Zapowiedzi

Polska młoda badaczka podpisała wielomilionowy kontrakt, a jej wynalazek może zmienić świat energetyki

Polska młoda badaczka podpisała wielomilionowy kontrakt, a jej wynalazek może zmienić świat energetyki

Foto: Fakty Online | Video: Fakty TVN
W ministerstwie gospodarki podpisano w czwartek umowę między dwoma firmami – polską i japońską. W obecności wicepremiera Janusza Piechocińskiego podpisy na dokumentach złożyli przedstawiciele firm Saule Technologies, ARP Venture i japoński inwestor Hideo Sawada. Podobnych bilateralnych umów zawiera się mnóstwo, jednak ta była wyjątkowa. Rodzima spółka jest w połowie własnością Olgi Malinkiewicz, genialnej badaczki, która opracowała nowatorską technologię produkcji perowskitów, które można łatwo zastosować w fotowoltaice, czyli przy przetwarzaniu energii promieni słonecznych na prąd. Teraz wynalazek młodej polskiej badaczki może być prawdziwym hitem eksportowym i przynieść polskiej gospodarce ogromne zyski. Czy tak będzie? Więcej w materiale Jana Błaszkowskiego w Faktach o 19:00. Zobaczcie także rozmowę z młodą polską badaczką.

Wideo: Fakty TVN 24.01.2015 | Młoda Polska badaczka ma szansę zmienić świat. „Nie możemy ciągle gonić świata”

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
cristo_rabani

Brawo i trzymam kciuki.

Postawa godna naśladowania. Tak powinni myśleć Polacy
Nasze i tu może być lepsze i warto dążyć aby tak było.

Genialna technologia oby takich więcej u nas rozwijano.
Przede wszystkim aby temu towarzyszyło myślenie jak tej
Wspaniałej Badaczki

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Drożyzna uderza w finanse Polaków

    Drożyzna uderza w finanse Polaków

    Z powodu rosnących cen Polacy muszą ograniczać wydatki - tak deklarują w najnowszym sondażu dla "Faktów" TVN. Opozycja domaga się zwołania posiedzenia Sejmu, by rząd wytłumaczył, jak zamierza walczyć z drożyzną. Więcej na ten temat dziś w materiale Michała Tracza w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Złote algi w Odrze

    Złote algi w Odrze

    W Odrze zostały wykryte złote algi, które wydzielają toksyny zabójcze dla ryb i małż. Ekolodzy wskazują, że złote algi występują tylko w wodach słonych. Czy to odpady pokopalniane zasoliły rzekę? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Zmiany w punktach karnych

    Zmiany w punktach karnych

    Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych. Za jedno wykroczenie drogowe będzie można dostać ich nawet 15. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Nowa teoria w sprawie Odry

    Nowa teoria w sprawie Odry

    Niemieccy naukowcy mają teorię, że powodem katastrofy ekologicznej w Odrze może być tak zwana złota alga. W polskich laboratoriach wciąż trwają badania próbek skażonej wody, ale nadal nie udało się ustalić, co odpowiada za zatrucie rzeki. Tymczasem w rządzie trwa przerzucanie się winą. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Polska w obliczu recesji

    Polska w obliczu recesji

    Recesja to realny scenariusz dla Polski. Jest jednak jeden sposób, żeby złagodzić skutki spowolnienia gospodarczego. Więcej na ten temat dziś w materiale Jacka Tacika w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Dodatek węglowy nie kończy problemów

    Dodatek węglowy nie kończy problemów

    W życie weszło rozporządzenie ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy. Polacy, którzy ogrzewają domy tym surowcem, mogą otrzymać 3 tysiące złotych rządowego wsparcia. To jednak nie kończy problemów - składy świecą pustkami, a ceny znów poszybowały w górę. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Problemy finansowe Polaków

    Problemy finansowe Polaków

    Coraz więcej Polaków zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Coraz częściej brakuje pieniędzy na życie. Więcej na ten temat w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Co dalej z Odrą?

    Co dalej z Odrą?

    Zanieczyszczenie Odry od wielu dni zamienia życie okolicznych mieszkańców w koszmar. Ciągła obawa przed ewentualnym skażeniem wód czy gruntów i niepewność - co będzie dalej? Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie

    Obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie

    W Warszawie odbyły się centralne obchody Święta Wojska Polskiego w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Podczas uroczystości głos zabrał prezydent Andrzej Duda, który podkreślił, że wyposażenie i uzbrojenie polskiej armii jest jednym z priorytetów rządzących. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Walka z katastrofą na Odrze

    Walka z katastrofą na Odrze

    Na Odrze budowane są kolejne zapory, a służby i wędkarze dalej wyławiają z rzeki martwe ryby. Mieszkańcy zachodnich terenów są załamani skalą katastrofy, a politycy opozycji domagają się wyciągnięcia politycznych konsekwencji. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Napięcie wokół zaporoskiej elektrowni atomowej

    Napięcie wokół zaporoskiej elektrowni atomowej

    Ukraińcy kontynuują kontrofensywę, a dzięki amerykańskiej broni eliminują kolejne rosyjskie cele. Rosja jednak wciąż uderza w okolice zaporoskiej elektrowni jądrowej, wysyłając przy tym sygnał do Zachodu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Katastrofa na Odrze

    Katastrofa na Odrze

    Z dnia na dzień w Odrze odnajdywanych jest coraz więcej martwych ryb, ale też ptaków czy bobrów. Pierwsze doniesienia o prawdopodobnym skażeniu rzeki były już w lipcu, ale rządzący twierdzą, że o niczym nie wiedzieli. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Premier reaguje w sprawie Odry

    Premier reaguje w sprawie Odry

    Premier Mateusz Morawiecki w sobotę zabrał głos w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze. Przyznał, że o sprawie dowiedział się za późno. Jednak próby alarmowania rządzących o problemie miały miejsce już pod koniec lipca. Więcej na ten temat dziś w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ranni żołnierze z Ukrainy w Polsce

    Ranni żołnierze z Ukrainy w Polsce

    Ranni żołnierze z Ukrainy w nocy z piątku na sobotę przyjechali do Wrocławia specjalnym pociągiem sanitarnym. Z dworca zostali przetransportowani do wrocławskich szpitali, gdzie będą wracać do zdrowia. Są z nimi również ich bliscy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Podręcznik przeciwko dzieciom

    Podręcznik przeciwko dzieciom

    W podręczniku do historii i teraźniejszości, rekomendowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, pojawiło się pytanie: "kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?". We fragmencie chodzi o dzieci poczęte przy pomocy metody in vitro. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix