Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaż przed drugą turą wyborów w Krakowie: Majchrowski idzie po piątą kadencję

Sondaż przed drugą turą wyborów w Krakowie: Majchrowski idzie po piątą kadencję

Jacek Majchrowski idzie po wygraną?

Foto: PAP | Video: tvn24
58 procent głosów dla Jacka Majchrowskiego i 35 procent dla Małgorzaty Wassermann – taki wynik drugiej tury wyborów na prezydenta Krakowa przewiduje najnowszy sondaż zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24.

Według sondażu 67 proc. ankietowanych na pewno weźmie udział w drugiej turze wyborów, a 10 procent raczej to zrobi. 14 procent jest zdecydowanych, by nie pójść do urn.

Sondaż przewiduje zdecydowaną przewagę obecnego prezydenta Krakowa. Siedem procent ankietowanych stwierdziło, ze jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje.

Rządzi już 16 lat, ma apetyt na więcej. Wygrał pierwszą turę

Jacek Majchrowski jest jednym z dłużej urzędujących prezydentów miast w Polsce – rządzi Krakowem...

Według ankietowanych Majchrowski zbierze głównie głosy wyborców Łukasza Gibały (76 proc.) i Jolanty Gajęckiej (71 proc.). Jego kontrkandydatka może liczyć na osoby, które w pierwszej turze zagłosowały na Konrada Berkowicza (55 proc.) i Jolantę Gajęcką (29 proc.).

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Borwn SA w dniu 21 października w godzinach 21:00-22:30 na reprezentatywnej próbie mieszkańców Krakowa w wieku powyżej 18 lat. Wielkość próby wyniosła 1003 osoby.

Wyniki wyborów

W pierwszej turze wyborów samorządowych, według sondażu IPSOS, Jacek Majchrowski zdobył najwięcej głosów - 43,7 proc. Głosowały na niego w większości osoby, które w drugiej turze wyborów prezydenckich w 2015 roku oddały swój głos na Bronisława Komorowskiego.

Drugi wynik uzyskała Małgorzata Wassermann - 33,6 proc. głosów. Zgodnie z przewidywaniami, przedstawicielkę Prawa i Sprawiedliwości wybierali głownie wyborcy Andrzeja Dudy.

To właśnie Majchrowski i Wassermann stoczą bój przy urnach w drugiej turze wyborów. Ta odbędzie się 4 listopada.

Jako kolejni uplasowali się Łukasz Gibała (16,8 proc.), Konrad Berkowicz (2,8% proc.), Daria Gosek-Popiołek (2 proc.) i Jolanta Gajęcka (1,1 proc.).

Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix