Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Zapytaliśmy Polaków o ustawę anty-TVN. Zdecydowana większość jest jej przeciwna

Zapytaliśmy Polaków o ustawę anty-TVN. Zdecydowana większość jest jej przeciwna

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Większość Polaków uważa, że projekt ustawy anty-TVN ogranicza wolność słowa w Polsce i taka ustawa nie powinna wejść w życie. Tak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. 66 procent badanych uznało, że projekt ustawy anty-TVN ogranicza wolność słowa w Polsce, a 70 procent - że taka ustawa nie powinna wejść w życie.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 9-11 lipca ankietowanym zadano następujące pytanie: "W ostatnich dniach grupa posłów PiS zaproponowała ustawę zmieniającą zasady przyznawania koncesji mediom elektronicznym. W przypadku wejścia w życie tej ustawy stacje telewizyjne TVN mogą nie uzyskać koncesji na nadawanie. Czy taka ustawa Pana lub Pani zdaniem ogranicza wolność słowa w Polsce?".

66 procent respondentów stwierdziło, że taka ustawa jak ta wniesiona przez grupę posłów reprezentowanych przez Marka Suskiego ogranicza wolność słowa w Polsce.

23 procent respondentów stwierdziło, że taka ustawa nie ogranicza wolności słowa w Polsce.

Odpowiedź "Nie wiem" wskazało 11 procent badanych.

Foto: Fakty TVN Czy ustawa anty-TVN ogranicza wolność słowa?

Drugie pytanie

W tym samym sondażu ankietowanym zadano drugie pytanie na ten temat, a mianowicie: "A czy taka ustawa powinna według Pana lub Pani wejść w życie?".

70 procent ankietowanych stwierdziło, że ustawa dotycząca TVN, która została wniesiona przez grupę posłów reprezentowanych przez Marka Suskiego, nie powinna wejść w życie.

19 procent stwierdziło, że taka ustawa powinna wejść w życie.

11 procent wskazało odpowiedź "Nie wiem".

Foto: Fakty TVN Czy ustawa anty-TVN powinna wejść w życie?

W nocy z 7 na 8 lipca na stronie internetowej Sejmu pojawił się poselski projekt ustawy zmieniającej Ustawę o radiofonii i telewizji. Jej założeniem jest wywłaszczenie Discovery, właściciela TVN, poprzez usunięcie wyjątku z obowiązującej ustawy, który pozwala TVN S.A. na uzyskanie koncesji. Zgodnie z projektem spółki kontrolowane ostatecznie przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie mogłyby uzyskać żadnych koncesji na nadawanie. Reprezentantem wnioskodawców jest poseł PiS Marek Suski.

Czytaj więcej: Ustawa anty-TVN. PiS chce zmienić prawo medialne. Koncesje TVN i TVN24 zagrożone

Czytaj więcej: Oświadczenie TVN w związku z projektem ustawy medialnej

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 lipca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: fil / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix