Zapowiedzi

Co dalej w sprawie Pegasusa?

Co dalej w sprawie Pegasusa?

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Powstanie komisja do zbadania sprawy Pegasusa. Ma ona wyjaśnić okoliczności zakupu przez rząd Zjednoczonej Prawicy szpiegowskiego oprogramowania oraz inwigilacji w celach politycznych. Komisja powstanie w Senacie, a nie w Sejmie, a to oznacza, że nie będzie mieć uprawnień śledczych. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ogromny przyrost osób na kwarantannie

  Ogromny przyrost osób na kwarantannie

  100 tysięcy osób dziennie trafia na kwarantannę. W ostatnim tygodniu wzrost wyniósł 300 procent. Chociaż pandemia już coraz rzadziej potrafi nas zaskoczyć, to takich liczb jeszcze nie było. Więcej na ten temat w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szanse na komisję śledczą rosną

  Szanse na komisję śledczą rosną

  Co z sejmową komisją śledczą w sprawie Pegasusa? Dzięki porozumieniu z Pawłem Kukizem pojawiła się szansa na jej powstanie. Paweł Kukiz chciał, żeby działanie komisji objęło także lata, w których u władzy była Platforma Obywatelska. Donald Tusk zapewnia, że nie ma nic do ukrycia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pomoc dla pani Anny

  Pomoc dla pani Anny

  Pani Anna po ostrym ataku mukowiscydozy potrzebowała albo pilnego przeszczepu płuc albo leku łagodzącego skutki choroby. Na pierwsze dawki preparatu zrzucił się personel szpitala i uruchomił akcje w internecie. Efekt? Zebrano milion złotych w 1,5 doby. To historia o ludziach dobrej woli, którzy musieli zastąpić państwo w ratowaniu życia. Więcej na ten temat w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Drugi dzień obrad komisji ws. Pegasusa

  Drugi dzień obrad komisji ws. Pegasusa

  Przed senacką komisją nadzwyczajną do spraw Pegasusa we wtorek stanął między innymi prezes Najwyższej Izby Kontroli. Marian Banaś ujawnił, że on też miał być inwigilowany i zapowiedział kontrolę nadzoru nad służbami specjalnymi oraz wezwanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Donald Tusk ruszył w Polskę

  Donald Tusk ruszył w Polskę

  Podwyżki cen gazu i prądu oraz wysoka inflacja wciąż są bolączką polskich przedsiębiorców. Dlatego lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk jeździ po Polsce i spotyka się z właścicielami firm. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Potężny front burzowy

  Potężny front burzowy

  Odwołane zajęcia w szkołach, tysiące odbiorców bez prądu, połamane drzewa, pozrywane dachy, a nawet przewrócone ciężarówki. Przez Polskę przechodzi potężny front burzowy, któremu towarzyszą silny wiatr i obfite opady śniegu. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Szota w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ruszyła senacka komisja nadzwyczajna

  Ruszyła senacka komisja nadzwyczajna

  W poniedziałek senacka komisja nadzwyczajna w sprawie inwigilacji systemem Pegasus rozpoczęła prace. Na pierwsze posiedzenie zostali zaproszeni między innymi eksperci z grupy Citizen Lab. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polska u progu piątej fali

  Polska u progu piątej fali

  Liczba osób zaszczepionych w Polsce trochę wzrosła, ale to jeszcze o wiele za mało - podkreślają eksperci. I apelują: szczepmy się. To jedyny sposób, żeby łagodnie przechorować nowy, bardzo zaraźliwy wariant koronawirusa. Wielkimi krokami zbliża się piąta fala zakażeń. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Novak Djoković opuścił Australię

  Novak Djoković opuścił Australię

  Australijski Sąd Federalny podtrzymał decyzję o anulowaniu wizy tenisisty Novaka Djokovicia. Tym samym nie będzie mógł on zagrać w turnieju Australian Open i musi opuścić Australię. Serb już udał się do Dubaju. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak wpadkę wykorzystać w szczytnym celu?

  Jak wpadkę wykorzystać w szczytnym celu?

  Internauci zmienili nazwę kościoła na internetowej mapie - zamiast kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na Google Maps można było znaleźć kościół pw. Bedoesa SBM. Błędny podpis pojawił pojawił się w kalendarzu gminy Lipka na 2022 rok, ale wpadka zostanie wykorzystana w szczytnym celu. Jeden kalendarz z podpisem rapera Bedoesa trafi na aukcję WOŚP. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polska w obliczu piątej fali epidemii?

  Polska w obliczu piątej fali epidemii?

  Jak prognozują eksperci, Polska stoi w obliczu kolejnej fali zachowań na COVID-19. Ich zdaniem może to sparaliżować nie tylko ochronę zdrowia, ale też zakłady pracy. Rządzący zapewniają, że kraj jest przygotowany na różne scenariusze. Nie pomaga jednak fakt, że w piątek rezygnacje złożyło 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rezygnacje w Radzie Medycznej przy premierze

  Rezygnacje w Radzie Medycznej przy premierze

  Aż 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze w czwartek złożyło rezygnacje, bo - jak mówią - nie widzą dalej sensu współpracy z szefem rządu, który nie bierze pod uwagę ich zaleceń. To smutna wiadomość dla pacjentów - komentują lekarze. Kto w takim razie u progu piątej fali pandemii będzie doradzał premierowi? O tym dziś w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z karami dla Polski?

  Co dalej z karami dla Polski?

  Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wysłała do Polski dwa wezwania do zapłaty kar dotyczących kopalni Turów. KE przekazała, że jeśli nie otrzyma pieniędzy, potrąci środki z funduszy należnych z budżetu UE dla Polski. Politycy PiS twierdzą jednak, że jest to decyzja bezprawna. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Problemy Polskiej Spółki Gazownictwa

  Problemy Polskiej Spółki Gazownictwa

  Ledwo rozpoczął się rok, a Polskiej Spółce Gazownictwa skończyły się pieniądze. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do sieci, musi uzbroić się w cierpliwość na dwa lata. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00

  czytaj więcej »
tvnpix