Zapowiedzi

Co dalej z karami dla Polski?

Co dalej z karami dla Polski?

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wysłała do Polski dwa wezwania do zapłaty kar dotyczących kopalni Turów. KE przekazała, że jeśli nie otrzyma pieniędzy, potrąci środki z funduszy należnych z budżetu UE dla Polski. Politycy PiS twierdzą jednak, że jest to decyzja bezprawna. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Brakuje nauczycieli? Minister tak nie uważa

  Brakuje nauczycieli? Minister tak nie uważa

  W wielu szkołach brakuje nauczycieli. Wolnych wakatów jest blisko 14 tysięcy. Zdaniem Przemysława Czarnka to nie jest problem, a "normalny ruch kadrowy", bo "podania spływają do dyrektorów". Innego zdania jest prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Martwe ryby w Odrze

  Martwe ryby w Odrze

  W Odrze doszło do tajemniczego zatrucia rzeki. Są tysiące martwych ryb. Z każdym dniem masy martwych zwierząt i towarzyszący im duszący zapach wody przesuwają się na północ. Więcej na ten temat w materiale jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ukraina przechodzi do kontrofensywy

  Ukraina przechodzi do kontrofensywy

  Ukraina przechodzi do kontrofensywy. Prezydent kraju nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył, że za ostatnimi eksplozjami na Krymie stoi ukraińskie wojsko. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Fiasko kolejnego rządowego programu

  Fiasko kolejnego rządowego programu

  Rząd zaproponował program Mieszanie bez wkładu własnego po spektakularnej klapie programu Mieszkanie Plus. Brakuje chętnych na skorzystanie z programu ze względu na spadek zdolności kredytowej Polaków. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Losowanie sędziów do nowej Izby

  Losowanie sędziów do nowej Izby

  We wtorek wylosowano kandydatów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Nazwiska sędziów w niebieskich kulach wrzucono do przezroczystej urny. Następnie pierwsza prezes SN zamieszała je i wylosowała 33 kule. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Egzaminatorzy WORD protestują

  Egzaminatorzy WORD protestują

  Egzamin na prawo jazdy trudno zdać, ale teraz można nawet nie dostać szansy, by spróbować. Powodem jest fakt, że egzaminatorzy WORD rozpoczęli protest. Więcej na ten temat w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trauma polskich pielgrzymów

  Trauma polskich pielgrzymów

  12 ofiar śmiertelnych i 32 osoby ranne. To bilans tragedii polskich pielgrzymów w Chorwacji. Ich autokar w sobotę rano zjechał z drogi i wjechał do rowu między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Dla tych, którzy przeżyli, to wielka trauma. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Idzie zima. Rząd kombinuje, ludzie też

  Idzie zima. Rząd kombinuje, ludzie też

  Zimą ogrzewanie będzie bardzo drogie. Na razie jest tylko dodatek węglowy, ale węgla i tak może zabraknąć. Rząd kombinuje, jak udzielić pomocy wszystkim odbiorcom ciepła, a odbiorcy ciepła też kombinują. Składają nowe deklarację CEEB. Niektórzy wcześniej twierdzili, że spalają paliwa ekologiczne, teraz twierdzą, że spalają węgiel. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tragiczny wypadek polskiego autokaru

  Tragiczny wypadek polskiego autokaru

  W sobotę w Chorwacji rozbił się autokar z polskimi pasażerami. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 ciężko. Na miejsce pojechała polska delegacja rządowa z medykami. Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Plan na dopłaty

  Plan na dopłaty

  Minister Anna Moskwa przedstawiła szczegóły pakietu wsparcia dla ciepłownictwa, obejmującego inne paliwa niż węgiel. Chodzi o dodatki dla osób ogrzewających domy pelletem, drewnem kawałkowym, olejem opałowym czy LPG. Eksperci jednak uważają, że potrzeba działań długofalowych i reformy ciepłownictwa. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pol'and'Rock Festival przeciwko wojnie

  Pol'and'Rock Festival przeciwko wojnie

  Tysiące osób co roku pokazują, że miłość, muzyka i przyjaźń to nie są puste hasła. W tym roku na Pol'and'Rock Festival wybrzmiewa slogan "Stop wojnie". To pokojowy manifest tegorocznej edycji imprezy, ale jak on współgra z dobrą zabawą? O tym dziś w materiale Małgorzaty Mielcarek w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Burza po wyroku w sprawie Frasyniuka

  Burza po wyroku w sprawie Frasyniuka

  Wrocławski sąd umorzył warunkowo sprawę Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie polskich żołnierzy. Prokuratura i Frasyniuk zapowiedzieli apelacje. Do sprawy odniósł się także minister sprawiedliwości, który stwierdził, że na polskie sądy nie ma co liczyć. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Drogi prąd i ogrzewanie

  Drogi prąd i ogrzewanie

  Kryzys na rynku energetycznym to dziś jeden z poważniejszych problemów premiera Mateusza Morawieckiego. Pierwsza ustawa pomocowa w tej sprawie wylądowała w koszu, do drugiej Senat przyjął poprawki, a rachunki za prąd i ogrzewanie już idą w górę. Więcej na ten temat dziś w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Napięcie wokół Tajwanu

  Napięcie wokół Tajwanu

  Chińska armia w czwartek rozpoczęła ćwiczenia z wykorzystaniem ostrej amunicji na wodach i w przestrzeni powietrznej wokół Tajwanu. Jak podają władze w Tajpej, chińskie wojsko wystrzeliło 11 pocisków balistycznych w morze w bliskiej odległości od Tajwanu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix