Sondaż dla Faktów TVN. Kto wygrywa wybory do europarlamentu?

Sondaż dla Faktów. Kto wygrywa wybory do europarlamentu?
Fakty TVN22.05 | Sondaż dla Faktów. Kto wygrywa wybory do europarlamentu?

Na nieco ponad dobę przed rozpoczęciem ciszy wyborczej zapytaliśmy Polaków o to, komu chcą dać prawo reprezentowania nas w Brukseli. Największe szanse na powodzenie w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma Prawo i Sprawiedliwość. W specjalnym sondażu dla Faktów TVN, przeprowadzonym przez Millward Brown SA, partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 29 proc. poparcia, wygrywając z Platformą Obywatelską jednym punktem procentowym.

Dość daleko za dwoma największymi graczami polskiej sceny politycznej w sondażu znalazły się pozostałe partie: SLD z Unią Pracy z 9 proc. poparcia, Nowa Prawica z 7 proc. poparcia, PSL z 6 proc. poparcia, a tuż poniżej progu wyborczego z 4 proc. poparcia – Europa Plus Twój Ruch, Ruch Narodowy, Polska Razem Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry.

Która partia najmocniej obrażała konkurentów?

„Proszę pomyśleć o kończącej się kampanii wyborczej do europarlamentu. Która z wymienionych partii najmocniej obrażała w kampanii swoich konkurentów politycznych?” – to kolejne z pytań, które zadaliśmy Polakom w sondażu. Wyniki mogą zaskakiwać.

22.05 | Która partia najmocniej obrażała konkurentów?
22.05 | Która partia najmocniej obrażała konkurentów?22.05 | Która partia najmocniej obrażała konkurentów?Fakty TVN

Rola Aleksandra Kwaśniewskiego

Ankieterzy Millward Brown SA zapytali Polaków również o to, jak oceniają rolę Aleksandra Kwaśniewskiego w kampanii wyborczej Europy Plus Twój Ruch. Zaledwie 15 proc. pytanych stwierdziło, że były prezydent poprawi wyborczy wynik ugrupowania. Prawie połowa osób jest zdania, że aktywność Aleksandra Kwaśniewskiego nie będzie miała wpływu na poparcie dla tej listy wyborczej. 21 proc. biorących udział w sondażu odpowiedziało, że Kwaśniewski pogorszy wynik Europy Plus Twój Ruch.

22.05 | Rola Aleksandra Kwaśniewskiego
22.05 | Rola Aleksandra Kwaśniewskiego22.05 | Rola Aleksandra KwaśniewskiegoFakty TVN

Tusk wrogiem chrześcijaństwa?

Ankietowanych zapytaliśmy również o ocenę słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że Donald Tusk jest wrogiem chrześcijaństwa i porównał go do Edwarda Gierka oraz gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Zdecydowana większość, bo aż 74 proc. Polaków, nie zgodziła się z prezesem PiS.

22.05 | Tusk wrogiem chrześcijaństwa?
22.05 | Tusk wrogiem chrześcijaństwa?22.05 | Tusk wrogiem chrześcijaństwa?Fakty TVN

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości