Zapowiedzi

Polska młoda badaczka podpisała wielomilionowy kontrakt, a jej wynalazek może zmienić świat energetyki

Polska młoda badaczka podpisała wielomilionowy kontrakt, a jej wynalazek może zmienić świat energetyki

Foto: Fakty Online | Video: Fakty TVN
W ministerstwie gospodarki podpisano w czwartek umowę między dwoma firmami – polską i japońską. W obecności wicepremiera Janusza Piechocińskiego podpisy na dokumentach złożyli przedstawiciele firm Saule Technologies, ARP Venture i japoński inwestor Hideo Sawada. Podobnych bilateralnych umów zawiera się mnóstwo, jednak ta była wyjątkowa. Rodzima spółka jest w połowie własnością Olgi Malinkiewicz, genialnej badaczki, która opracowała nowatorską technologię produkcji perowskitów, które można łatwo zastosować w fotowoltaice, czyli przy przetwarzaniu energii promieni słonecznych na prąd. Teraz wynalazek młodej polskiej badaczki może być prawdziwym hitem eksportowym i przynieść polskiej gospodarce ogromne zyski. Czy tak będzie? Więcej w materiale Jana Błaszkowskiego w Faktach o 19:00. Zobaczcie także rozmowę z młodą polską badaczką.

Wideo: Fakty TVN 24.01.2015 | Młoda Polska badaczka ma szansę zmienić świat. „Nie możemy ciągle gonić świata”

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
cristo_rabani

Brawo i trzymam kciuki.

Postawa godna naśladowania. Tak powinni myśleć Polacy
Nasze i tu może być lepsze i warto dążyć aby tak było.

Genialna technologia oby takich więcej u nas rozwijano.
Przede wszystkim aby temu towarzyszyło myślenie jak tej
Wspaniałej Badaczki

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Apel do mężczyzn

    Apel do mężczyzn

    Na krakowskim Festiwal KultURO lekarz urolog w rockowych rytmach przekonuje mężczyzn do badania się, bo to pozwala zachować życie i zdrowie. Dlaczego mężczyźni powinni przestać się wstydzić i pójść do lekarza? O tym dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wstępne wyniki wyborów we Włoszech

    Wstępne wyniki wyborów we Włoszech

    Włosi w niedzielę wybierali posłów i senatorów w przyspieszonych wyborach. Według cząstkowych wyników zwyciężył prawicowy blok trzech partii. Na czele rządu stanie prawdopodobnie Giorgia Meloni, liderka partii Bracia Włosi, którzy uzyskali najlepszy wynik. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Federer zakończył karierę

    Federer zakończył karierę

    Roger Federer przegrał swój ostatni mecz w karierze. Nawet, gdyby udało mu się zwyciężyć, to łzy i tak płynęłyby strumieniem. 41-letnia legenda tenisa zakończyła karierę. Więcej na ten temat w materiale Macieja Worocha w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Rosyjskie pseudoreferenda

    Rosyjskie pseudoreferenda

    Okupanci w Ukrainie organizują hucpy, które nazywają referendami. To, co się dzieje, nie ma nic wspólnego z demokratycznym głosowaniem. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kto zarobi na pomyśle ministra?

    Kto zarobi na pomyśle ministra?

    Minister Przemysław Czarnek chce wyprodukować filmiki o historii. W tym celu zleca stworzenie specjalnej platformy. Do kogo trafią pieniądze z projektu? Kto będzie filmiki ministra oglądał? Więcej na ten temat w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wciąż brakuje węgla

    Wciąż brakuje węgla

    Węgla w Polsce wciąż brakuje. Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Rządzący uspokajają, opozycja bije na alarm. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Złoty słabnie

    Złoty słabnie

    Złoty dostaje cios za ciosem, a razem z nim wszyscy Polacy. Zwłaszcza ci, którzy mają kredyty walutowe. Więcej na ten temat w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Rosjanie wyszli na ulice

    Rosjanie wyszli na ulice

    Częściowa mobilizacja zarządzona przez Władimira Putina wywołała panikę u wielu Rosjan. Niemal natychmiast wyprzedały się wszystkie bilety lotnicze i kolejowe, a w wielu miastach na ulice wyszli przeciwnicy tej decyzji. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Firmy redukują zatrudnienie

    Firmy redukują zatrudnienie

    Ludzie tracą pracę, bo część przedsiębiorców, żeby zapłacić rachunki za energię, musi szukać oszczędności. Czy rząd zamierza pomóc firmom? O tym dziś w materiale Michała Tracza w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Mobilizacja rosyjskich rezerwistów

    Mobilizacja rosyjskich rezerwistów

    W środę rano Władimir Putin ogłosił w Rosji częściową mobilizację. Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu oświadczył, że ma dotyczyć osób z doświadczeniem wojskowym. Według niego chodzi o 300 tysięcy osób. Zdaniem ekspertów to desperacki krok, który niewiele zmieni na froncie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Problemy władz Radomia

    Problemy władz Radomia

    Zamknąć szpital, którąś ze szkół czy może basen - przed takim dylematem stoi samorząd radomski, który dostał nowe stawki za energię. Miasto będzie musiało płacić dziewięć razy więcej niż dotychczas. Co zrobią teraz władze Radomia? O tym dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Polska wciąż bez unijnych miliardów

    Polska wciąż bez unijnych miliardów

    Komisja Europejska i Polska podpisały umowę finansową w sprawie KPO. To jednak na razie nie zmienia nic w sprawie wypłaty środków. KE wciąż czeka na osiągnięcie przez Polskę "kamieni milowych", ale rządzący powtarzają, że zrobili wszystko i wywiązali się z umowy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ostatnia droga Elżbiety II

    Ostatnia droga Elżbiety II

    Ostatniemu pożegnaniu Elżbiety II towarzyszyły łzy. Pogrążona w żałobie rodzina i miliony Brytyjczyków odprowadziły swoją królową do zamku w Windsorze, gdzie spocznie obok swoich najbliższych. Więcej na ten temat w materiale Macieja Worocha w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix