Komorowski i Duda z najlepszymi kampaniami. Pozostali kandydaci niewidoczni? Sondaż dla Faktów TVN i TVN24

01.05.2015 | Kampanię wyborczą którego z kandydatów na prezydenta oceniasz najlepiej?
01.05.2015 | Kampanię wyborczą którego z kandydatów na prezydenta oceniasz najlepiej?
Fakty Online
01.05.2015 | Kampanię wyborczą którego z kandydatów na prezydenta oceniasz najlepiej?Fakty Online

Z najnowszego sondażu Millward Brown SA przeprowadzonego dla Faktów TVN i TVN24 wynika, że chociaż największy odsetek ankietowanych (36 proc.) nie potrafi wskazać najlepszej ich zdaniem kampanii kandydatów na prezydenta, wyborcom najbardziej podoba się dotychczasowa praca sztabów Bronisława Komorowskiego (29 proc.) i Andrzeja Dudy (23 proc.).

Na pytanie o to, kampanię wyborczą którego z kandydatów na prezydenta oceniają najlepiej, 29 proc. ankietowanych wskazało obecnego prezydenta Polski, 23 proc. kandydata Prawa i Sprawiedliwości, 6 proc. Pawła Kukiza, a 3 proc. Janusza Korwin-Mikkego.

Po jednym procencie badanych uznało za najlepszą kampanię Magdaleny Ogórek, Janusza Palikota, Grzegorza Brauna i Adama Jarubasa. Nikt nie wskazał Mariana Kowalskiego, Pawła Tanajny ani Jacka Wilka. Najwięcej ankietowanych, bo 36 proc., odpowiedziało na to pytanie „nie wiem”.

01.05.2015 | Jaka jest Pana / Pani reakcja na pojawienie się ugrupowania „Nowoczesna PL”?
01.05.2015 | Jaka jest Pana / Pani reakcja na pojawienie się ugrupowania „Nowoczesna PL”?Fakty Online

Badanych zapytano także o ich reakcje na pojawienie się ugrupowania „Nowoczesna PL”. To nowa inicjatywa polityczna pod patronatem Władysława Frasyniuka, Leszka Balcerowicza, Andrzeja Olechowskiego i Ryszarda Petru. Dla 41 proc. pojawienie się „Nowoczesnej PL” jest obojętne, 18 proc. nie słyszało o tej inicjatywie albo nie potrafi określić swojego stosunku wobec niej, 17 proc. jest zaciekawionych, 8 proc. – znudzonych, 7 proc. – niechętnych; reakcją 6 proc. jest nadzieja, 3 proc. – obrzydzenie, a zaledwie 1 proc. – ekscytacja.

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA w dniu 28 kwietnia 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N=1001.

Autor: skl / Źródło: Fakty Online / Millward Brown SA

Pozostałe wiadomości

Benjamin Netanjahu 24 lipca wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu. Nie padną w nim jednak słowa, na które czeka tak wielu jego rodaków. Nie będzie mógł powiedzieć, że porwani przez Hamas zakładnicy zostali uwolnieni. Dramat nie polega nawet na tym, że cierpią w niewoli. Oni umierają. Zginął także Polak Alex Dancyg. Jego 18-letnia wnuczka ma pretensje do izraelskiego rządu. Nie ona jedna.

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Źródło:
Fakty TVN

Mamy wreszcie finał sporu, o którym już wiele razy mówiliśmy w "Faktach" TVN. Chodzi o lekarzy, którzy przepisywali mleko na receptę ciężko chorym dzieciom. Narodowy Fundusz Zdrowia upierał się, że przepisywano je bezzasadnie i oczekiwał zwrotu siedmiu milionów złotych z tytułu nienależnej refundacji. Najpierw sąd stanął po stronie lekarzy, a teraz minister zdrowia jest gotowa na ugodę.

NFZ ma pójść na ugodę w sprawie nierefundowanego mleka. Jest też korzystny dla lekarzy wyrok sądu

NFZ ma pójść na ugodę w sprawie nierefundowanego mleka. Jest też korzystny dla lekarzy wyrok sądu

Źródło:
Fakty TVN

Groźna bakteria New Delhi została wykryta w poznańskim szpitalu. Jej obecność zdiagnozowano u 11 pacjentów. Sanepid i szpital uspokajają - sytuacja jest opanowana, a chorzy są izolowani.

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Kolejna seria utonięć na polskich kąpieliskach i najtragiczniejszy w tym sezonie weekend z policyjnymi statystykami grozy. Tylko w sobotę i w niedzielę życie pod wodą straciło 17 osób. Od początku wakacji aż 87.

To nie tylko liczby, to ludzkie tragedie. Od początku wakacji utonęło 87 osób

To nie tylko liczby, to ludzkie tragedie. Od początku wakacji utonęło 87 osób

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Jako PSL złożyliśmy swój projekt, który mówi o tym, żeby wrócić do zapisów sprzed haniebnego wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej. To byłby pierwszy krok - powiedziała w "Faktach po Faktach" Magdalena Sroka (PSL-Trzecia Droga), komentując odrzucenie ustawy dekryminalizującej pomocnictwo w aborcji. Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica) wskazywała, że "w umowie koalicyjnej nie ma słowa na A, ale jest mowa o prawach kobiet i o prawie kobiet do decydowania o sobie".

Sroka o aborcji: Lewica i KO rozbudziły w kobietach fałszywe nadzieje

Sroka o aborcji: Lewica i KO rozbudziły w kobietach fałszywe nadzieje

Źródło:
TVN24

- Jeżeli to Kamala Harris zostanie kandydatką na prezydenta, demokraci będą tak naprawdę musieli wymyślić jej profil całkowicie na nowo - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski, wiceszef MON, poseł Polski 2050-Trzeciej Drogi. Poseł PiS Radosław Fogiel zauważył, że spodziewane wejście Harris do wyścigu o Biały Dom "zmusza kampanię Trumpa do przestawienia dział".

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

Źródło:
TVN24

Niezależnie od tego, jak oceniać dorobek czy kompetencje Kamali Harris, nie da się jej zarzucić podeszłego wieku. Ta linia narracji Trumpa z okresu późnej kampanii Bidena straciła rację bytu. Jest wręcz ryzyko, że teraz to podeszły wiek Trumpa będzie dla niego obciążeniem. Dodatkowo Kamala Harris, która przez większość kariery była prokuratorem, będzie cały czas podbijać wątek problemów prawnych kandydata republikanów.

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Zanim odsunął Donalda Trumpa od władzy, przez ponad 30 lat był senatorem, a potem przez osiem lat pełnił funkcję wiceprezydenta u boku Baracka Obamy. Joe Biden urząd prezydenta obejmował w trudnym dla Ameryki momencie. Pandemia, inflacja, wojna Putina - to największe wyzwania tej kadencji. Amerykanie przyglądają się też kwestiom migracji, pamiętają również obrazy chaotycznego odwrotu swoich wojsk z Afganistanu.

Pandemia, inflacja, wojny - kadencja Joe Bidena przypadła na burzliwe czasy. Jaki jest bilans jego prezydentury?

Pandemia, inflacja, wojny - kadencja Joe Bidena przypadła na burzliwe czasy. Jaki jest bilans jego prezydentury?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS