marta Sharma, żona Bhudeva Sharmy.

Bhudev i Marta Sharmowie mieszkają w sąsiednim domu. Na szczęście obudzili się na czas, żeby zdążyć pomóc panu Markowi. - Wiedziałem, to jest pożar, muszę iść - mówi Bhudev Sharma. - Cały czas leciały dachówki, to naprawdę tak, jak z filmów - dodaje.

- Wyściskaliśmy się, oboje żeśmy łezkę uronili, bo to było takie nasze, generalnie, pierwsze spotkanie - opowiada z kolei pan Marek.

"Liczy się człowiek"

Pan Marek poznał pana Bhudeva w chwili wielkiej próby. - Mama i tata powiedzieli, że dobrze, że pomagałem. Tacy ludzie muszą być - mówi pan Bhudev.- To jest coś, czego po prostu nie można wymagać od nikogo, bo tak naprawdę nikt nie wie, jak byśmy się zachowali w tej sytuacji. A ja już wiem, że mąż jest tym bohaterem - twierdzi Marta Sharma.

Pan Bhudev przypadkiem poznał w Polsce swoją żonę. Teraz prowadzą wspólny biznes. W pewnym sensie do ich rodziny dołączył teraz pan Marek.

Małżonkowie zorganizowali pomoc dla pogorzelców, pomogą też w zbiórce na protezę nogi dla pana Marka.

- Życzyłbym wszystkim takich sąsiadów. Czasami nawet nie chcemy poznawać tych ludzi - mówi pan Marek. - Nieważne, kto z jakiego kraju jest, jakiej narodowości, wyznania, liczy się człowiek - podkreśla.

Może i pan Marek stracił wszystkie rzeczy, ale z pożaru wyszedł bogatszy o nowych przyjaciół.

Autor: Jarosław Kostkowski / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Według danych policji i Głównego Urzędu Statystycznego, w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i świętokrzyskim statystycznie najczęściej w 2023 roku można było spotkać na drodze kierowcę po alkoholu. To wciąż w Polsce plaga. Receptą miała być konfiskata aut, ale nowe przepisy będą poprawiane.

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Źródło:
Fakty TVN

Waży niespełna półtora kilograma, a jej narodziny to istny cud. Oto historia dziewczynki, której matka zginęła podczas bombardowania Strefy Gazy. Kobieta była w ciąży - z jej łona lekarzom w ostatniej chwili udało się uratować dziecko. To był 30. tydzień ciąży.

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Źródło:
Fakty TVN

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej stworzył aplikację, która ma monitorować bezpieczeństwo turystów w górach i w razie zagrożenia alarmować ratowników. Pozwoli to szybciej wysłać wsparcie i zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To pierwsza tego typu aplikacja na świecie.

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Powstał pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. To "Podróże z Albertem", które pozwalają maluchom przenieść się do świata rozszerzonej rzeczywistości. Podczas seansu młodzi widzowie mogą poczuć na sobie wzrok tygrysa albo podziwiać latające wokół nich cyfrowe motyle. Co najważniejsze, to dzieci decydują, jak potoczą się losy filmowych bohaterów.

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Publiczna dyskusja w sprawie broni jądrowej w Polsce prowadzona przez prezydenta, delikatnie mówiąc, nie służy naszemu bezpieczeństwu - ocenił w "Faktach po Faktach" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Jak dodał, "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po".

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Źródło:
TVN24

Rosja kolejny raz próbuje wpływać na kampanię wyborczą. Tym razem na celowniku Kremla są czerwcowe wybory do europarlamentu. O hakerskich atakach i fałszywych stronach internetowych alarmują władze Francji, Belgii i Czech. Liderzy tych dwóch ostatnich państw zaapelowali do Komisji Europejskiej o przyjęcie dodatkowych sankcji na Rosję za próby wywarcia wpływu na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. 

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Donald Trump w zaciętej walce o prezydenturę intensywnie zabiega o młodszych wyborców. I trzeba przyznać, że odnosi tu coraz większe sukcesy. O ile w wyborach 2020 roku spośród wyborców przed 30. rokiem życia na Joe Bidena zagłosowało prawie 60 procent, a na Trumpa - 35 procent, to teraz - według sondażu Ipsos - te proporcje wynoszą zaledwie 29 do 26 dla Bidena. Reszta nie popiera żadnego kandydata. Co więcej, rośnie liczba młodych wyborców, którzy stanowczo deklarują się jako republikanie. Czym przyciąga ich Trump?

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS