Akcje "Zdrowie w głowie" i "Podaruj misia" Fundacji TVN wspierają system psychiatrii dziecięcej w Polsce

Źródło:
Fakty TVN
Akcje "Zdrowie w głowie" i "Podaruj misia" Fundacji TVN wspierają system psychiatrii dziecięcej w Polsce
Akcje "Zdrowie w głowie" i "Podaruj misia" Fundacji TVN wspierają system psychiatrii dziecięcej w Polsce
Adrianna Otręba/Fakty TVN
Akcje "Zdrowie w głowie" i "Podaruj misia" Fundacji TVN wspierają system psychiatrii dziecięcej w PolsceAdrianna Otręba/Fakty TVN

Naprawa psychiatrii dziecięcej w Polsce to wielkie wyzwanie. Są miejsca, gdzie na wizytę u specjalisty trzeba czekać ponad pięć lat. Z pomocą już teraz przychodzi Fundacja TVN i jej słynne misie.

W specjalnie zaprojektowanych pomieszczeniach każde dziecko może czuć się bezpiecznie. Może opowiedzieć o swoich lękach i marzeniach. Ma pewność, że zostanie wysłuchane.

- Dostaliśmy powierzchnię, która jest najpiękniejsza w całym szpitalu - mówi Adam Czerwiński z Instytutu "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi.

Ta powierzchnia jest bardzo potrzebna. W Instytucie "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi kilka tygodni temu otwarto pierwsze gabinety psychologiczne, które są częścią projektu "Zdrowie w głowie". Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Fundacja TVN.

- Trafiają do nas dzieci, które potrzebują tej pomocy psychologicznej. To są na przykład dzieci po wypadkach, dzieci po próbach samobójczych - mówi Adam Czerwiński.

Każdy z nas, włączając się w akcję "Podaruj misia", może pomóc. - Kupując misia, wspierasz akcję "Zdrowie w głowie", dzięki której będziemy tworzyli gabinety psychologiczno-psychiatryczne w całej Polsce - tłumaczy Kasia Dudek z Fundacji TVN.

Psychiatria dziecięca. Dzieci i ich rodzice zyskali swoją przestrzeń w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki
Psychiatria dziecięca. Dzieci i ich rodzice zyskali swoją przestrzeń w Instytucie Centrum Zdrowia Matki PolkiKatarzyna Czupryńska-Chabros/Fakty po Południu TVN24

Gwiazdy włączają się w akcję

Od lat w akcję "Podaruj misia" angażują się ci, których widzowie mogą oglądać w swoich ulubionych programach. W tym roku efektem współpracy gwiazd telewizji i projektantów są cztery misie: Martyna, Grzesiek, Marta i Dorotka.

Dorota Szelągowska, prowadząca "Totalne remonty Szelągowskiej" i współautorka misia Dorotka zwraca uwagę na problemy młodych ludzi, na to, jak bardzo potrzebne są akcje wspierające ich zdrowie psychiczne. W ubiegłym roku odnotowano najwięcej w historii prób samobójczych dzieci i młodzieży. - W Polsce psychiatria dziecięca leży. Nie ma psychiatrów dziecięcych i mam nadzieję, że ten projekt uda się - mówi Szelągowska.

Tak samo, jak uda się pomóc podopiecznym Fundacji TVN. Przez ostatnie tygodnie w programie "Uwaga!" TVN pokazywano historie małych bohaterów, podopiecznych Fundacji. Mimo wielu trudności 3-letni Szymon, 6-letnia Zuzia, 12-letnia Viki, 13-letni Przemek, 15-letni Krzyś i 6-letnia Zuzia zachowują pogodę ducha i radość.

W czwartek w warszawskim miniciti na placu Konesera odbył się wielki finał akcji. Nie zabrakło niespodzianek, wzruszeń i gwiazd muzycznych - wieczór uświetnili swoją muzyką Alicja Majewska i Oskar Cyms.

Cały czas można też pomagać podopiecznym Fundacji TVN wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 7356. Koszt SMS-a to 3,69 zł z VAT.

Poznaj bohaterów akcji "Uwagi!" TVN i Fundacji TVN

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Sto punktów za kolekcję zapałek Jana Pawła II. Te punkty są prawdziwe, ale ta kolekcja to bzdura. Jeden z naukowców postanowił pokazać, jak działa system oceny naukowców, który zostawił po sobie minister Czarnek. Efekty są i śmieszne, i straszne.

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Źródło:
Fakty TVN

Polacy są zmęczeni wyborami - to przyznają nawet politycy, ale sami też dodają, że chodzi o nasz wybór: czy chcemy w Europie dobrobytu czy autorytaryzmu. Nadchodzi czas decyzji i to my, Polacy, mamy głos. To przywilej i warto z niego skorzystać.

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Źródło:
Fakty TVN

Daniel Obajtek zostanie ukarany finansowo za niestawienie się przed sejmową komisja śledczą do spraw afery wizowej. Kara to trzy tysiące złotych. O terminie przesłuchania Obajtek wiedział, bo się do niego odniósł w swoim piśmie, ale wezwania nie odebrał, dlatego zapewnia, że formalnie dalej nic nie wie. Były prezes Orlenu dodał też, że przed komisją nie stawi się podczas kampanii wyborczej. Obajtek kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Andrzej Duda wspiera w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego swojego człowieka, Wojciecha Kolarskiego, który sam prezentuje siebie w mediach jako człowiek prezydenta. Wojciech Kolarski kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbędą się 9 czerwca. W mediach na temat numer jeden wybija się afera wokół Funduszu Sprawiedliwości i nagrania ziobrystów. Koalicja 15 października walczy o frekwencję.

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Głosowanie nad uchyleniem immunitetu posła Michała Wosia może się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu w czerwcu - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - Myślę, że w czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną - dodał.

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Źródło:
TVN24, PAP

- Zachowanie byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który do tej pory nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą, jest bulwersujące. Zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim - powiedział w "Faktach po Faktach" Krzysztof Brejza (Koalicja Obywatelska). - Unika tej komisji jak ognia, bo najwyraźniej boi się, że ta komisja i pytania tam zadane, zwyczajnie go pogrążą - dodał Krzysztof Hetman (Trzecia Droga).

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Źródło:
TVN24

Benjamin Netanjahu zapowiada, że będzie kontynuował wojnę z Hamasem, dopóki "nie zostaną osiągnięte wszystkie cele". Premier Izraela uważa, że nalot na Rafah, w wyniku którego wybuchł pożar w obozie dla przesiedleńców, był "tragicznym błędem". Zginęło co najmniej 45 osób. To głównie kobiety i dzieci. Atak potępiły między innymi Niemcy, Francja i Turcja. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych po raz kolejny przypomniał, że w Strefie Gazy nigdzie nie jest bezpiecznie.

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To pierwsza od 24 lat oficjalna wizyta prezydenta Francji w Niemczech. Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Emmanuel Macron przybył do Berlina, żeby przypomnieć, że o demokrację trzeba walczyć. W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego dużą reprezentację może zdobyć skrajna prawica. Ursula von der Leyen, która chce zostać ponownie wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej, nie wykluczyła współpracy z EKR, frakcją w PE, do której należy też Prawo i Sprawiedliwość.

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Źródło:
Fakty o świecie TVN24 BiS