Zapowiedzi

Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

26.02 | Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Skończyło się na potężnym krwiaku i urazie psychicznym, bo dziewięciolatka nie chce nawet słyszeć o tym, że miałaby jeszcze kiedyś pójść na pływalnię. Gdyby jednak przydarzyło się to mniejszemu dziecku, mogłoby dojść do tragedii. Służąca do filtrowania wody basenowa dysza z taką siłą zassała dziewczynkę, że nie mogła się sama uwolnić. Do wypadku doszło na początku lutego na basenie „Oceanika” w Tuszynie w województwie łódzkim. Grupa kilkudziesięciorga dzieci spędzała tam zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Ksawerowie półkolonie w czasie ferii. Dyrekcja „Oceaniki” przeprowadziła wewnętrzną kontrolę dopiero na wyraźna prośbę opiekunów z domu kultury, ale nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Napis „UWAGA, DYSZA SSĄCA” nad każdą dyszą miał się pojawić dopiero teraz. O szczegółach sprawy w Faktach o 19:00 powie Marzanna Zielińska.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
kamil_nubinski

Kto dopuścił i dopuszcza kryte pływalnie czy kąpieliska z tak niebezpiecznymi dyszami ssącymi??? Wystarczyłyby seryjne osłony każdej dyszy, np. w postaci dużego, wypukłego sita lub z mocnej siatki ze stali nierdzewnej. Takie 'niedopatrzenie' to sprowadzanie zagrożenia życia i zdrowia na ludzi i powinno być ścigane karnie z urzędu oraz rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   wojciech_gaslawski

   Niech PAN autor się trochę poduczy.
   W basenach publicznych nie ma dysz ssących filtrujących. Woda na basenach publicznych zasysania jest ze zbiorników przesiewowych, do których grawitacyjnie odpływa przez rynny przelewowe.
   Dziewczynka przyssała się do dyszy ssącej od atrakcji lub od zjeżdżalnie, a to juz błąd niedouczonuch projektantow, rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     dawid_brzozowski
     dawid_brzozowski

     witam- latem 2013 mój 10 letni syn miał takie samo zdarzenie ale na innym basenie-był wówczas z grupą dzieci ze szkoły na tzw wakacyjnym pobycie na basenie,po takim przyssaniu plecy i ręce miał całe fioletowo-bordowe- w momencie kiedy to wszystko się działo w pobliżu nie było ratownika pomimo ,że w basenie przebywały dzieci w wieku syna rozwiń

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • Narastające problemy przedsiębiorców

        Narastające problemy przedsiębiorców

        Każdy dzień to kolejne informacje o drożyźnie, inflacji i rosnących problemach przedsiębiorców, którzy zaczynają mówić już kryzysie. Czy można zapanować nad problemami przedsiębiorców? O tym dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Trzy miesiące wojny w Ukrainie

        Trzy miesiące wojny w Ukrainie

        Ukraina już trzy miesiące broni się przed rosyjską inwazją. Główne siły okupanta skupione są teraz na bitwie w Donbasie. Krwawe walki toczą się o Siewierodonieck, Bachmut i Popasną. Jednocześnie zachodni liderzy dyskutują o dalszym wsparciu Ukrainy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Kuria zapłaci za czyny pedofilskie księdza

        Kuria zapłaci za czyny pedofilskie księdza

        Wyrokiem sądu kuria w Kaliszu ma zapłacić wielotysięczne odszkodowanie Bartłomiejowi Pankowiakowi, bohaterowi filmu braci Sekielskich i ofierze seksualnego molestowania przez duchownego. Więcej na ten temat w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Trudno o mieszkanie

        Trudno o mieszkanie

        Na rynku w dużych miastach brakuje mieszkań na wynajem. W dodatku zdrożały kredyty dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Mateusz Morawiecki uderza w Norwegię

        Mateusz Morawiecki uderza w Norwegię

        Norwegia "pośrednio żeruje na tym, co się dzieje" - twierdzi premier Mateusz Morawiecki, mówiąc o sprzedaży przez Norwegię gazu w miejsce gazu z Rosji. Jego słowa są szeroko komentowane przez polityków. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Slalomem między rogatkami

        Slalomem między rogatkami

        To krótki przepis na katastrofę. Autokar pełen dzieci, zamknięte rogatki i kierowca na torach. Więcej na ten temat w materiale Magdy Łucyan w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Co dalej z dyrektorem Teatru Słowackiego?

        Co dalej z dyrektorem Teatru Słowackiego?

        Marszałek Małopolski Witold Kozłowski ogłosił, że na pewno zwolni dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Widzowie i artyści uważają, że to zemsta za spektakl "Dziady", który nie spodobał się niektórym osobom z obozu rządzącego. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Unijne środki coraz bliżej?

        Unijne środki coraz bliżej?

        Minął już ponad rok od złożenia przez Polskę do KE Krajowego Planu Odbudowy, ale środki wciąż nie popłynęły do naszego kraju. Komisja Europejska cały czas czeka na zrealizowanie zobowiązań dotyczących sądownictwa. Odblokować środki ma pomóc prezydencki projekt ustawy dotyczący Sądu Najwyższego, który przeszedł już przez sejmową komisję. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Co z fuzją Orlenu z Lotosem?

        Co z fuzją Orlenu z Lotosem?

        Istnieje realne ryzyko zdominowania polskiego rynku przez paliwa rosyjskie - alarmują w liście otwartym byli ministrowie gospodarki. Apelują oni do rządu, żeby ten wycofał się z pomysłu fuzji Orlenu z Lotosem. Więcej na ten temat w materiale Jacka Tacika w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Pytania o unijne fundusze

        Pytania o unijne fundusze

        Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle PiS dogada się z Solidarną Polską w sprawie Izby Dyscyplinarnej. Wewnętrzne przepychanki w obozie Zjednoczonej Prawicy mają wpływ na wszystkich Polaków, bo Polska wciąż nie otrzymuje unijnych środków z funduszu odbudowy. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Tysiące pożarów w Polsce

        Tysiące pożarów w Polsce

        Suche jak wiór lasy i tysiące pożarów. Tylko w dwóch pierwszych tygodniach maja było ich 1200. Więcej o kryzysie klimatycznym w Polsce w materiale Magdy Łucyan w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Proces w sprawie śmiertelnego potrącenia

        Proces w sprawie śmiertelnego potrącenia

        Ogromne emocje towarzyszą procesowi sprawy wypadku, w którym zginęła 15-miesięczna Hania. Jak tłumaczy się 61-letni kierowca, który potrącił dziecko i uciekł z miejsca wypadku? O tym dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       tvnpix