Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Pięć lat prezydentury Dudy. Co się pogorszyło, co poprawiło? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Pięć lat prezydentury Dudy. Co się pogorszyło, co poprawiło? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jakim prezydentem był Andrzej Duda?

Foto: PAP/Paweł Supernak | Video: tvn24
Pracownia Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadziła sondaż dotyczący podsumowania pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy. Respondenci ocenili stan demokracji w Polsce, pozycję kraju na arenie międzynarodowej, sytuację w służbie zdrowia oraz stan armii i bezpieczeństwa. Co się pogorszyło, a co poprawiło?

Piątek to ostatni dzień kampanii przed wyborami prezydenckimi. Zdecydujemy w nich, czy prezydent Andrzej Duda otrzyma reelekcję, czy Pałac Prezydencki przypadnie któremuś z jego kontrkandydatów. Kadencja urzędującego prezydenta kończy się 6 sierpnia. Pracownia Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadziła sondaż dotyczący różnych aspektów prezydentury Andrzeja Dudy.

Stan demokracji w Polsce

Pierwsze pytanie dotyczyło stanu demokracji w Polsce. Zdaniem 41 procent badanych stan demokracji za prezydentury Andrzeja Dudy pogorszył się. Przeciwnego zdania jest 29 procent. W ocenie 22 procent uczestników badania w ciągu ostatnich pięciu lat stan demokracji w Polsce nie zmienił się. 8 procent ankietowanych wskazało odpowiedź "nie wiem".

Foto: tvn24 Pytanie o stan demokracji w Polsce za prezydentury Andrzeja Dudy

Pozycja Polski na arenie międzynarodowej

Drugie pytanie dotyczyło pozycji Polski na arenie międzynarodowej w czasie prezydentury Andrzeja Dudy. Poprawiła się ona zdaniem 38 procent badanych. Przeciwnego zdania jest 34 procent ankietowanych. W ocenie 18 procent uczestników badania nie uległa ona zmianie. Odpowiedź "nie wiem" wybrało 10 procent badanych.

Foto: tvn24 Pytanie o pozycję Polski na arenie międzynarodowej za prezydentury Andrzeja Dudy

Sytuacja służby zdrowia

Kolejne pytanie dotyczyło służby zdrowia za prezydentury Andrzeja Dudy. 31 procent badanych uważa, że jej sytuacja się pogorszyła. Przeciwnego zdania jest 20 procent respondentów. W ocenie 39 procent ankietowanych stan służby zdrowia nie uległ zmianie. 10 procent ankietowanych wskazało odpowiedź "nie wiem".

Foto: tvn24 Pytania o sytuację w służbie zdrowia za prezydentury Andrzeja Dudy

Stan armii i bezpieczeństwa

W pytaniu dotyczącym oceny stanu armii i bezpieczeństwa na przestrzeni ostatnich pięciu lat 37 procent badanych wskazało, że uległ on poprawie. W ocenie 18 procent pogorszył się. Bez zmian pozostał zdaniem 28 procent ankietowanych. 17 procent badanych wskazało odpowiedź "nie wiem".

Foto: tvn24 Pytanie o stan armii i bezpieczeństwo w ciągu pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 w dniach 24-25 czerwca bieżącego roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 osób pełnoletnich.

 

ZOBACZ NAJNOWSZY SONDAŻ PREZYDENCKI

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY DLA "FAKTÓW" TVN I TVN24

Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix