Cytat z podręcznika do Historii i Teraźniejszości zszokował nauczycieli

26.06.2022 | Cytat z podręcznika do historii i teraźniejszości zszokował nauczycieli
26.06.2022 | Cytat z podręcznika do historii i teraźniejszości zszokował nauczycieli
Katarzyna Górniak | Fakty TVN
26.06.2022 | Cytat z podręcznika do historii i teraźniejszości zszokował nauczycieliKatarzyna Górniak | Fakty TVN

Nauczycieli zszokował cytat z podręcznika do nowego przedmiotu Historia i Teraźniejszość, który od września będą czytać 14-latkowie. Zacytowano w nim jednego z niemieckich polityków i przywódców ruchu studenckiego z 1968 roku. "Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich żądania były dla mnie kłopotliwe" - brzmi jego fragment. W sprawie stanowisko zajęła Państwowa Komisja do spraw Pedofilii.

"Mój flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich żądania były dla mnie kłopotliwe. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem" - brzmi cytat.

- Ja sobie nawet nie wyobrażam, że proszę uczniów o przeczytanie tego fragmentu, dlatego że jest to po prostu absolutnie niemożliwe - komentuje nauczyciel historii Jacek Staniszewski z Akademii Dobrej Edukacji w Warszawie.

Jednak dla ministra Czarnka jest to nie tylko absolutnie możliwe, ale konieczne. - Przywódcy '68 roku, tego ruchu studenckiego i tych rewolucji społecznych, w wielu przypadkach to byli degeneraci i zboczeńcy, którzy ostatnio przeniknęli do polityki Unii Europejskiej. I o tym trzeba wiedzieć - twierdził Czarnek w Radiu Wrocław.

I z tym zgadza się cały resort edukacji i nauki. Wiceminister Marzena Machałek (PiS) pytana, czy dostrzega w podręczniku treści pedofilskie, odparła: - Nie, nie dostrzegam, (to) bardzo dobry podręcznik.

Reakcja komisji

Państwowa komisja do spraw pedofilii treści pedofilskie dostrzega. - (Podręcznik) może doprowadzać do tego, że te dzieci, ta młodzież, doświadczy konkretnej szkody. Nie ma potrzeby, żeby wyobrażały sobie tego typu ohydne czyny - mówi Błażej Kmieciak, przewodniczący komisji.

Pod naciskiem autor podręcznika miał już "skrócić cytat, żeby nie szokował", ale szokujących fragmentów i tak nie zabraknie, bo Prawo i Sprawiedliwość pokłada spore nadzieje w nowym przedmiocie.

Młodzież z podręcznika dowie się między innymi, że strajki zachodnich studentów to "szkodnictwo cywilizacyjne", a ich "istotą jest ułuda i zakłamanie", że państwa zachodnie "lansują ateizm" i nawet używanie słów "matka i ojciec" jest tam ryzykowne, że dzieci produkuje się w laboratorium, że ideologie takie jak "gender" atakują sferę duchową i że trzeba przezwyciężać sytuacje, "w których ulegamy bezczelnym krętaczom udającym wtajemniczenie".

Jest szansa, że podręcznik nie będzie czytany. - Nie będę korzystał z tego podręcznika i odradzam wszystkim, żeby korzystali z tego podręcznika - oświadcza Staniszewski.

Autor: Katarzyna Górniak / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Jednym z powodów, dla których koalicja 15 października w ogóle powstała i ma większość w Sejmie, były głosy kobiet. Jednym z powodów, dla którego głosowały, była walka o prawo do aborcji. Sejm może przyjąć jedną z gotowych już ustaw albo zdecydować o referendum. Amnesty International przedstawiło 75 powodów przeciwko referendum.

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy organizować referendum ws. aborcji

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy organizować referendum ws. aborcji

Źródło:
Fakty TVN

Pałac Saski będzie odbudowany i to szybko - tak mówi minister kultury. Kiedyś to był jeden z najpiękniejszych pałaców Warszawy i od niemal dokładnie 100 lat jego częścią jest Grób Nieznanego Żołnierza. O jego powojennej odbudowie mówiono już dawno, ale realne staje się to dopiero teraz.

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Źródło:
Fakty TVN

Na antenie TVN24 opowiadaliśmy historię bezdomnego pana Jarosława. Mężczyzna próbował zmienić swoje życie. Po emisji materiału telefon Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzwonił się z propozycjami pomocy i pracy. Pan Jarosław nie chciał wyjeżdżać z Poraja. Co zatem u niego słychać?

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dyktator Alaksandr Łukaszenka zakomunikował, że chce pozostać u władzy. Na Białorusi właśnie się zakończyły pseudowybory do parlamentu i lokalnych władz. Reżim, oczywiście, zatriumfował. Nie było ani kandydatów opozycyjnych, ani niezależnych obserwatorów.

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozumiem, że pan Edgar chce się teraz wybielić. Dobrze, niech mówi. (...) Kodeks postępowania karnego przewiduje w takich sytuacjach złagodzenie kary - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szłapka, minister do spraw Unii Europejskiej, o zeznaniach Edgara Kobosa przed komisją śledczą do spraw afery wizowej.

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Źródło:
TVN24

Wszelkie podejrzenia i zarzuty w sprawie afery wizowej dotyczą kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. Były wiceszef MSZ w rządzie PiS Arkadiusz Mularczyk wyraził przekonanie, że całe ówczesne kierownictwo resortu z chwilą podjęcia informacji, że są jakieś nieprawidłowości, zawiadomiło właściwe organy ścigania.

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Źródło:
TVN24

W kilku amerykańskich stanach sędziowie nie mogą ogłosić rozwodu, jeśli kobieta jest w ciąży. Rozwód w tej sytuacji jest po prostu niemożliwy. Nawet jeśli w danym małżeństwie dochodzi do przemocy domowej. Tak jest między innymi w Missouri. Teraz pewna polityk chce to zmienić.

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Prezydent Zełenski udał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Cel rozmów to między innymi kolejne pośrednictwo Saudów w wymianie jeńców i osób deportowanych. Kilka takich wymian udało się wcześniej. Na powrót swoich bliskich czekają wciąż między innymi rodziny obrońców Azowstalu. Żony żołnierzy systematycznie zbierają się w centrum Kijowa i apelują do władz o starania w celu sprowadzenia ich mężów do domów.

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niewykluczone, że o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zdecydują kobiety. Sąd Najwyższy stanu Alabama zdecydował, że zamrożone zarodki, wykorzystywane do zapłodnienia in vitro, są w świetle prawa dziećmi. Tamtejsze przychodnie natychmiast wstrzymały możliwość korzystania z tej procedury. Pacjenci przenoszą się do stanów, w których rządzą demokraci, licząc, że tam dotychczasowe prawo zostanie utrzymane. Republikanie w swoich stanach zmieniają prawo po decyzji Sądu Najwyższego, który dwa lata temu orzekł, że aborcja nie jest jednak konstytucyjnym prawem Amerykanek.

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS