Najostrzejszy pojedynek kampanii. Starcie między Szydło a Arłukowiczem

10.07.2019 | Najostrzejszy pojedynek kampanii. Starcie między Szydło a Arłukowiczem
10.07.2019 | Najostrzejszy pojedynek kampanii. Starcie między Szydło a Arłukowiczem
Jakub Sobieniowski | Fakty TVN
10.07.2019 | Najostrzejszy pojedynek kampanii. Starcie między Szydło a ArłukowiczemJakub Sobieniowski | Fakty TVN

Kampania wyborcza w terenie to pole, na którym polec mogą najbardziej doświadczeni politycy. Bartosz Arłukowicz pojechał do Węgrowa i jego jedno spotkanie z wyborcą urosło do wagi skandalu. Okazało się jednak, że afera jest wyłącznie medialna. Nie przeszkodziło to Beacie Szydło w tym, żeby zaatakować polityka PO i samej udać się do Węgrowa.

- Panie Arłukowicz, zabieraj pan koleżeństwo i wracajcie szybko przeprosić tego pana do Węgrowa - krzyczała na konwencji wyborczej PiS w Katowicach europosłanka Beata Szydło.

Była premier Beata Szydło jest oburzona wizytą byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza w kilkunastotysięcznym Węgrowie w województwie mazowieckim. Chodzi o spotkanie polityka PO z mieszkańcem Węgrowa, które zostało nagrane.

Sprawa pana Andrzeja

Chodzi o poprzednią wizytę Arłukowicza w Węgrowie. - Mówią, że jest pan najsłynniejszym wsparciem PiS-u w Węgrowie - tymi słowy zagadał wówczas Bartosz Arłukowicz do mężczyzny w średnim wieku, który wychodził z kiosku. - Niech mnie pan nie denerwuje - odpowiedział mężczyzna i odszedł. Bartosz Arłukowicz i towarzyszące mu osoby, w tym Barbara Nowacka, roześmiały się serdecznie.

- Pojechali do Węgrowa po to, żeby spotkać się z Polakami, i co? Widzieliśmy wszyscy. Ta pogarda, ten rechot, który unosił się po tej ulicy - tak tę sytuację opisała Beata Szydło na konwencji w Katowicach.

Arłukowicz wyjaśnia

- Zwykły człowiek, który wyszedł na ulicę, rozmawiał ze mną, odbyliśmy przyjemną rozmowę. Zostało to wszystko zmanipulowane, odwrócone i pokazane z zupełnie innej strony - broni się dziś Bartosz Arłukowicz, który w maju został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego.

Jest coś więcej niż słowo przeciwko słowu. Jest film dokumentujący finał tej sprawy. - Nie było nawet na co się obrażać z jakiegoś powodu - mówi mężczyzna z kiosku, pan Andrzej, stojąc obok Bartosza Arłukowicza. - Pani premier. Wy tego nigdy nie zrozumiecie, to jest poza wami. My po prostu lubimy ludzi. My się do nich uśmiechamy, a nie wyśmiewamy - dodaje polityk PO.

Na tym samym nagraniu pan Andrzej spaceruje później z Bartoszem Arłukowiczem i towarzyszącymi politykowi osobami.

Pan Andrzej skarżył się Bartoszowi Arłukowiczowi, a nie na Bartosza Arłukowicza. Skarżył się, że po ich wcześniejszej rozmowie musiał się tłumaczyć obcym osobom i dziennikarzom, że nie czuł się obrażony.

- Dorobienie do tego tej teorii całej, którą przedstawiła telewizja publiczna i zaprzyjaźnione z rządem media, pokazuje, jak można w ciągu doby kompletnie zhejtować Bogu ducha winnego człowieka - komentuje dziś Bartosz Arłukowicz.

Wróg w PiS, rywal w PO

Chociaż rozmówca polityka PO nie poczuł się obrażony, to Bartosz Arłukowicz stał się konkurentem PiS numer jeden. Beata Szydło pojechała nawet po nim do Węgrowa, gdzie wygłosiła przemówienie. Posłanka PiS Bernadetta Krynicka na Twitterze nazwała Arłukowicza chłystkiem, próbując podważyć jego wiarygodność.

Platforma Obywatelska tłumaczy atak PiS na Arłukowicza jego świetnym wynikiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Co prawda, Beata Szydło miała pół miliona głosów, ale jego prawie dwieście czterdzieści tysięcy też robi wrażenie.

Jednak wynik wyborczy Bartosza Arłukowicza nie pomógł mu w tym, by zostać szefem kampanii wyborczej PO. "Gazeta Wyborcza" pisała, że on chciał, ale nie chciał tego Grzegorz Schetyna, w obawie, że Bartosz Arłukowicz za bardzo się wzmocni.

- Z Grzegorzem Schetyną rozmawiałem i uznaliśmy, że nie możemy sobie pozwolić na to, że w szczycie kampanii, we wrześniu, w październiku, szef sztabu będzie w Brukseli - tłumaczył w TOK FM poseł PO Tomasz Siemoniak.

- Kampania to jest gra zespołowa. Inaczej ona się po prostu nie może udać - komentuje to dziś Bartosz Arłukowicz. Nie chce wprost komentować relacji z Grzegorzem Schetyną. Nie jest szefem kampanii wyborczej, ale jest w sztabie wyborczym PO. W środę on i Beata Szydło byli w Brukseli.

Autor: Jakub Sobieniowski / Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Cała Polska była wstrząśnięta, gdy rok temu dowiedzieliśmy się o śmierci ośmioletniego Kamila. Ojczym go katował i oblewał wrzątkiem. Przyjęto specjalne prawo, które miało pomóc w tym, by nigdy więcej nie wydarzył się taki dramat. Czy to się udało?

Rok od śmierci Kamilka z Częstochowy. Co się zmieniło w sprawie ochrony dzieci?

Rok od śmierci Kamilka z Częstochowy. Co się zmieniło w sprawie ochrony dzieci?

Źródło:
Fakty TVN

Majówka to czas nie tylko odpoczynku, ale też ciężkiej pracy. Zwłaszcza w ogrodach i na działkach. Schylona sylwetka i intensywne, powtarzalne ruchy mogą prowadzić do kontuzji. Jak działkowcy i ogrodnicy mogą uchronić się na przykład przed syndromem łokcia tenisisty?

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać

Źródło:
Fakty TVN

W Polsce wciąż widoczny trend na zaciąganie kredytów. Bierzemy ich więcej, ponieważ więcej zarabiamy i rośnie nasza kredytowa zdolność. Wciąż jednak zdarza się, że oprocentowanie pożyczki okazuje się zabójcze, a spłata raty co najmniej problematyczna.

Polacy pożyczają coraz więcej. "Ostatnie lata zrujnowały nasze kieszenie"

Polacy pożyczają coraz więcej. "Ostatnie lata zrujnowały nasze kieszenie"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

20 lat Polski w Unii Europejskiej to widoczne gołym okiem korzyści, dotacje, inwestycje i przemiany. Polska zyskała także na bezpieczeństwie. Choć nie wszystko wszystkim się podoba, zwłaszcza politykom sceptycznym wobec wielu unijnych idei, to zdecydowana większość Polaków cały czas popiera naszą obecność we Wspólnocie. 

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Listy Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu to nic innego, jak tylko tratwa ratunkowa, a może nawet arka Noego dla złodziei, dla przestępców - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Kotula (Lewica). Nieobecność Daniela Obajtka na czwartkowej konwencji PiS nie jest związana z tym, że 2 maja to dzień Polaków za granicą - stwierdziła Aleksandra Leo (Polska 2050-Trzecia Droga). Karol Karski (PiS) wyjaśnił z kolei, czemu na konwencji zabrakło Jacka Kurskiego.

"Tratwa ratunkowa" czy "silne, dobre listy"?

"Tratwa ratunkowa" czy "silne, dobre listy"?

Źródło:
TVN24

Myśmy w 1981 roku oczywiście marzyli o wolnej Polsce, nic więcej. Chociaż było oczywiste, że dla środowiska "Solidarności" najważniejsze jest uczestniczenie, takie czynne, cywilizacyjne w strukturach Zachodu - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek, były premier, eurodeputowany PO, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego w 20. rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Źródło:
TVN24

Prezydent stara się skupić na sobie uwagę, zaistnieć w jakiś sposób w debacie - tak o postawie Andrzeja Dudy w stosunku do rządu mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Została też zapytana o to, czy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Lewica wystawi kobietę jako kandydatkę. Powiedziała też kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Źródło:
TVN24

Urazy mózgu są często ignorowane przez sportowców, nawet tych profesjonalnych. Jednak mogą mieć one poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i nie chodzi tylko o dotkliwe wstrząśnienie mózgu. Groźne mogą być również mikrourazy. Naukowcy i lekarze przyglądają im się z coraz większą uwagą.

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS