Ziobro wreszcie wystąpił. Powiedział o swojej "modelowej" reakcji na aferę hejterską

03.09.2019 | Ziobro wreszcie wystąpił. Mówi o swojej "modelowej" reakcji na aferę hejterską
03.09.2019 | Ziobro wreszcie wystąpił. Mówi o swojej "modelowej" reakcji na aferę hejterską
Jakub Sobieniowski | Fakty TVN
03.09.2019 | Ziobro wreszcie wystąpił. Mówi o swojej "modelowej" reakcji na aferę hejterskąJakub Sobieniowski | Fakty TVN

Afery w Polsce zdarzają się, dotyczyły różnych koalicji rządowych - zauważył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Minister próbuje uspokoić sytuację w swoim resorcie po aferze hejterskiej. Mającego stać za aferą Łukasza Piebiaka zdymisjonował. Swoją reakcję minister Ziobro uznał za "modelową".

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro we wtorek na konferencji prasowej w Mielcu po raz pierwszy odniósł się do doniesień o aferze hejterskiej w jego resorcie. (http://www.tvn24.pl)

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro we wtorek na konferencji prasowej w Mielcu po raz pierwszy odniósł się do doniesień o aferze hejterskiej w jego resorcie. (http://www.tvn24.pl)

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro we wtorek na konferencji prasowej w Mielcu po raz pierwszy odniósł się do doniesień o aferze hejterskiej w jego resorcie. O swojej reakcji na ujawnioną przez portal Onet aferę powiedział, że była "modelowa". - To, co ja zrobiłem, to jest modelowa reakcja - stwierdził.

Ta "modelowa reakcja" nie obejmuje jednak dymisji zwierzchnika resortu, a jedynie wiceministra Łukasza Piebiaka.

- Długo się bał wyjść. Wreszcie wyszedł, ale tylko po to, żeby nakłamać - skomentował Rafał Grupiński, poseł Platformy Obywatelskiej.

Śledztwo w resorcie

Według doniesień portalu Onet były już wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał stać za zorganizowanym hejtem wobec sędziów krytykujących wprowadzane zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Teraz tę sprawę ma badać prokuratura. Odpowiedzialny za nią jest Zbigniew Ziobro.

Portal Onet napisał, że urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości - w tym były już wiceminister Łukasz Piebiak - mieli stać za zorganizowanym hejtem wobec sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę. (http://www.tvn24.pl)

Portal Onet napisał, że urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości - w tym były już wiceminister Łukasz Piebiak - mieli stać za zorganizowanym hejtem wobec sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę. (http://www.tvn24.pl)Teraz tę sprawę ma badać prokuratura - tyle, że szefem wszystkich prokuratorów jest Zbigniew Ziobro.

- Z tej sprawy się wyłączam. Nie chcę w tej sprawie uzyskiwać jakichkolwiek informacji i powierzam prowadzenie postępowania w całości i nadzór nad nim zastępcy prokuratora generalnego - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

- (Sprawa - przyp. red.) powinna zostać wyjaśniona dogłębnie przez niezależnego prokuratora. Żeby prokurator był niezależny, musi być niezależny od Zbigniewa Ziobry - wyjaśnia Krzysztof Parchimowicz ze Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex super omnia".

Prokuratura w Katowicach od marca do końca sierpnia nie była w stanie przełamać zabezpieczeń w aparacie i laptopie Emilii, która uczestniczyła w akcji dyskredytacji sędziów.

Prokuratura wydała internetowe oświadczenie, w którym napisała, że wobec osób powielających nieprawdziwe informacje mogą zostać wyciągnięte konsekwencje. Sama prokuratura nie udziela żadnych informacji.

Kiedy grupa dyskredytująca sędziów działała, Łukasz Piebiak obiecywał jej bezkarność. Były wiceminister pisał do członków grupy, żeby nie pozostawili za sobą śladów, angażując się w akcję dyskredytacji.

Odpowiedzialność ministra

Zbigniew Ziobro na konferencji powiedział, że Łukasz Piebiak został awansowany do Ministerstwa Sprawiedliwości przez ministrów z Platformy Obywatelskiej. Jednak to właśnie Zbigniew Ziobro awansował Łukasza Piebiaka do rangi wiceministra i wysyłał go na posiedzenia Sejmu.

Zdaniem Zbigniewa Ziobry w tej sytuacji mamy do czynienia z kłótnią między sędziami. Podczas konferencji prasowej minister przekonywał, że "wbrew niektórym publikacjom" w aferę nie są zamieszani urzędnicy resortu. - Tam są tylko sędziowie - powiedział.

- Zbigniew Ziobro jest odpowiedzialny za resort sprawiedliwości. To właśnie tam powstała szajka, która zajmowała się nękaniem innych ludzi. Od tego Zbigniew Ziobro nie ucieknie - skomentował Cezary Tomczyk, poseł Platformy Obywatelskiej.

Autor: Jakub Sobieniowski / Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Czym jest Unia Europejska dla osób, które urodziły się w dzień przystąpienia Polski do europejskiej wspólnoty? Wiele z nich wskazuje, że dla nich to większe perspektywy, rozwój czy też współpraca pomiędzy uniwersytetami.

Nie znają Polski bez Unii Europejskiej. 20-latkowie o tym, jak im się żyło przez ostatnie 20 lat

Nie znają Polski bez Unii Europejskiej. 20-latkowie o tym, jak im się żyło przez ostatnie 20 lat

39-latka leżała w nienaturalnej pozycji na ławce w środku Lublina. Nikt z przechodniów się nią nie zainteresował, a ona umierała. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci, którzy patrolowali teren. Zaczęli reanimację i uratowali jej życie.

Leżała na ławce bez oznak życia. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci. "Pierwsze cztery minuty po utracie przytomności są kluczowe"

Leżała na ławce bez oznak życia. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci. "Pierwsze cztery minuty po utracie przytomności są kluczowe"

Źródło:
Fakty TVN

W 2020 roku rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców. Po czterech latach postępowania sądowego sprawa rusza od początku. Jednocześnie ośmiu poszkodowanych domaga się od tarnowskiej kurii łącznie 12 milionów złotych odszkodowania.

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

Źródło:
Fakty TVN

20 lat Polski w Unii Europejskiej to widoczne gołym okiem korzyści, dotacje, inwestycje i przemiany. Polska zyskała także na bezpieczeństwie. Choć nie wszystko wszystkim się podoba, zwłaszcza politykom sceptycznym wobec wielu unijnych idei, to zdecydowana większość Polaków cały czas popiera naszą obecność we Wspólnocie. 

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trzecia Droga zaprezentowała liderów na listach swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się 9 czerwca, kampania już trwa. W to wszystko wpisuje się środowa, 20. rocznica przyjęcia Polski do Unii Europejskiej.

PiS ogłasza kolejne listy, Trzecia Droga przedstawiła swoje "jedynki"

PiS ogłasza kolejne listy, Trzecia Droga przedstawiła swoje "jedynki"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Myśmy w 1981 roku oczywiście marzyli o wolnej Polsce, nic więcej. Chociaż było oczywiste, że dla środowiska "Solidarności" najważniejsze jest uczestniczenie, takie czynne, cywilizacyjne w strukturach Zachodu - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek, były premier, eurodeputowany PO, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego w 20. rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Źródło:
TVN24

Prezydent stara się skupić na sobie uwagę, zaistnieć w jakiś sposób w debacie - tak o postawie Andrzeja Dudy w stosunku do rządu mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Została też zapytana o to, czy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Lewica wystawi kobietę jako kandydatkę. Powiedziała też kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Źródło:
TVN24

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS