Zapowiedzi

Wyjątkowy rajd rowerowy. Niewidomi na tandemach przemierzają Dolny Śląsk

Wyjątkowy rajd rowerowy. Niewidomi na tandemach przemierzają Dolny Śląsk

Video: Katarzyna Górniak / Fakty TVN
Jazda na rowerze jest czynnością z pozoru naturalną. Co innego powiedzą osoby niewidome, dla których samodzielna jazda jest właściwie niemożliwa. Na szczęście są dobrzy i kreatywni ludzie, którzy chcą przełamywać bariery i organizują wyjątkowy rajd na tandemach. Udział w nich biorą udział widzący piloci oraz osoby niewidome. Jeden z takich rajdów właśnie odbywa się po Dolnym Śląsku. Jakie są reakcje uczestników? W Faktach o 19:00 opowie o tym Katarzyna Górniak.

Autor: Katarzyna Górniak / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wakacje kredytowe nie dla wszystkich?

  Wakacje kredytowe nie dla wszystkich?

  Rząd kredytobiorcom obiecał wakacje kredytowe. Jednak po interwencji prezesa NBP Adama Glapińskiego może się okazać, że nie wszyscy będą mogli z nich skorzystać. Więcej na ten temat dziś w materiale Jacka Tacika w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sejm za prezydencką ustawą o SN

  Sejm za prezydencką ustawą o SN

  Posłowie w czwartek uchwalili prezydencki projekt ustawy, który zakłada likwidację Izby Dyscyplinarnej i zastąpienie jej nową - Izbą Odpowiedzialności Zawodowej. Ustawa ustanawia też test niezależności i bezstronności sędziów. Nowelizacja ustawy ma odblokować środki z unijnego funduszu odbudowy, jednak politycy opozycji uważają, że nie spełnia ona wymagań Komisji Europejskiej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rosjanie kradną ukraińskie zboże

  Rosjanie kradną ukraińskie zboże

  W wojnie z Ukrainą Władimir Putin sięga po kolejną broń. Rosyjska armia kradnie ukraińskie ziarno i jednocześnie blokuje ukraińskie porty. To może wywołać ogromny kryzys żywnościowy w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Szota w "Faktach" TVN o godzinie 19:00

  czytaj więcej »
 • Kulisy afery respiratorowej

  Kulisy afery respiratorowej

  Afera mailowa odsłania kulisy zakupu respiratorów przez resort zdrowia. Jak wynika z ujawnionej korespondencji, premier Mateusz Morawiecki wiedział i akceptował, że dostawcą sprzętu będzie firma byłego handlarza bronią. Ponadto Andrzeja Izdebskiego, jako wiarygodnego kontrahenta, polecił prezes KGHM Marcin Chludziński. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zwrot w sprawie tragicznego wypadku

  Zwrot w sprawie tragicznego wypadku

  Nagły i sensacyjny zwrot w sprawie śmierci dzieci, które wypadły z okna. Nie był to zwykły wypadek. Matce grozi teraz więzienie. Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tragedia w Teksasie

  Tragedia w Teksasie

  21 osób zostało zabitych - w tym 19 dzieci - w strzelaninie w szkole podstawowej w miejscowości Uvalde w Teksasie. Sprawcą ataku okazał się 18-letni mężczyzna, mieszkaniec miasta. Według informacji policji - podjechał pod szkołę samochodem, wszedł do budynku z pistoletem i zaczął strzelać. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Narastające problemy przedsiębiorców

  Narastające problemy przedsiębiorców

  Każdy dzień to kolejne informacje o drożyźnie, inflacji i rosnących problemach przedsiębiorców, którzy zaczynają mówić już kryzysie. Czy można zapanować nad problemami przedsiębiorców? O tym dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trzy miesiące wojny w Ukrainie

  Trzy miesiące wojny w Ukrainie

  Ukraina już trzy miesiące broni się przed rosyjską inwazją. Główne siły okupanta skupione są teraz na bitwie w Donbasie. Krwawe walki toczą się o Siewierodonieck, Bachmut i Popasną. Jednocześnie zachodni liderzy dyskutują o dalszym wsparciu Ukrainy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kuria zapłaci za czyny pedofilskie księdza

  Kuria zapłaci za czyny pedofilskie księdza

  Wyrokiem sądu kuria w Kaliszu ma zapłacić wielotysięczne odszkodowanie Bartłomiejowi Pankowiakowi, bohaterowi filmu braci Sekielskich i ofierze seksualnego molestowania przez duchownego. Więcej na ten temat w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trudno o mieszkanie

  Trudno o mieszkanie

  Na rynku w dużych miastach brakuje mieszkań na wynajem. W dodatku zdrożały kredyty dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Mateusz Morawiecki uderza w Norwegię

  Mateusz Morawiecki uderza w Norwegię

  Norwegia "pośrednio żeruje na tym, co się dzieje" - twierdzi premier Mateusz Morawiecki, mówiąc o sprzedaży przez Norwegię gazu w miejsce gazu z Rosji. Jego słowa są szeroko komentowane przez polityków. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Slalomem między rogatkami

  Slalomem między rogatkami

  To krótki przepis na katastrofę. Autokar pełen dzieci, zamknięte rogatki i kierowca na torach. Więcej na ten temat w materiale Magdy Łucyan w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z dyrektorem Teatru Słowackiego?

  Co dalej z dyrektorem Teatru Słowackiego?

  Marszałek Małopolski Witold Kozłowski ogłosił, że na pewno zwolni dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Widzowie i artyści uważają, że to zemsta za spektakl "Dziady", który nie spodobał się niektórym osobom z obozu rządzącego. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix