Odbieranie zwierząt oprawcom może być trudniejsze. Obrońcy praw zwierząt podnoszą alarm
Gdy zapytać posłów o stosunek do zwierząt, to w Sejmie są niemal wyłącznie żarliwi obrońcy ich praw. Gdy przychodzi do tworzenia prawa na rzecz zwierząt, jest dużo gorzej. Obecnie organizacje pozarządowe, które bronią praw zwierząt, mogą odebrać je tym, którzy je krzywdzą. Zmiany w ustawie o ochronie zwierząt pozwalałyby na odebranie zwierzęcia tylko po uzyskaniu opinii powiatowego lekarza weterynarii. Nie tylko PiS forsuje te zmiany.
Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN
Źródło zdjęcia głównego: OTOZ Animals
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Różdżki z imieniem i nazwiskiem wojewody warmińsko-mazurskiego zostały rozdane samorządowcom jako symbol dofinansowania na budowy i remonty dróg. Nietypowy sposób wręczenia dofinansowań stał się też przedmiotem korespondencji i sporu z Polską Agencją Prasową.
Samorządowcy dostali różdżki z nazwiskiem wojewody. Urząd tłumaczy: to swoisty symbol
- Źródło:
- Fakty TVN
"Dość czekania, czas na działania" - w szczycie kampanii wyborczej Lewica składa projekt likwidacji Funduszu Kościelnego. Stawką są miliardy złotych od państwa dla Kościołów. Koalicja była zgodna w sprawie likwidacji funduszu, a sprawą miał zająć się Władysław Kosiniak-Kamysz, ale efektów jego pracy brak.
Lewica chce "dowieźć obietnicę", którą miał się zająć Kosiniak-Kamysz. "Dość czekania, czas na działania"
- Źródło:
- Fakty TVN
Kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen stwierdził w wywiadzie internetowym, że w jego "idealnym świecie studia są płatne". Jako przykład podał uniwersytety w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie jego zdaniem poziom edukacji wygląda znacznie lepiej niż w Polsce. Na odpowiedź nie musiał długo czekać - politycy z każdej strony sceny politycznej nie zostawili na tym pomyśle suchej nitki.
Sławomir Mentzen: w moim idealnym świecie studia są płatne. Kontrkandydaci odpowiadają na te słowa
- Źródło:
- Fakty po Południu TVN24
Początkowe ustalenia policjantów wskazywały na to, że nastolatka wtargnęła na jezdnię w niewyznaczonym miejscu. Jednak nagranie z monitoringu nie budzi wątpliwości, że dziewczynka przechodziła na pasach w prawidłowy sposób. Sprawca wypadku decyzją sądu otrzymał jedynie karę grzywny. Rodzina nie kryje oburzenia i zapowiada odwołanie od wyroku.
Potrącona na pasach 14-latka miała złamany kręgosłup i kości. Sąd orzekł wobec kierowcy karę grzywny
- Źródło:
- Fakty po Południu TVN24
Bez obecności Amerykanów nie da się skutecznie przeprowadzić operacji dotyczącej zagwarantowania bezpieczeństwa w Ukrainie. Ona nie może być strefą neutralną, zdemilitaryzowaną, musi mieć swoje wojsko - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Co z Ukrainą? "Do tej operacji dojdzie tylko w jednym wypadku"
Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznym świecie, dlatego trzeba być coraz lepiej przygotowanym. Chodzi nie tylko o zagrożenie ze strony Rosji, ale i ze strony cyberprzestępców oraz z powodu gwałtownych skutków zmian klimatu czy możliwych pandemii. Z tego założenia wychodzi Unia Europejska i promuje hasło "Gotowi na wszystko". Bruksela chce, by państwa członkowskie opracowały plany, które pozwolą ich obywatelom przetrwać 72 godziny. Chodzi na przykład o zestawy przetrwania.
KE chce, by każdy obywatel był gotów do samodzielnego przetrwania przez co najmniej 72 godziny
- Źródło:
- Fakty o Świecie TVN24 BiS
Według 84 procent Polaków nasz kraj skorzystał na wejściu do Unii Europejskiej. To wynik bezprecedensowy. Ponadto 44 procent respondentów chce, by Wspólnota wzmocniła swoją rolę w ochronie obywateli przed kryzysami i zagrożeniami dla bezpieczeństwa - tak wynika z badania Eurobarometru. Wdzięczność i potencjał Unii w tak trudnym czasie da się dostrzec nie tylko w sąsiadującej z Rosją Polsce.
Rekordowe poparcie dla UE. Europejczycy za największy atut uważają bezpieczeństwo
- Źródło:
- Fakty o Świecie TVN24 BiS