"Masakra", "jest gorzej niż było". Kierowcy o korkach na nowej zakopiance

05.10.2019 | "Masakra", "jest gorzej niż było". Kierowcy o korkach na nowej zakopiance
05.10.2019 | "Masakra", "jest gorzej niż było". Kierowcy o korkach na nowej zakopiance
Renata Kijowska | Fakty TVN
05.10.2019 | "Masakra", "jest gorzej niż było". Kierowcy o korkach na nowej zakopianceRenata Kijowska | Fakty TVN

Nowy odcinek nowej zakopianki ledwo został oddany do użytku, a już zasłynął potężnymi korkami. Dlaczego powstają? Zdaniem drogowców winę ponoszą kierowcy, którzy chcą zobaczyć nową, robiącą duże wrażenie trasę.

W ostatnią sobotę września oddano do użytku nowy odcinek drogi ekspresowej S7 między Skomielną Białą a Rabką Zdrój, czyli kolejny fragment nowej zakopianki. Piękne widoki, dwie jezdnie, wiadukty, bezpiecznie i... płynnie? No, nie do końca.

- Masakra. Nie wiedziałem, że tak jest, bo pojechałbym starą drogą - stwierdził jeden z kierowców, który, podobnie jak pozostali, dołączył do potężnego korku, który często tworzy się na nowym odcinku. Od jeszcze innego kierowcy usłyszeliśmy, że ten liczący 6 kilometrów odcinek pokonywał raz w godzinę.

Otwarciu nowego, sześciokilometrowego odcinka towarzyszyła piosenka ze słowami "Na samym przedzie Adamczyk jedzie i piękną drogę do nas wiezie". Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk piosenki wysłuchał i odcinek otworzył. - Kierowcy wreszcie przejmą w posiadanie drogę, o której marzyli - powiedział. - Teraz to będzie zupełnie inna jakość - dodał senator PiS Marek Pęk, który też uczestniczył w uroczystości.

Jest nowa droga i są korki - po staremu. - Droga została tylko otworzona, bo są wybory, a jest gorzej niż było - skomentował kierowca Zygmunt.

Sprawcy są zmotoryzowani

Dlaczego na nowej, szerokiej drodze są korki? Winni są kierowcy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uważa, że najwyżej położony w Polsce wiadukt padł ofiarą własnego sukcesu.

- Właśnie taka ładna droga. Dlatego w soboty i w niedziele wiele osób chciało przyjechać specjalnie na tę drogę, żeby ją zobaczyć - wyjaśniła Iwona Mikrut-Purchla, rzeczniczka prasowa GDDKiA w Krakowie.

No i kierowcy ją zakorkowali. - Chciałem zobaczyć, faktycznie, jak to tutaj wygląda, i teraz muszę sobie odstać swoje - przyznał się jeden z kierowców, z którymi rozmawialiśmy. - To było takie zjawisko, można powiedzieć, pierwszego dnia - stwierdziła Iwona Mikrut-Purchla.

Zjawisko jednak powtarzało się. Także w piątkowe popołudnie 4 października, gdy z nowej dwupasmowej drogi wszyscy zjeżdżali na jeden pas. - Nowa zakopianka bardzo fajna, ale organizacja ruchu to kosmiczna porażka - zrecenzował kierowca Wojciech.

Nikt przy tym nie zaprzecza, że nowa trasa jest naprawdę bardzo ładna. - Już jest ta droga i to się liczy. Musimy być cierpliwi. Czekamy na resztę (odcinków S7 - przyp. red.) - usłyszeliśmy od pasażerki samochodu osobowego stojącego w korku na nowym odcinku.

Proste rozwiązania

Policja radzi jeździć starą zakopianką. - Kierowcy jadący z Zakopanego w kierunku Krakowa, którzy chcą uniknąć korków, dalej mają możliwość, żeby w Rabce jechać starą zakopianką - mówi st. sierż. Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

Minister infrastruktury kilka dni po ogłoszeniu sukcesu pociesza, że będzie lepiej. - Na zakopiance zatory drogowe pojawiają się dosyć często. (...) Dokonane zostaną tam zmiany przy prowizorycznym wjeździe na oddany do użytkowania odcinek i one na pewno upłynnią ruch - zapewnił Andrzej Adamczyk.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

W poszukiwaniach "drugiego Andrzeja Dudy" prezes PiS-u na razie jest niezdecydowany. Lista ma się zawężać, a niemal rzutem na taśmę do gry wchodzi samorządowiec. To Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. On sam przekonuje, że nie ma takiej ambicji, ani planów.

Do gry w PiS wchodzi nowy kandydat na kandydata na prezydenta? Zapytaliśmy go o to

Do gry w PiS wchodzi nowy kandydat na kandydata na prezydenta? Zapytaliśmy go o to

Źródło:
Fakty TVN

To może być niebezpieczne dla jego zleceniodawców - Paweł S. mówi już drugi dzień, wiele godzin, a to jeszcze nie koniec. Nie wiadomo, czy w prokuraturze zaprzecza oskarżeniom, czy może kogoś sypie. Wiadomo, że chodzi o wiele milionów złotych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych za czasów PiS-u. Najpierw były szef tej agencji, Michał K., został zatrzymany w Londynie, a potem Pawła S. deportowano z Dominikany.

Paweł S. drugi dzień w prokuraturze. Jego słowa "mogą spowodować, że cała Zjednoczona Prawica zadrży"

Paweł S. drugi dzień w prokuraturze. Jego słowa "mogą spowodować, że cała Zjednoczona Prawica zadrży"

Źródło:
Fakty TVN

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Hiszpanii jest szokująca. To już 205 osób, a kilkadziesiąt jest wciąż poszukiwanych. "Mąż wyszedł po samochód i już nie wrócił". "Uciekłam z domu, gdy wodę miałam po szyję". Przerażające relacje. Gwałtowna ulewa i nagła powódź. Mieszkańcy pytają, dlaczego nikt ich nie ostrzegł o powodzi z wystarczającym wyprzedzeniem.

Powódź w Hiszpanii zabiła ponad 200 osób. "Tam, gdzie mieszkam, nic nie może dojechać"

Powódź w Hiszpanii zabiła ponad 200 osób. "Tam, gdzie mieszkam, nic nie może dojechać"

Źródło:
Fakty TVN

2 listopada to Dzień Zaduszny. Dla wielu osób odwiedzających groby bliskich tak samo ważny jak 1 listopada. Na polskich cmentarzach, podobnie jak w piątek, zapłonęły znicze, pojawiły się wiązanki kwiatów. To także okazja do podsumowania pierwszych dni policyjnej akcji "Znicz". Nie obyło się bez wypadków i ofiar śmiertelnych. Zatrzymanych zostało blisko 500 nietrzeźwych kierowców.

W Zaduszki ruch jest mniejszy, ale na drogach wciąż trwa akcja "Znicz". Policjanci podali pierwsze dane o wypadkach

W Zaduszki ruch jest mniejszy, ale na drogach wciąż trwa akcja "Znicz". Policjanci podali pierwsze dane o wypadkach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Kamala Harris i Donald Trump kończą swoje kampanie wyborcze. To właśnie głosy mieszkańców tzw. stanów wahających się, jak Arizony, Georgii czy Karoliny Północnej, zdecydują, kto będzie urzędował w Białym Domu. Jakie argumenty mogą przekonać na ostatniej prostej? Demokraci zorganizowali kampanijne rodeo, a sztab Donalda Trumpa postanowił wciągnąć w swoją kampanię osoby niebinarne i transpłciowe.

Ostatnie dni kampanii wyborczej w USA. Co mówią Amerykanie, którzy zagłosowali wcześniej?

Ostatnie dni kampanii wyborczej w USA. Co mówią Amerykanie, którzy zagłosowali wcześniej?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Kiedy widzę taki projekt budżetu, mogę albo milczeć i udawać, że nic się nie dzieje, albo głośno i otwarcie mówić, że to nie tak miało wyglądać. Wybrałem drugą drogę - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł Adrian Zandberg (Razem). Europoseł KO Andrzej Halicki powiedział, że Zandberg "ma złote recepty, ale tak naprawdę nic z tego nie wychodzi, dlatego, że nie realizuje ich".

Zandberg: wystarczy zagłosować za poprawkami Razem. Halicki: najpierw ustalcie, jakie macie

Zandberg: wystarczy zagłosować za poprawkami Razem. Halicki: najpierw ustalcie, jakie macie

Źródło:
TVN24

Mit smoleńskiego morderstwa jest jedną z podstawowych cegieł w murze PiS. Wyciągnięcie tej cegły powoduje, że on się zawali - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł i były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Jarosław Kaczyński, nawet jeśli będzie miał czarno na białym napisane, co się stało z dowodami, to powie, że to jest propaganda - dodał.

"Oni zrobili mur. Wyciągnięcie jednej cegły powoduje, że się zawali"

"Oni zrobili mur. Wyciągnięcie jednej cegły powoduje, że się zawali"

Źródło:
TVN24

Wraz z nadchodzącymi wyborami Amerykanie są coraz bardziej zestresowani polityką. Kamala Harris i Donald Trump prezentują dwie odmienne wizje Stanów Zjednoczonych. Ponad połowa obywateli uważa, że ich prawa są zagrożone. Niepokój budzi między innymi kwestia prawa do aborcji, imigracja czy koszty życia. Obywatele są zmęczeni polityką i podziałami w kraju. Wielu dorosłych Amerykanów przyznaje, że ogranicza kontakty z rodziną ze względu na różnice w poglądach.

Kampania wyborcza odbija się na zdrowiu psychicznym Amerykanów. "Jest dużo negatywnych emocji"

Kampania wyborcza odbija się na zdrowiu psychicznym Amerykanów. "Jest dużo negatywnych emocji"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Nigdy nie uznał wyborczej porażki w 2020 roku i zawsze chciał wrócić do Białego Domu. Może mu się to udać, bo wyścig wyborczy jest niezwykle wyrównany. Donald Trump, choć obraża wielu przeciwników i różne grupy polityczne, to nie traci swoich zwolenników, którzy znów chcą go widzieć na urzędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump ma szansę wrócić do Białego Domu

Donald Trump ma szansę wrócić do Białego Domu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS