Zapowiedzi

Działaczowi Wolnych Konopi grozi 15 lat więzienia za posiadanie oleju z marihuany

14.04 | Działaczowi Wolnych Konopi grozi 15 lat więzienia za posiadanie oleju z marihuany

Jakub Gajewski, aktywista walczący o legalne stosowanie marihuany w celach medycznych, został zatrzymany przez policję za posiadanie prawie kilograma oleju z konopi indyjskich. Postawiono mu już zarzuty – grozi mu od 3 do 15 lat więzienia. Gajewski skarży się, że został potraktowany jak „zbrodniarz” i tłumaczy, że posiadana przez niego substancja miała pomóc jego rodzicom. Oboje chorują na nowotwór. Zawarta w konopiach substancja THC, według najnowszych badań, może powodować zatrzymanie raka, a także pomaga w przypadku padaczki, choroby Leśniowskiego-Crohna, stwardnienia rozsianego i innych chorób. W Polsce marihuana i jej przetwory są zakazane. Więcej w materiale Marka Nowickiego w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
denm
denm

" Ci, którzy sprowadzali olej RSO, twierdzili np., że to legalne, bo on nie zawiera THC, ale jedynie CBD. Zwróciłem się nawet do Głównego Inspektoratu Farmakologicznego. Potwierdzili, że CBD nie ma na liście substancji zakazanych, ale podlega obowiązkowi rejestracji." - Dr Jerzy Jarosz, anestezjolog, lekarz bólu, specjalista medycyny paliatywnej. rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Drożyzna uderza w finanse Polaków

    Drożyzna uderza w finanse Polaków

    Z powodu rosnących cen Polacy muszą ograniczać wydatki - tak deklarują w najnowszym sondażu dla "Faktów" TVN. Opozycja domaga się zwołania posiedzenia Sejmu, by rząd wytłumaczył, jak zamierza walczyć z drożyzną. Więcej na ten temat dziś w materiale Michała Tracza w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Złote algi w Odrze

    Złote algi w Odrze

    W Odrze zostały wykryte złote algi, które wydzielają toksyny zabójcze dla ryb i małż. Ekolodzy wskazują, że złote algi występują tylko w wodach słonych. Czy to odpady pokopalniane zasoliły rzekę? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Zmiany w punktach karnych

    Zmiany w punktach karnych

    Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych. Za jedno wykroczenie drogowe będzie można dostać ich nawet 15. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Nowa teoria w sprawie Odry

    Nowa teoria w sprawie Odry

    Niemieccy naukowcy mają teorię, że powodem katastrofy ekologicznej w Odrze może być tak zwana złota alga. W polskich laboratoriach wciąż trwają badania próbek skażonej wody, ale nadal nie udało się ustalić, co odpowiada za zatrucie rzeki. Tymczasem w rządzie trwa przerzucanie się winą. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Polska w obliczu recesji

    Polska w obliczu recesji

    Recesja to realny scenariusz dla Polski. Jest jednak jeden sposób, żeby złagodzić skutki spowolnienia gospodarczego. Więcej na ten temat dziś w materiale Jacka Tacika w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Dodatek węglowy nie kończy problemów

    Dodatek węglowy nie kończy problemów

    W życie weszło rozporządzenie ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy. Polacy, którzy ogrzewają domy tym surowcem, mogą otrzymać 3 tysiące złotych rządowego wsparcia. To jednak nie kończy problemów - składy świecą pustkami, a ceny znów poszybowały w górę. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Problemy finansowe Polaków

    Problemy finansowe Polaków

    Coraz więcej Polaków zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Coraz częściej brakuje pieniędzy na życie. Więcej na ten temat w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Co dalej z Odrą?

    Co dalej z Odrą?

    Zanieczyszczenie Odry od wielu dni zamienia życie okolicznych mieszkańców w koszmar. Ciągła obawa przed ewentualnym skażeniem wód czy gruntów i niepewność - co będzie dalej? Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie

    Obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie

    W Warszawie odbyły się centralne obchody Święta Wojska Polskiego w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Podczas uroczystości głos zabrał prezydent Andrzej Duda, który podkreślił, że wyposażenie i uzbrojenie polskiej armii jest jednym z priorytetów rządzących. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Walka z katastrofą na Odrze

    Walka z katastrofą na Odrze

    Na Odrze budowane są kolejne zapory, a służby i wędkarze dalej wyławiają z rzeki martwe ryby. Mieszkańcy zachodnich terenów są załamani skalą katastrofy, a politycy opozycji domagają się wyciągnięcia politycznych konsekwencji. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Napięcie wokół zaporoskiej elektrowni atomowej

    Napięcie wokół zaporoskiej elektrowni atomowej

    Ukraińcy kontynuują kontrofensywę, a dzięki amerykańskiej broni eliminują kolejne rosyjskie cele. Rosja jednak wciąż uderza w okolice zaporoskiej elektrowni jądrowej, wysyłając przy tym sygnał do Zachodu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Katastrofa na Odrze

    Katastrofa na Odrze

    Z dnia na dzień w Odrze odnajdywanych jest coraz więcej martwych ryb, ale też ptaków czy bobrów. Pierwsze doniesienia o prawdopodobnym skażeniu rzeki były już w lipcu, ale rządzący twierdzą, że o niczym nie wiedzieli. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Premier reaguje w sprawie Odry

    Premier reaguje w sprawie Odry

    Premier Mateusz Morawiecki w sobotę zabrał głos w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze. Przyznał, że o sprawie dowiedział się za późno. Jednak próby alarmowania rządzących o problemie miały miejsce już pod koniec lipca. Więcej na ten temat dziś w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ranni żołnierze z Ukrainy w Polsce

    Ranni żołnierze z Ukrainy w Polsce

    Ranni żołnierze z Ukrainy w nocy z piątku na sobotę przyjechali do Wrocławia specjalnym pociągiem sanitarnym. Z dworca zostali przetransportowani do wrocławskich szpitali, gdzie będą wracać do zdrowia. Są z nimi również ich bliscy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Podręcznik przeciwko dzieciom

    Podręcznik przeciwko dzieciom

    W podręczniku do historii i teraźniejszości, rekomendowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, pojawiło się pytanie: "kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?". We fragmencie chodzi o dzieci poczęte przy pomocy metody in vitro. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix