Zapowiedzi

Przez lata żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Przez 13 lat żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Video: Marek Nowicki / Fakty TVN
Grzegorz Płonka ma 27 lat. Kiedy był małym dzieckiem lekarze orzekli, że jest głęboko upośledzony. Na dodatek zdiagnozowali także autyzm. To miało być przyczyną tego, że chłopiec nie mówił i nie reagował na niczyje pytania. W rzeczywistości problemem było zupełnie coś innego. Kiedy Grzegorz miał 13 lat trafił na badania do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Tam okazało się, że chłopiec prawie nie słyszy. Lekarze wszczepili mu implant słuchowy i stało się coś, co rodzina określa mianem cudu. Więcej szczegółów tej niesamowitej historii w Faktach o 19:00 przedstawi Marek Nowicki.

Autor: Marek Nowicki / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

Taki i inne implanty należy wszczepić "naszym" rządzicielom, ale to oni muszą pokryć koszty ich wszczepienia.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Tysiące pożarów w Polsce

    Tysiące pożarów w Polsce

    Suche jak wiór lasy i tysiące pożarów. Tylko w dwóch pierwszych tygodniach maja było ich 1200. Więcej o kryzysie klimatycznym w Polsce w materiale Magdy Łucyan w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Proces w sprawie śmiertelnego potrącenia

    Proces w sprawie śmiertelnego potrącenia

    Ogromne emocje towarzyszą procesowi sprawy wypadku, w którym zginęła 15-miesięczna Hania. Jak tłumaczy się 61-letni kierowca, który potrącił dziecko i uciekł z miejsca wypadku? O tym dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ewakuacja z Azowstalu

    Ewakuacja z Azowstalu

    W poniedziałek wieczorem z zakładów Azowstal w Mariupolu ewakuowano ponad 260 ukraińskich żołnierzy. Część z nich trafiła do kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów Nowoazowska. Wszyscy ewakuowani mają zostać wymienieni, ale ukraińskie władze nie podają szczegółów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Drożyzna uderza w kieszenie Polaków

    Drożyzna uderza w kieszenie Polaków

    Ceny paliw biją rekordy mimo tarczy antyinflacyjnej. Do tego prezes Urzędu Regulacji Energetyki zapowiada podwyżki cen energii dla odbiorców indywidualnych nawet o połowę. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Zmiany dla samotnych rodziców

    Zmiany dla samotnych rodziców

    Niekorzystne rozwiązania dla osób samotnie wychowujących dzieci znalazły się w znowelizowanym Polskim Ładzie. Zgodnie z nowymi przepisami rodzic rozliczy się "z połową dziecka". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Jakie kary grożą rowerzystom?

    Jakie kary grożą rowerzystom?

    Słoneczna pogoda zachęca do tego, żeby wszędzie jeździć na rowerze. Dla osób, które wybierają się na spotkanie przy alkoholu, powrót może okazać się bardzo kosztowny. Od 2022 roku za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości obowiązuje co najmniej 2,5 tysiąca złotych mandatu. Więcej na ten temat dziś w materiale Marii Mikołajewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Strzelanina w Buffalo

    Strzelanina w Buffalo

    W Buffalo uzbrojony 18-latek otworzy ogień w supermarkecie i na parkingu przed sklepem. Zginęło co najmniej 10 osób, trzy zostały ranne. Napastnik został zatrzymany. Strzelanina jest badana pod kątem przestępstw na tle nienawiści. Czyn określono jako rasowo umotywowaną ekstremalną przemoc. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Oszczędności w gminach

    Oszczędności w gminach

    Samorządy tracą na decyzjach rządzących. Skutkiem tego - zmniejsza się komfort życia obywateli. Wyłączane są latarnie czy też ograniczane jest kursowanie komunikacji miejskiej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Polska najbardziej homofobicznym krajem UE

    Polska najbardziej homofobicznym krajem UE

    Polska w rankingu równouprawnienia osób LGBT+ zajęła ostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej. Gorzej w Europie jest tylko w takich krajach jak Rosja i Azerbejdżan. Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wybory do KRS a spór o praworządność

    Wybory do KRS a spór o praworządność

    W czwartek Sejm wybrał spośród sędziów 15 członków Krajowej Rady Sądownictwa na nową kadencje. Zdaniem polityków opozycji oraz ekspertów wybór skomplikuje rozwiązanie konfliktu rządu Polski z Komisją Europejską w kwestii praworządności. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Drogie wakacje za granicą

    Drogie wakacje za granicą

    Ceny za zagraniczne wyjazdy w wakacje mocno poszły w górę. Dlatego wielu Polaków nie będzie mogło sobie na nie pozwolić. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Finlandia coraz bliżej NATO

    Finlandia coraz bliżej NATO

    Prezydent Finlandii Sauli Niinisto i premier Sanna Marin we wspólnym oświadczeniu przekazali, że Finlandia powinna jak najszybciej złożyć wniosek o przyjęcie do NATO. Zapowiedzieli, że taki ruch wpłynie na bezpieczeństwo ich kraju. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Smog zagrożeniem dla alergików

    Smog zagrożeniem dla alergików

    Naukowcy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego jako pierwsi na świecie udowodnili, że smog uczula. Teraz odkryli, że to nie koniec. Smog sprawia także, że pyłki brzozy i innych drzew szkodzą mocniej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix