Akcje "Zdrowie w głowie" i "Podaruj misia" Fundacji TVN wspierają system psychiatrii dziecięcej w Polsce

Źródło:
Fakty TVN
Akcje "Zdrowie w głowie" i "Podaruj misia" Fundacji TVN wspierają system psychiatrii dziecięcej w Polsce
Akcje "Zdrowie w głowie" i "Podaruj misia" Fundacji TVN wspierają system psychiatrii dziecięcej w Polsce
Adrianna Otręba/Fakty TVN
Akcje "Zdrowie w głowie" i "Podaruj misia" Fundacji TVN wspierają system psychiatrii dziecięcej w PolsceAdrianna Otręba/Fakty TVN

Naprawa psychiatrii dziecięcej w Polsce to wielkie wyzwanie. Są miejsca, gdzie na wizytę u specjalisty trzeba czekać ponad pięć lat. Z pomocą już teraz przychodzi Fundacja TVN i jej słynne misie.

W specjalnie zaprojektowanych pomieszczeniach każde dziecko może czuć się bezpiecznie. Może opowiedzieć o swoich lękach i marzeniach. Ma pewność, że zostanie wysłuchane.

- Dostaliśmy powierzchnię, która jest najpiękniejsza w całym szpitalu - mówi Adam Czerwiński z Instytutu "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi.

Ta powierzchnia jest bardzo potrzebna. W Instytucie "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi kilka tygodni temu otwarto pierwsze gabinety psychologiczne, które są częścią projektu "Zdrowie w głowie". Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Fundacja TVN.

- Trafiają do nas dzieci, które potrzebują tej pomocy psychologicznej. To są na przykład dzieci po wypadkach, dzieci po próbach samobójczych - mówi Adam Czerwiński.

Każdy z nas, włączając się w akcję "Podaruj misia", może pomóc. - Kupując misia, wspierasz akcję "Zdrowie w głowie", dzięki której będziemy tworzyli gabinety psychologiczno-psychiatryczne w całej Polsce - tłumaczy Kasia Dudek z Fundacji TVN.

Psychiatria dziecięca. Dzieci i ich rodzice zyskali swoją przestrzeń w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki
Psychiatria dziecięca. Dzieci i ich rodzice zyskali swoją przestrzeń w Instytucie Centrum Zdrowia Matki PolkiKatarzyna Czupryńska-Chabros/Fakty po Południu TVN24

Gwiazdy włączają się w akcję

Od lat w akcję "Podaruj misia" angażują się ci, których widzowie mogą oglądać w swoich ulubionych programach. W tym roku efektem współpracy gwiazd telewizji i projektantów są cztery misie: Martyna, Grzesiek, Marta i Dorotka.

Dorota Szelągowska, prowadząca "Totalne remonty Szelągowskiej" i współautorka misia Dorotka zwraca uwagę na problemy młodych ludzi, na to, jak bardzo potrzebne są akcje wspierające ich zdrowie psychiczne. W ubiegłym roku odnotowano najwięcej w historii prób samobójczych dzieci i młodzieży. - W Polsce psychiatria dziecięca leży. Nie ma psychiatrów dziecięcych i mam nadzieję, że ten projekt uda się - mówi Szelągowska.

Tak samo, jak uda się pomóc podopiecznym Fundacji TVN. Przez ostatnie tygodnie w programie "Uwaga!" TVN pokazywano historie małych bohaterów, podopiecznych Fundacji. Mimo wielu trudności 3-letni Szymon, 6-letnia Zuzia, 12-letnia Viki, 13-letni Przemek, 15-letni Krzyś i 6-letnia Zuzia zachowują pogodę ducha i radość.

W czwartek w warszawskim miniciti na placu Konesera odbył się wielki finał akcji. Nie zabrakło niespodzianek, wzruszeń i gwiazd muzycznych - wieczór uświetnili swoją muzyką Alicja Majewska i Oskar Cyms.

Cały czas można też pomagać podopiecznym Fundacji TVN wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 7356. Koszt SMS-a to 3,69 zł z VAT.

Poznaj bohaterów akcji "Uwagi!" TVN i Fundacji TVN

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Po raz pierwszy w polskiej Olimpiadzie Matematycznej wygrała dziewczyna: 17-letnia Magdalena Pudełko z V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Oprócz niej pierwszą nagrodę odebrał również Mateusz Wawrzyniak, który uzyskał tę samą liczbę punktów.

Sukces Magdaleny Pudełko. Pierwszy raz dziewczyna wygrała Olimpiadę Matematyczną

Sukces Magdaleny Pudełko. Pierwszy raz dziewczyna wygrała Olimpiadę Matematyczną

Źródło:
Fakty TVN

Kiedy mówimy o transplantacjach, to zazwyczaj wyobrażamy sobie samą operacje - ten niezwykły moment, kiedy ograny jednej osoby dają szansę na życie komuś innemu. Jednak zanim dojdzie do operacji, to musi się jeszcze wiele wydarzyć. Trzeba wykonać setki telefonów i podjąć dziesiątki trudnych decyzji.

Swoją pracę traktuje jak misję. Pani Anna pomogła uratować setki istnień

Swoją pracę traktuje jak misję. Pani Anna pomogła uratować setki istnień

Źródło:
Fakty TVN

Nie można powiedzieć, że kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi wraca z przytupem. Raczej leniwie się rozkręca. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się za mniej niż cztery tygodnie. Mobilizacja powinna być pełna. Tylko część kandydatów wróciła na kampanijne szlaki.

Kampania wyborcza wraca po świątecznej przerwie, chociaż niektórzy kandydaci jeszcze odpoczywają

Kampania wyborcza wraca po świątecznej przerwie, chociaż niektórzy kandydaci jeszcze odpoczywają

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Gwałtowne zjawiska pogodowe są symptomem kryzysu klimatycznego. Piątkowa ulewa trwała 20 minut, ale była tak mocna, że mały strumyk siał spustoszenie. To nie była zwykła burza. Mieszkańcy w podkarpackim Pawłosiowie dalej sprzątają i liczą straty. Obfite opady deszczu spowodowały, że wylał tam niewielki potok.

Ulewa trwała 20 minut. Zalanych zostało około 150 budynków. Wciąż trwa sprzątanie w Pawłosiowie

Ulewa trwała 20 minut. Zalanych zostało około 150 budynków. Wciąż trwa sprzątanie w Pawłosiowie

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Apele papieża Franciszka o znalezienie rozwiązania konfliktu w Ukrainie, o zaprzestanie walk, są dzisiaj realizowane - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem, teraz "inaczej oceniamy" słowa papieża, "niż wtedy, kiedy byłyby wypowiedziane".

"Z perspektywy docenimy też te kontrowersyjne słowa" papieża

"Z perspektywy docenimy też te kontrowersyjne słowa" papieża

Źródło:
TVN24

Mówiono, że on zobowiązał się zaprowadzić porządek w Kościele. On się za to zabrał - powiedział w "Faktach po Faktach" ksiądz Adam Boniecki, wspominając papieża Franciszka. Według księdza nikt przed zmarłym ojcem świętym "nie zamachnął się tak stanowczo" na zło w Kościele.

Ksiądz Boniecki: papieże trochę wiedzą, ale wchodzi się w ciemność 

Ksiądz Boniecki: papieże trochę wiedzą, ale wchodzi się w ciemność 

Źródło:
TVN24

Papież Franciszek zmarł w poniedziałek 21 kwietnia. Wierni wspominają jego skromność i to, jak blisko był z ludźmi, jak nigdy nie odwracał wzroku, szczególnie od tych najbiedniejszych. Od Watykanu po Argentynę i Australię.

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

89 procent ludzi na świecie popiera troskę o klimat, o środowisko, powietrze, którym oddychamy, nasze lasy, rzeki i zwierzęta. To ogromna, choć w ostatnim czasie milcząca większość. W Międzynarodowy Dzień Ziemi oddajemy głos tym, którzy nie tyle mówią, ale robią coś, by to środowisko chronić.

Nowe technologie i tradycja w służbie ekologii. W Dniu Ziemi przyglądamy się pozytywnym inicjatywom

Nowe technologie i tradycja w służbie ekologii. W Dniu Ziemi przyglądamy się pozytywnym inicjatywom

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS