Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia

Źródło:
Fakty TVN
Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia
Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia
Dominika Ziółkowska/Fakty TVN
Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudniaDominika Ziółkowska/Fakty TVN

Pomaga na co dzień, a tuż przed świętami zaprasza, by się do tego pomagania przyłączyć. Fundacja TVN i program "Uwaga!" TVN organizują akcję charytatywną. W kolejnych tygodniach będzie szansa na poznanie podopiecznych i ich potrzeb.

Informacje o tym, jak pomóc podopiecznym Fundacji TVN

Rafał to mały siłacz. - Nic nie wskazywało na to, że będzie się zmagał z takim potworem - mówi Anna Szwajgiel, matka Rafała. Ten potwór to choroba. Rdzeniowy zanik mięśni. Pierwsze objawy pojawiły się u chłopca, gdy miał półtora roku. Dziś ma siedem lat i wciąż walczy.

Rafał dostaje lek zatrzymujący chorobę, ale ona już spustoszyła jego organizm. Marzy, by kiedyś sam chodzić, ale sprzęt i rehabilitacja to ogromne koszty. - Nie jest łatwo prosić o pomoc, ale nie robimy tego dla siebie - podkreśla Anna Szwajgiel.

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji TVN, która wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna wspólną świąteczną akcję. Co tydzień przez następne pięć tygodni reporterzy "Uwagi!" będą pokazywać historię małych wojowników. Wielki finał jest zaplanowany na 17 grudnia.

- Zorganizujemy dla podopiecznych Fundacji małe święto, zaprosimy ich do programu na żywo. Mam nadzieję, że będą się świetnie bawić - mówi Daria Górka, dziennikarka "Uwagi!" TVN.

18 tysięcy listów do Mikołaja. "Uczymy marzyć na nowo"Prezeska Fundacji Świętego Mikołaja dla Seniora w TVN24.TVN24

Koszty leczenia i rehabilitacji dla wielu są zbyt wysokie

Rodzina z Krakowa od lat mierzy się z przeciwnościami losu. Paula urodziła się chora. - Moje marzenie jest takie, żebym mogła chodzić - mówiła Paula Bogacz w 2011 roku. To marzenie nadal się nie spełniło, ale ona wciąż tryska energią. - Jestem uśmiechnięta, jak to się mówi, od ucha do ucha - opowiada Paula Bogacz.

Kiedy dziewczynka miała sześć lat, zachorował jej tata, który dziś też jeździ za wózku. Koszty leczenia i rehabilitacji dwóch osób w rodzinie były nieosiągalne. - Na szczęście wtedy na naszej drodze stanęła Fundacja i ludzie, którzy po prostu pomagają - mówi Agnieszka Bogacz, matka Pauliny.

Dzięki Państwa wsparciu, naszych widzów, takie rodziny jak ta nie są same, i jest im łatwiej. - Ludzie zdrowi, którym się wszystko układa, czasami szukają sobie problemów znikąd, a u nas, jak jest problem, to trzeba z nim walczyć, a potem trzeba się cieszyć - mówi Tomasz Bogacz, ojciec Pauli.

Fundacja TVN wspiera nie tylko leczenie i rehabilitację konkretnych osób, ale też pomaga szpitalom. Na odbudowę tego w Nysie, po powodzi, przekazała ponad osiem milionów złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Szpital w Nysie wznawia działalność po powodzi. Pomogli widzowie TVN i Fundacja TVN

- Kupimy stacjonarny tomograf komputerowy, kupimy rentgen, kupimy nową karetkę - wymienia Artur Kamiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nysie.

Na początku przyszłego roku Fundacja TVN otwiera Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. - Bardzo nowoczesny, piękny budynek, który będzie ciepłym, opiekuńczym miejscem dla naszych młodych pacjentów - zapewnia Zuzanna Lewandowska, prezeska Fundacji TVN.

Fundacja ma więc wiele zadań i wiele wyjątkowych twarzy, takich jak twarz Rafała.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Kiedy byli u władzy, Centra Integracji Cudzoziemców otwierali i to uroczyście. Teraz nimi straszą. Politycy PiS mają problem z utrzymaniem jednej wersji w sprawie programu, który sami przecież wymyślili. Cudzoziemcami też straszą, choć sami - jak zauważają rządzący - otworzyli przed nimi szeroko drzwi.

PiS tworzył Centra Integracji Cudzoziemców. Teraz nimi straszy

PiS tworzył Centra Integracji Cudzoziemców. Teraz nimi straszy

Źródło:
Fakty TVN

Ewa urodziła się dwa lata temu. Ma problemy z sercem, jelitami i ze wzrokiem. Mama porzuciła ją jeszcze w szpitalu, ojciec zrobił to też niemal od razu, ale stała się rzecz niezwykła. Ewa będzie mogła opuścić szpital i będzie miała dom. To wszystko dzięki Judycie i Piotrowi, którzy odpowiedzieli na apel szpitala.

Dwuletnia Ewa od urodzenia mieszka w szpitalu, ale niedługo to się zmieni. Ma nową rodzinę

Dwuletnia Ewa od urodzenia mieszka w szpitalu, ale niedługo to się zmieni. Ma nową rodzinę

Źródło:
Fakty TVN

Już ponad trzy tysiące osób zmarło w Mjanmie - dawnej Birmie - po katastrofalnym trzęsieniu ziemi. Takie informacje przekazują lokalne władze, jednak przewidywania ekspertów mówią, że kataklizm mógł pochłonąć nawet dziesiątki tysięcy ofiar. Trwają akcje ratunkowe i poszukiwawcze i wciąż udaje się spod gruzów wyciągnąć żywe osoby. Rządząca krajem wojskowa junta w końcu uległa naciskom i zapowiedziała, że wstrzyma walki z siłami prodemokratycznymi, żeby nie utrudniać niesienia pomocy.

"Z dnia na dzień szanse maleją", ale wciąż odnajdują żywych

"Z dnia na dzień szanse maleją", ale wciąż odnajdują żywych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rośnie liczba zatruć dopalaczami. Coraz częściej sięgają po nie dzieci i nastolatkowie. To alarmujące dane Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Odurzanie się dopalaczami, lekami i innymi środkami to rosnący problem w Polsce. Konsekwencje są tragiczne - ostrzegają lekarze.

GIS alarmuje: rośnie liczba zatruć dopalaczami wśród dzieci. Leczenie uzależnienia od tych środków jest trudne

GIS alarmuje: rośnie liczba zatruć dopalaczami wśród dzieci. Leczenie uzależnienia od tych środków jest trudne

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Mamy pewne grupy amunicji, z której wielkości jesteśmy niezadowoleni - przyznał w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Sztabu Generalnego WP generał Wiesław Kukuła. Zaznaczył, że "istnieje wiele asortymentów", które pozwalają prowadzić ewentualną wojnę "nawet przez długie miesiące".

Kluczowa amunicja. "Nie możemy na pewno mówić o pięciu dniach. Ale wciąż jej wartość nie jest zadowalająca"

Kluczowa amunicja. "Nie możemy na pewno mówić o pięciu dniach. Ale wciąż jej wartość nie jest zadowalająca"

Źródło:
TVN24

- To są przestępcy, którzy byli prawomocnie skazani i dwukrotnie zostali ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział we wtorek w "Faktach po Faktach" wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Karnowski, odnosząc się do polityków PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którym europarlament uchylił immunitety. Zdaniem posła PiS Krzysztofa Ciecióry była to "decyzja polityczna". - Trzeba tych ludzi wsadzić do więzienia pod jakimkolwiek pretekstem - stwierdził.

Wąsik i Kamiński bez immunitetów. "Mam nadzieję, że następny prezydent nie ułaskawi kolegów"

Wąsik i Kamiński bez immunitetów. "Mam nadzieję, że następny prezydent nie ułaskawi kolegów"

Źródło:
TVN24

W ciągu minionej doby Bill Ackman, jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, napisał kilka tweetów. Jeden z nich brzmiał: "Państwa, które jako pierwsze dojdą do porozumienia z Donaldem Trumpem, zawrą lepsze porozumienia. Kraje, które będą czekać lub zastosują odwet, będą żałować, że nie były w pierwszej grupie". A drugi cytat: "Czasem najlepszą strategią w negocjacji jest przekonanie drugiej strony o swoim szaleństwie". A co myślą zwykli amerykańscy przedsiębiorcy, którzy nie zarządzają miliardowymi funduszami, ale po prostu firmami?

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Każde dzieło sztuki może mieć także swoje brzmienie. Grupa kompozytorów pracuje nad tym, jak za pomocą dźwięku wyrazić obraz. Paleta barw zamieniona na pięciolinię, pozwala obcować z malarstwem także osobom niedowidzącym. Inicjator akcji, muzyk Bobby Goulder, sam traci wzrok, ale zanim będzie za późno, chce największe arcydzieła malarstwa usłyszeć i przeżyć.

Chcą za pomocą dźwięku wyrazić obrazy. Wyjątkowa akcja kompozytorów i muzyków

Chcą za pomocą dźwięku wyrazić obrazy. Wyjątkowa akcja kompozytorów i muzyków

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS