Sondaż dla Faktów TVN: Komorowski zdecydowanie wygrywa w pierwszej turze

Sondaż dla Faktów TVN: na kogo zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich w 2015 r.?
Fakty TVN12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: na kogo zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich w 2015 r.?

Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 to Bronisław Komorowski zdecydowanie wygrywa w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na głównego rywala obecnego prezydenta według ankietowanych wyrasta Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. W partyjnym starciu natomiast Platforma Obywatelska remisuje z Prawem i Sprawiedliwością, wspomaganym przez Polskę Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry.

Ankietowani – na pytanie o to, na kogo zagłosują w wyborach na prezydenta Polski – w pierwszej kolejności wymieniali Bronisława Komorowskiego, który uzyskał 65 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Duda z 21-procentowym poparciem, a Magdalena Ogórek, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, uzyskała 6 proc.

Na pytanie, kto wygra w wyborach prezydenckich w 2015 roku, 73 proc. ankietowanych odpowiedziało, że obecny prezydent, Bronisław Komorowski, 8 proc. postawiło na Andrzeja Dudę, kandydata Prawa i Sprawiedliwości, a aż 14 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

47 proc. Polaków uważa, że nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Przeciwnego zdania jest 42 proc. ankietowanych.

W partyjnym starciu natomiast Platforma Obywatelska – z 34-procentowym poparciem – remisuje z Prawem i Sprawiedliwością, wspomaganym przez Polskę Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry. Dalej w rankingu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej (9 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.) oraz Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikkego (3 proc.).

12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: wybory prezydenckie rozstrzygnęłyby się w pierwszej turze
12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: wybory prezydenckie rozstrzygnęłyby się w pierwszej turzeFakty TVN

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA w dniu 12 stycznia 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N=1004.

12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: poparcie dla partii politycznych
12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: poparcie dla partii politycznychFakty TVN

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości