Bronisław Komorowski wygrywa w wyścigu prezydenckim, ale w drugiej turze. Sondaż dla Faktów TVN i TVN24

Fakty TVNSondaż - pierwsza tura wyborów prezydenckich

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, najwięcej Polaków zagłosowałoby na Bronisława Komorowskiego. Według sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24, urzędujący prezydent cieszy się poparciem 47% ankietowanych.

Drugie miejsce zajmuje Andrzej Duda. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości chce głosować 24% badanych. Ostatnie miejsce na podium zajęłaby kandydatka SLD, Magdalena Ogórek, z siedmioprocentowym poparciem.

W drugiej turze wyborów spotkaliby się Bronisław Komorowski i Andrzej Duda. Na kandydata Platformy Obywatelskiej zagłosowałoby 59% badanych, a na kandydata PiS – 27%.

Większość Polaków krytykuje postawę Bronisława Komorowskiego, który nie chce wziąć udziału w debacie z innymi kandydatami przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Zdaniem 68% ankietowanych urzędujący prezydent powinien uczestniczyć w takiej debacie. Przeciwnego zdania jest ¼ badanych.

Pracownia Millward Brown zapytała ankietowanych także o to, czy Polska powinna sprzedawać uzbrojenie Ukrainie. „Tak” odpowiedziało 22% ankietowanych, „nie” – 65%.

Czy Polska powinna sprzedawać broń Ukrainie?
Czy Polska powinna sprzedawać broń Ukrainie?Millward Brown dla TVN i TVN24

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniu 16 lutego 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób pełnoletnich. Wielkość próby N=1000.

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości