Drugi sezon "Rodu smoka" zaraz po premierze Max. "Wszystko będzie lepsze, większe i odważniejsze"

Źródło:
Fakty TVN
Drugi sezon "Rodu smoka" już wkrótce. "Wszystko będzie lepsze, większe i odważniejsze"
Drugi sezon "Rodu smoka" już wkrótce. "Wszystko będzie lepsze, większe i odważniejsze"
Monika Krajewska/Fakty TVN
Drugi sezon "Rodu smoka" już wkrótce. "Wszystko będzie lepsze, większe i odważniejsze"Monika Krajewska/Fakty TVN

Fani "Rodu smoka" mają powody do radości, bo za kilka dni będzie dostępny drugi sezon serialu. Pierwszy sezon serialu bił rekordy popularności, a kolejne odcinki zadebiutują w nowym serwisie streamingowym Max. Serwis rusza 11 czerwca, a polska premiera drugiego sezonu "Rodu smoka" będzie 17 czerwca.

To będzie walka na słowa, intrygi, miecze i na smoki - brutalna gra o żelazny tron i sukcesję. Na paryskim zielonym dywanie podczas uroczystej europejskiej premiery gwiazdy zapewniały, że "Ród smoka" zaoferuje widzom to, co najlepsze w telewizji. - Po pierwszym sezonie bardzo zżyliśmy się z całą historią i obsadą, więc wspaniale było wrócić. To jak powrót do domu - mówi aktor Rhys Ifans, serialowy Otto Hightower. Drugi sezon serialowej produkcji HBO ponownie przenosi nas do Westeros, które tym razem stoi na krawędzi wojny domowej. Bohaterowie podzielą się na dwie drużyny - zielonych, wspierających króla Aegona, i czarnych, walczących w imię królowej Rhaenyry.

- W drugim sezonie będzie na pewno to, co ludzie najbardziej pokochali w pierwszym, ale wszystko będzie lepsze, większe i odważniejsze - zdradza scenarzysta Ryan Condal.

CZYTAJ TEŻ: "Prześcignął pierwszy sezon". Recenzje nowych odcinków "Rodu smoka"

Smoki też są pełnokrwistymi postaciami

W rozmowie z "Faktami" TVN twórcy przekonują, że w nowym sezonie będzie efektownie, zaskakująco, krwawo i ogniście. Więcej też będzie samych smoków - każdy z nich jest osobną postacią, ma inny kolor, osobowość i jeźdźca.

- Smoki są świetne, uwielbiam je. Byliśmy zawieszeni sześć merów nad ziemią. Mieliśmy maszyny imitujące wiatr i deszcz. Wszystko po to, żebyśmy naprawdę czuli się, jakbyśmy latali - opowiada aktor Ewan Mitchell.

Zdjęcia do produkcji powstawały między innymi w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Nad stworzeniem świata opisanego w książce Georga R.R. Martina "Ogień i krew" pracowało kilka tysięcy specjalistów. Na potrzeby produkcji stworzono tysiące kostiumów, rekwizytów, spędzono długie godziny na tworzeniu przekonującej charakteryzacji, efektów specjalnych i dźwięków.

Oficjalny teaser drugiego sezonu "Rodu smoka"
Oficjalny teaser drugiego sezonu "Rodu smoka"HBO Max

Kiedy premiera drugiego sezonu?

Wyróżnikiem "Rodu smoka" jest galeria świetnie rozpisanych postaci i doskonała obsada, wśród której w Paryżu, na uroczystej, europejskiej premierze, próżno było szukać ekranowych waśni. W serialu żadna postać nie jest jednoznacznie dobra lub zła, miłość napędza ich równie mocno jak nienawiść, a cel jest jeden - zdobyć żelazny tron i panować nad wielkimi smokami.

Pierwszy sezon serialu bił rekordy popularności. Opowieść o dynastii wybranej i przeklętej na nowo pozwoliła widzom powrócić do świata, który poznali w "Grze o tron".

Kolejne odcinki zadebiutują w nowym serwisie streamingowym Max. - Startujemy 11 czerwca, więc za parę dni. Dosłownie ta premiera jest na parę dni przed i myślę, że takie otwarcie nowej platformy jest czymś absolutnie wyjątkowym - mówi Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Premierowy odcinek pojawi się na platformie Max już 17 czerwca. 

Max to nowy serwis streamingowy należący do grupy Warner Bros. Discovery, która jest też właścicielem TVN24.

ZOBACZ TEŻ: Platforma Max ogłasza ceny pakietów w Polsce

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Max

Pozostałe wiadomości

Zniesienie karania za pomoc w aborcji, a potem legalna aborcja do 12. tygodnia, składka zdrowotna dla przedsiębiorców, kredyty mieszkaniowe i związki partnerskie. Wielu wyborców Koalicji 15 października czeka na realizację obietnic, ale prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że nie warto tracić wyborców po to, żeby utrzymywać koalicję.

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Źródło:
Fakty TVN

Benjamin Netanjahu 24 lipca wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu. Nie padną w nim jednak słowa, na które czeka tak wielu jego rodaków. Nie będzie mógł powiedzieć, że porwani przez Hamas zakładnicy zostali uwolnieni. Dramat nie polega nawet na tym, że cierpią w niewoli. Oni umierają. Zginął także Polak Alex Dancyg. Jego 18-letnia wnuczka ma pretensje do izraelskiego rządu. Nie ona jedna.

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Źródło:
Fakty TVN

Ponad 7 tysięcy kierujących po alkoholu - to bilans policyjnych kontroli tylko w lipcu. Kierujących pod wpływem nie odstrasza nawet możliwość konfiskaty samochodu. We wtorek rząd miał zająć się ewentualnymi zmianami w przepisach dotyczących odbierania pojazdów pijanym kierującym, ale dyskusję odroczono co najmniej do końca wakacji. Premier zlecił przygotowanie raportu na temat skutków obowiązujących przepisów.

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Groźna bakteria New Delhi została wykryta w poznańskim szpitalu. Jej obecność zdiagnozowano u 11 pacjentów. Sanepid i szpital uspokajają - sytuacja jest opanowana, a chorzy są izolowani.

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Sejmie przepadł pierwszy z projektów aborcyjnych. Ministra do spraw równości Katarzyna Kotula mówiła w "Faktach po Faktach", że trzeba teraz "mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe, a co nie". - Dzisiaj jeszcze sięgnęłam do umowy koalicyjnej, bo tą umową niektórzy politycy wewnątrz koalicji 15 października się zasłaniają, a tam mamy jasno zapisane, że kobiety mają prawo decydować - dodała.

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Źródło:
TVN24

- Pan prezydent nie był o tym poinformowany ani nikt z Kancelarii Prezydenta. To są decyzje ambasadora Marka Magierowskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta. Odniósł się w ten sposób do żądania, jakie ambasador w USA postawił w związku z tym, że MSZ wzywa go do kraju.

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Źródło:
TVN24

W piątek w stolicy Francji na Sekwanie odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Szczegóły uroczystości nie są znane, a organizatorzy utrzymują wszystko w tajemnicy. Także to, jaka artystka wystąpi podczas ceremonii. Pojawiają się jednak spekulacje, że może to być Celine Dion. Kanadyjska piosenkarka o francuskich korzeniach kilka lat temu zniknęła ze sceny ze względów zdrowotnych.

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niezależnie od tego, jak oceniać dorobek czy kompetencje Kamali Harris, nie da się jej zarzucić podeszłego wieku. Ta linia narracji Trumpa z okresu późnej kampanii Bidena straciła rację bytu. Jest wręcz ryzyko, że teraz to podeszły wiek Trumpa będzie dla niego obciążeniem. Dodatkowo Kamala Harris, która przez większość kariery była prokuratorem, będzie cały czas podbijać wątek problemów prawnych kandydata republikanów.

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS