Ludzkie szczątki w nowym domu. Sąsiedzi przypomnieli sobie awanturę sprzed 20 lat

Źródło:
Fakty TVN
Ludzkie szczątki w nowym domu. Sąsiedzi przypomnieli sobie awanturę sprzed 20 lat
Ludzkie szczątki w nowym domu. Sąsiedzi przypomnieli sobie awanturę sprzed 20 lat
Jarosław Kostkowski/Fakty TVN
Ludzkie szczątki w nowym domu. Sąsiedzi przypomnieli sobie awanturę sprzed 20 latJarosław Kostkowski/Fakty TVN

Nowo kupiony dom z niespodzianką - ludzkimi szczątkami w piwnicy. Podobno kiedyś była kłótnia i był hałas, a potem zniknął pan Kazimierz - tak przynajmniej mówią sąsiedzi. Co jeszcze wiadomo i co będzie badać policja?

Podczas prac remontowych w w Rudnej dokonano makabrycznego odkrycia. Chodzi o ciało ukryte przez wiele lat w piwnicy. Zostało ono znalezione przez nowego właściciela domu. - Szczątki ujawnił w takim miejscu, w ziemi. W takim klepisku - przekazuje Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Sąsiadom wraca pamięć. Pani Helena pamięta awanturę małżonków tuż przed zniknięciem 45-letniego Kazimierza C.. - Pomiędzy nimi była kłótnia, hałas był, jak nie wiem. No i się ucichło. Ona zgłosiła, że on zaginął - mówi Helena Olejnik, sąsiadka. - W 1999 roku, w grudniu, zostało zgłoszone nam zaginięcie ówczesnego właściciela tej posesji - dodaje mł. insp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Poszukiwania, także z udziałem jasnowidza, nic nie dały. Niecały rok temu żona zaginionego sprzedała dom. Jak dotąd dawnych domowników jeszcze nie przesłuchano.

Do zdarzenia doszło w Rudnej (woj. wielkopolskie)
Do zdarzenia doszło w Rudnej (woj. wielkopolskie)

Nowe techniki

Ta historia zaczyna się pod koniec lat 90., kiedy rzeczywistość była zupełnie inna. Małżeństwo mieszkało z czwórką dzieci, mężczyzna handlował końmi. Nie przeszukano domu, nie podejrzewano zbrodni. - Myślę, że to będzie wąskie i bliskie grono osób, które było związane z denatem - dodaje Maciej Szuba, były policjant. Raczej nie ma wątpliwości, że to szczątki zaginionego. - Wskazują na to pewne elementy. Ujawniono podczas oględzin w zakładzie medycyny sądowej chociażby dwa charakterystyczne zęby metalowe - wyjaśnia Łukasz Warzywniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szukają go od 1999 roku. Pod podłogą domu znaleziono szczątki

Przez lata zmieniły się metody dochodzenia prawdy, a policja ma teraz więcej narzędzi. - Mieszkanie ze zwłokami pod jednym dachem wydaje się trudnym przeżyciem, natomiast jeśli chodzi o sprawców, czy sprawcę w liczbie pojedynczej, działają mechanizmy obronne. Ludzie na ogół nie myślą o tym na co dzień. Najczęściej po prostu wypierają to z pamięci, usuwają - tłumaczy Jan Gołębiowski z Centrum Psychologii Kryminalnej.

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Byli ochroniarzami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i chociaż nie pracowali dla Żandarmerii Wojskowej, to byli tam na etatach. Wiceminister obrony narodowej mówi o skandalu i ujawnia wyniki kolejnego audytu. Jak się okazuje, Żandarmeria Wojskowa była na usługach jeszcze innego polityka PiS-u - Antoniego Macierewicza.

Bliskie relacje Antoniego Macierewicza z Żandarmerią Wojskową. "Działalność usługowo-opiekuńcza"

Bliskie relacje Antoniego Macierewicza z Żandarmerią Wojskową. "Działalność usługowo-opiekuńcza"

Źródło:
Fakty TVN

Przez 25 lat w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka lekarze dokonali pięciuset rodzinnych przeszczepów wątroby, ratując zdrowie i życie pacjentów. - W zakresie transplantacji wątroby i nerek u dzieci jesteśmy w tej chwili jednym z dwóch największych ośrodków na świecie - podkreśla doktor Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Centrum Zdrowia Dziecka od 25 lat przeszczepia wątroby. Ich działalność jest osiągnięciem na skalę światową

Centrum Zdrowia Dziecka od 25 lat przeszczepia wątroby. Ich działalność jest osiągnięciem na skalę światową

Źródło:
Fakty TVN

Mamy rosnącą falę zakażeń krztuścem wśród dzieci - alarmują lekarze i dodają, że to niewątpliwie skutki trendu na nieszczepienie dzieci. Z danych wynika, że jest coraz więcej rodziców i opiekunów, którzy nie chcą zabezpieczać dzieci nawet obowiązkowymi szczepieniami. Dziesięć lat temu ich decyzje dotyczyły ponad 12 tysięcy nieletnich, w ubiegłym roku prawie 90 tysięcy.

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Jeżeli ktoś dopuszczał do tego, że prywatne rozmowy przewodniczącego Rady Europejskiej z jego adwokatem, bo ja wówczas reprezentowałem Donalda Tuska, znajdowały się w posiadaniu służb jakiegokolwiek kraju - bez względu na to, czy sojuszniczego, czy nie - to to jest szpiegostwo - mówił w "Faktach po Faktach" poseł KO i adwokat Roman Giertych.

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Źródło:
TVN24

Amerykańska pomoc dla Ukrainy będzie zbawieniem. Oby nadeszła na czas - powiedział w TVN24 generał profesor Bogusław Pacek. Były ambasador Andrzej Byrt mówił z kolei o brytyjskim pakiecie pomocowym, który "jest bardzo znaczący". Stwierdził też, że całe NATO "powinno przestawić swoje przemysły zbrojeniowe".

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Źródło:
TVN24

Niemiecka policja zatrzymała asystenta jednego z czołowych polityków Alternatywy dla Niemiec. Mężczyzna jest podejrzany o szpiegowanie na rzecz Chin. To kolejny dowód na to, że europejscy populiści są narzędziem w rękach wrogich sił.

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Brytyjczycy od samego początku rosyjskiej napaści mocno wspierali Ukrainę - sprzętem, szkoleniami i pieniędzmi. Skąd wzięło się to brytyjskie zaangażowanie? W skrócie: Londyn nie tylko docenia zagrożenie, w którym jest Ukraina, ale sam od lat doświadcza brutalności Kremla na swój sposób.

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS