Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia

Źródło:
Fakty TVN
Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia
Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia
Dominika Ziółkowska/Fakty TVN
Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudniaDominika Ziółkowska/Fakty TVN

Pomaga na co dzień, a tuż przed świętami zaprasza, by się do tego pomagania przyłączyć. Fundacja TVN i program "Uwaga!" TVN organizują akcję charytatywną. W kolejnych tygodniach będzie szansa na poznanie podopiecznych i ich potrzeb.

Informacje o tym, jak pomóc podopiecznym Fundacji TVN

Rafał to mały siłacz. - Nic nie wskazywało na to, że będzie się zmagał z takim potworem - mówi Anna Szwajgiel, matka Rafała. Ten potwór to choroba. Rdzeniowy zanik mięśni. Pierwsze objawy pojawiły się u chłopca, gdy miał półtora roku. Dziś ma siedem lat i wciąż walczy.

Rafał dostaje lek zatrzymujący chorobę, ale ona już spustoszyła jego organizm. Marzy, by kiedyś sam chodzić, ale sprzęt i rehabilitacja to ogromne koszty. - Nie jest łatwo prosić o pomoc, ale nie robimy tego dla siebie - podkreśla Anna Szwajgiel.

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji TVN, która wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna wspólną świąteczną akcję. Co tydzień przez następne pięć tygodni reporterzy "Uwagi!" będą pokazywać historię małych wojowników. Wielki finał jest zaplanowany na 17 grudnia.

- Zorganizujemy dla podopiecznych Fundacji małe święto, zaprosimy ich do programu na żywo. Mam nadzieję, że będą się świetnie bawić - mówi Daria Górka, dziennikarka "Uwagi!" TVN.

18 tysięcy listów do Mikołaja. "Uczymy marzyć na nowo"Prezeska Fundacji Świętego Mikołaja dla Seniora w TVN24.TVN24

Koszty leczenia i rehabilitacji dla wielu są zbyt wysokie

Rodzina z Krakowa od lat mierzy się z przeciwnościami losu. Paula urodziła się chora. - Moje marzenie jest takie, żebym mogła chodzić - mówiła Paula Bogacz w 2011 roku. To marzenie nadal się nie spełniło, ale ona wciąż tryska energią. - Jestem uśmiechnięta, jak to się mówi, od ucha do ucha - opowiada Paula Bogacz.

Kiedy dziewczynka miała sześć lat, zachorował jej tata, który dziś też jeździ za wózku. Koszty leczenia i rehabilitacji dwóch osób w rodzinie były nieosiągalne. - Na szczęście wtedy na naszej drodze stanęła Fundacja i ludzie, którzy po prostu pomagają - mówi Agnieszka Bogacz, matka Pauliny.

Dzięki Państwa wsparciu, naszych widzów, takie rodziny jak ta nie są same, i jest im łatwiej. - Ludzie zdrowi, którym się wszystko układa, czasami szukają sobie problemów znikąd, a u nas, jak jest problem, to trzeba z nim walczyć, a potem trzeba się cieszyć - mówi Tomasz Bogacz, ojciec Pauli.

Fundacja TVN wspiera nie tylko leczenie i rehabilitację konkretnych osób, ale też pomaga szpitalom. Na odbudowę tego w Nysie, po powodzi, przekazała ponad osiem milionów złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Szpital w Nysie wznawia działalność po powodzi. Pomogli widzowie TVN i Fundacja TVN

- Kupimy stacjonarny tomograf komputerowy, kupimy rentgen, kupimy nową karetkę - wymienia Artur Kamiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nysie.

Na początku przyszłego roku Fundacja TVN otwiera Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. - Bardzo nowoczesny, piękny budynek, który będzie ciepłym, opiekuńczym miejscem dla naszych młodych pacjentów - zapewnia Zuzanna Lewandowska, prezeska Fundacji TVN.

Fundacja ma więc wiele zadań i wiele wyjątkowych twarzy, takich jak twarz Rafała.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Bullying to przemoc rówieśnicza, to wyzwiska i obrażanie, to szydzenie i niemiłe żarty, to wykluczanie z grupy. Jest najnowszy raport na ten temat, który pokazuje, jak często i jak konkretnie to dręczenie może wyglądać.

"Powtarzalność, nierównowaga sił". Ofiarą może stać się każde dziecko

"Powtarzalność, nierównowaga sił". Ofiarą może stać się każde dziecko

Źródło:
Fakty TVN

Wystarczy posłuchać relacji dwóch kobiet, by przekonać się, jak ważne przy porodzie może być znieczulenie. Zaczęto je stosować 30 lat temu, ale dziś wciąż nie jest standardem. Jest tylko i wyłącznie dla chętnych kobiet. Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią społeczną na ten temat.

"Kobiety, nie gódźcie się na taką opiekę, walczcie o swoje prawa". Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią

"Kobiety, nie gódźcie się na taką opiekę, walczcie o swoje prawa". Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią

Źródło:
Fakty TVN

Przedwyborczy zegar tyka. Pozostało 41 dni do pierwszej tury wyborów prezydenckich. Dla kandydatów oznacza to obowiązki związane z kampanią. A dla wyborców - obowiązki związane z głosowaniem. Można już między innymi dopisywać się do spisu wyborców czy zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego. Kto, gdzie i jak? Odpowiedzi na najważniejsze pytania - a także to, co słychać na kampanijnym szlaku, w naszym raporcie.

Głosowanie za 41 dni. Co warto wiedzieć o kalendarzu wyborczym?

Głosowanie za 41 dni. Co warto wiedzieć o kalendarzu wyborczym?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

"Trenuj z wojskiem" to projekt Ministerstwa Obrony Narodowej polegający na organizacji dobrowolnych, praktycznych i bezpłatnych szkoleń dla każdego. To też wstęp, jak zapowiada minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, do organizacji dobrowolnych, powszechnych szkoleń wojskowych, które planuje rząd.

Rozpoczęła się kolejna edycja szkoleń "Trenuj z wojskiem"

Rozpoczęła się kolejna edycja szkoleń "Trenuj z wojskiem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Przekazaliśmy na tereny powodziowe już teraz prawie cztery miliardy złotych. To jest gigantyczna kwota - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister do spraw odbudowy po powodzi Marcin Kierwiński. Zapewnił, że "wszyscy, którzy złożyli wnioski, dostali wypłaty".

"Gigantyczna kwota" trafiła do powodzian. Kierwiński: teraz rozpoczną odbudowę

"Gigantyczna kwota" trafiła do powodzian. Kierwiński: teraz rozpoczną odbudowę

Źródło:
TVN24

To nie jest jakaś tam kłótnia w parlamencie - ocenił środowe starcie na mównicy sejmowej lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego i posła KO Romana Giertycha europoseł Nowej Lewicy Krzysztof Śmiszek. Krzysztof Brejza (KO) nazwał Kaczyńskiego "manipulantem emocjonalnym".

"Kaczyński zamienił się w człowieka, który żywi się kłótnią"

"Kaczyński zamienił się w człowieka, który żywi się kłótnią"

Źródło:
TVN24

Pytanie z szokującą odpowiedzią: jak dużą część swojej pensji musi przeznaczyć młody Hiszpan lub Hiszpanka, aby wynająć mieszkanie? Odpowiedź: 94 procent. Takie dane kilka lat temu podawał słynny dziennik "El Pais". I można odnieść wrażenie, że w międzyczasie sytuacja tylko się pogorszyła. W ciągu dekady ceny najmu wzrosły dwukrotnie. Z tego powodu na ulice wyszły setki tysięcy ludzi. Protestujący mówią wprost: "właściciele nieruchomości wykopują zwykłych ludzi z mieszkań, by zrobić miejsce dla turystów".

"Zwrócą to, co ukradli". Na ulicach wrze, może pojawić się bezprecedensowy podatek 

"Zwrócą to, co ukradli". Na ulicach wrze, może pojawić się bezprecedensowy podatek 

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Zastępuje przewodnika, lustro, nawet w pewnym zakresie narząd wzroku. Sztuczna inteligencja to pomocnik, który nie traci cierpliwości, a osobom niedowidzącym zwiększa przestrzeń samodzielności. ChatGPT jest w stanie asystować przy robieniu zakupów, orientować użytkownika w przestrzeni czy odnaleźć zgubiony przez niego przedmiot. Nie można mu ufać bezkrytycznie, ale można pozwolić sobie pomóc.

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS