Prawo i Sprawiedliwość nadal liderem. Druga - Platforma Obywatelska. Sondaż Millward Brown dla Faktów

Sondaż partyjny dla Faktów

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 31% ankietowanych. Drugie miejsce zajęłaby PO (25%), a trzecie - SLD (10%). Do sejmu weszłyby także: Twój Ruch Janusza Palikota i Polska Razem Jarosława Gowina (obie partie z 6-procentowym poparciem) oraz PSL (5%). Tuż poniżej progu wyborczego znalazła się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (4%).

Polacy podzieleni w sprawie ustawy o OFE

Na pytanie: Czy prezydent powinien podpisać rządową ustawę o OFE, zmieniającą system emerytalny? - 44% ankietowanych odpowiedziało negatywnie. Podpisanie ustawy popiera 36% Polaków badanych przez Millward Brown.

Sondaż dla Faktów. Czy prezydent powinien zawetować ustawę o OFE?

Prezydentowi ufa większość Polaków

Bronisławowi Komorowskiemu ufa 59% badanych. Nie ufa - 37%.

Sondaż dla Faktów. Zaufanie do prezydenta Komorowskiego

Polacy podzieleni w sprawie narodu śląskiego

W ostatnich dniach Sąd Najwyższy odmówił zgody na rejestrację Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Zdaniem sędziów - Ślązaków nie można uznać za odrębny naród. Na pytanie, czy Ślązacy uznający się za naród powinni mieć prawo do własnej organizacji? - 50% ankietowanych odpowiedziało negatywnie. Przeciwnego zdania jest 46% Polaków badanych przez Millward Brown.

Sondaż dla Faktów. Sprawa narodowości śląskiej

Sondaż dla Faktów TVN zrealizowany został przez Millward Brown S.A. dnia 09.12.2013 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób 18+. Wielkość próby N=1006.

Pozostałe wiadomości