Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy kampania przed drugą turą wpłynęła na preferencje wyborców? Sondaż dla "Faktów TVN i TVN24

Czy kampania przed drugą turą wpłynęła na preferencje wyborców? Sondaż dla "Faktów TVN i TVN24

Czy kampania przed drugą turą wpłynęła na preferencje wyborców? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: PAP | Video: tvn24
W najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. W sondażu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 respondenci zostali zapytani o to, czy kampania przed drugą turą wpłynęła na decyzję, na którego kandydata zagłosują.

W badaniu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 ankietowani usłyszeli następujące pytanie: "Czy trwająca od niemal dwóch tygodni kampania przed drugą turą wyborów prezydenckich wpłynęła na Pana(i) decyzję, na którego kandydata Pan(i) zagłosuje?"

Zdecydowana większość respondentów - 69 procent - odpowiedziała, że trwająca kampania nie miała wpływu na ich decyzję. Na drugim miejscu pod względem liczby wskazań znalazła się odpowiedź "tak, kampania utwierdziła mnie w moim wyborze". Tak odpowiedziało 18 procent badanych.

5 procent respondentów wybrało odpowiedź "przebieg kampanii zniechęcił mnie do udziału wyborach", a 4 procent ankietowanych - "tak, w trakcie kampanii zmieniłem kandydata".

Foto: tvn24 Wyniki sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

4 procent respondentów odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 8-9 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 pełnoletnich osób.

Poparcie przed drugą turą

Według najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 wyniki urzędującego prezydenta i prezydenta Warszawy są bardzo zbliżone.

W badaniu poparcie w drugiej turze dla Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 46,4 procent ankietowanych, a dla Andrzeja Dudy - 45,9 procent. 7,7 procent ankietowanych stwierdziło, że nie wie, na kogo zagłosuje.

Foto: tvn24.pl Wyniki sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z 9 lipca

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY DLA "FAKTÓW" TVN I TVN24

Autor: dln / Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix