Zapowiedzi

Przez lata żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Przez 13 lat żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Video: Marek Nowicki / Fakty TVN
Grzegorz Płonka ma 27 lat. Kiedy był małym dzieckiem lekarze orzekli, że jest głęboko upośledzony. Na dodatek zdiagnozowali także autyzm. To miało być przyczyną tego, że chłopiec nie mówił i nie reagował na niczyje pytania. W rzeczywistości problemem było zupełnie coś innego. Kiedy Grzegorz miał 13 lat trafił na badania do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Tam okazało się, że chłopiec prawie nie słyszy. Lekarze wszczepili mu implant słuchowy i stało się coś, co rodzina określa mianem cudu. Więcej szczegółów tej niesamowitej historii w Faktach o 19:00 przedstawi Marek Nowicki.

Autor: Marek Nowicki / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

Taki i inne implanty należy wszczepić "naszym" rządzicielom, ale to oni muszą pokryć koszty ich wszczepienia.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Co dalej z protestem w Sejmie?

    Co dalej z protestem w Sejmie?

    Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie zapowiadają, że na razie zakończą protest w Sejmie. Nie rezygnują jednak ze swoich postulatów, które nie zostały spełnione. O tym dziś w materiale Macieja Knapika w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Protest rolników

    Protest rolników

    Rolnicy zaostrzają protest. W czwartek przyjechali ciągnikami do Szczecina i zorganizowali tam Zielone Miasteczko. Domagają się pomocy ekonomicznej od rządu. Twierdzą, że zboże z Ukrainy zasypało polski rynek i przez to mają problem ze zbyciem swoich plonów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Anty-rowerowy Poznań

    Anty-rowerowy Poznań

    Przyszła wiosna i w wielu polskich miastach ruszył nowy sezon w publicznych wypożyczalniach rowerów. W Poznaniu jednak nie. Tam system zamknięto, a wszystkie rowery sprzedano. Więcej na ten temat w materiale Macieja Mazura w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Sekrety umowy PiS z Bielanem

    Sekrety umowy PiS z Bielanem

    Coraz więcej wiemy o współpracy Republikanów Adama Bielana z obozem Zjednoczonej Prawicy. Umowa została zawarta w październiku 2021 roku, kiedy po wyrzuceniu z rządu Jarosława Gowina większość sejmowa wisiała na włosku. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Protesty we Francji

    Protesty we Francji

    Ustawa podwyższająca wiek emerytalny została przyjęta, wotum nieufności dla rządu odrzucone. Rząd Francji doprowadził do uchwalenia ustawy bez głosowania nad nią w Zgromadzeniu Narodowym, wykorzystując kontrowersyjny przepis konstytucji. Francuzi w proteście od kilku dni masowo wychodzą na ulice. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Droga Wielkanoc

    Droga Wielkanoc

    Wielkanoc w 2023 roku będzie jeszcze droższa niż w 2022 roku. Polacy będą musieli głębiej sięgnąć do portfela, albo zacisnąć pasa. Więcej na ten temat w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Razem czy osobno?

    Razem czy osobno?

    Wybory zbliżają się wielkimi krokami. Opozycja po raz kolejny ma nadzieję na pokonanie PiS-u. Czy jej liderzy zdecydują się wystartować z jednej listy? Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Putin miał zawitać do Mariupola

    Putin miał zawitać do Mariupola

    Według kremlowskiej propagandy Władimir Putin odwiedził w niedzielę zajęty przez rosyjskie wojska Mariupol. W sobotę Putin miał być na Krymie. Zdaniem byłej ambasador RP w Rosji Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz to sygnał do Rosjan. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Pokłosie zabójstwa psycholog w więzieniu

    Pokłosie zabójstwa psycholog w więzieniu

    Ponad rok temu w zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do zabójstwa psycholożki przez mężczyznę podejrzanego o liczne gwałty. Do tej pory nikt spośród funkcjonariuszy więziennych nie poniósł za to żadnych konsekwencji. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Szczurzy problem

    Szczurzy problem

    Wrocław ma poważny problem ze szczurami. Zwierząt jest w mieście cała masa - pojawiają się również w domach wrocławian. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Polityczna ofensywa

    Polityczna ofensywa

    Chociaż do wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, to politycy już walczą o głosy Polaków. Liderzy ugrupowań rozjechali sie po kraju. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ważna ustawa podpisana

    Ważna ustawa podpisana

    Dziecko, które widzi w domu przemoc, też jest jej ofiarą. Ranić może nie tylko bicie. Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy. Więcej na ten temat w materiale Renaty Kijowskiej w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Protest w Sejmie trwa

    Protest w Sejmie trwa

    Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie wciąż protestują w Sejmie. Czekają, aż rządzący zadeklarują, że spełnią ich postulaty. Więcej na ten temat w "Fatach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix