Zapowiedzi

Nowicki: minister zdrowia popełnił błędy. Nie dziwię się lekarzom, że protestują

Nowicki: minister zdrowia popełnił błędy. Nie dziwię się lekarzom, że protestują

Video: tvn24
„Wydaje mi się, że minister popełnił błędy we wprowadzaniu zmian w finansowaniu służby zdrowia. Dosyć późno weszły w życie wszystkie rozporządzenia związane pakietem kolejkowym i onkologicznym. Same rozmowy z lekarzami rozpoczęły się niezwykle późno” – powiedział Marek Nowicki w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem we „Wstajesz i wiesz” na antenie TVN24. Reporter Faktów dodał, że ministerstwo powinno rozmawiać z lekarzami co najmniej pół roku wcześniej. „Zamiast tego dyskusje z pracownikami placówek zdrowia rozpoczęły się dopiero w listopadzie i natychmiast zamieniły się w negocjacje strajkowe. Lekarze są w tej chwili pod ogromną presją i nie dziwię się im, że protestują” – mówił Marek Nowicki.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
katarzyna_dariusz_farny_kliszcz
katarzyna_dariusz_farny_kliszcz

w pełni popieram lekarzy !

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   piotr_kolodzinski
   piotr_kolodzinski

   Lekarze apelują o "litość dla pacjentów" - totalna bzdura. Zamiast apelować nich wezwą się do pracy a nie wykorzystując pacjentów do walki o kasę dla siebie i inne uprawnienia. W pierwotny założeniu lekarz rodzinny miał być dla całej rodziny 24 godz. na dobę 7 dni w tygodniu i co z tego zostało.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • Kosztowne święta

      Kosztowne święta

      W 2022 roku Polacy wydadzą wyjątkowo dużo na Boże Narodzenie. Widać to już na corocznych jarmarkach. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Patrioty jednak mogą trafić do Polski?

      Patrioty jednak mogą trafić do Polski?

      Ambasador Niemiec nie widzi szans na rozmieszczenie w Ukrainie niemieckich baterii Patriot, jak proponuje prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poseł PiS Jarosław Sellin powiedział, że jeśli rozmieszczenie Patriotów w Ukrainie jest "absolutnie niemożliwe", to Polska może je przyjąć u siebie. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Polak ma szansę polecieć w kosmos

      Polak ma szansę polecieć w kosmos

      Czy lot w kosmos to nierealne marzenie? Okazuje się, że nie. Bardzo dużą szansę, by tego dokonać, ma Polak Sławosz Uznański. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

      czytaj więcej »
     • Trudny sezon grzewczy

      Trudny sezon grzewczy

      W Polsce powoli rozpoczyna się sezon grzewczy. Wielu mieszkańców dopytuje, kiedy będą mogli kupić węgiel sprzedawany przez samorządy, bo robi się coraz zimniej. Surowca jednak brak, a to nie jedyny problem, bo na horyzoncie są podwyżki cen energii. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

      czytaj więcej »
     • Wątpliwości wokół rezygnacji Skrzypczyńskiego

      Wątpliwości wokół rezygnacji Skrzypczyńskiego

      Mirosław Skrzypczyński nie jest już prezesem Polskiego Związku Tenisowego, ale nadal jest w jego zarządzie. Tymczasem to zarząd PZT ma powołać specjalną komisję, która zajmie się sprawą zarzutów wobec Skrzypczyńskiego. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

      czytaj więcej »
     • Niemcy reagują na propozycję Polski

      Niemcy reagują na propozycję Polski

      Minister obrony Mariusz Błaszczak zmienił zdanie w sprawie przekazania Polsce niemieckich baterii Patriot. Zaproponował rządowi w Berlinie, by sprzęt rozmieścić w Ukrainie. Strona niemiecka jednak podkreśla, że system Patriot jest częścią zintegrowanej obrony powietrznej NATO, co oznacza, że ​​jest przeznaczony do rozmieszczenia na terytorium NATO. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

      czytaj więcej »
     • Raport o biedzie

      Raport o biedzie

      15 procent Polaków uważa, że ubóstwo to wybór. Co trzecia osoba twierdzi, że trzeba się wziąć do pracy, by wyjść z ubóstwa. "Raport o biedzie" szokuje nie tylko skalą i przykładami, ale też niedostatkiem empatii. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

      czytaj więcej »
     • PiS chce zmian w ordynacji wyborczej

      PiS chce zmian w ordynacji wyborczej

      Prawo i Sprawiedliwość wydłużyło kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 roku, co przesuwa o pół roku datę wyborów władz lokalnych. To jednak nie koniec zmian, bo partia rządząca idzie za ciosem i chce złożyć do Sejmu projekt nowej ordynacji wyborczej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

      czytaj więcej »
     • Trudna walka ze smogiem

      Trudna walka ze smogiem

      Miały zniknąć 1 stycznia, ale zostaną jeszcze na dwa lata - chodzi o łódzkie kopciuchy. Samorząd wojewódzki zliberalizował ustawę antysmogową. Powodem jest kryzys na rynku paliw. Więcej na ten temat w materiale Pawła Szota w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Andrzej Duda ofiarą rosyjskich prowokatorów

      Andrzej Duda ofiarą rosyjskich prowokatorów

      Myślał, że rozmawia z francuskim prezydentem, a tak naprawdę byli to rosyjscy oszuści. Udało się im połączyć z prezydentem Andrzejem Dudą krótko po wybuchu w Przewodowie, a rozmowa trwała ponad 7 minut. To kolejny taki przypadek z udziałem Andrzeja Dudy. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Kontrowersyjne plany wobec szpitala MSWiA

      Kontrowersyjne plany wobec szpitala MSWiA

      Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie ma zostać zamieniony na Państwowy Instytut Medyczny. Pomysł wzbudza wiele kontrowersji. Czy władza buduje szpital dla siebie i swoich bliskich? O tym dziś w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

      czytaj więcej »
     • PiS straciło większość

      PiS straciło większość

      Prawo i Sprawiedliwość nie ma już większości w sejmiku województwa śląskiego. Stało się to po tym, jak marszałek Jakub Chełstowski oraz troje innych dotychczasowych radnych PiS ogłosiło, że przechodzi do Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski!". Głosując razem z opozycją odwołali oni dotychczasowego przewodniczącego sejmiku. Dokonano również zmian w zarządzie województwa. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

      czytaj więcej »
     • Komornicy protestują

      Komornicy protestują

      Zamknięte kancelarie. Komornicy protestują po śmierci ich koleżanki, która została zamordowana. Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     tvnpix