Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaż: ponad połowa badanych nie wierzy w zamach pod Smoleńskiem

Sondaż: ponad połowa badanych nie wierzy w zamach pod Smoleńskiem

Foto: PAP/EPA | Video: tvn24
Ponad połowa badanych uważa, że katastrofa, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, nie była wynikiem zamachu - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Respondentów zapytano o to, czy katastrofa smoleńska, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób, była wynikiem zamachu.

Pytanie o katastrofę w Smoleńsku

38 procent badanych zadeklarowało, że zdecydowanie nie zgadza się z tą teorią. To o dwa punkty procentowe mniej niż w zeszłym roku - wtedy 40 procent respondentów deklarowało definitywny sprzeciw wobec takiej wersji wydarzeń.

Foto: tvn24 Respondenci odpowiadali na pytanie czy katastrofa smoleńska była wynikiem zamachu

Jak wynika z sondażu, z kolei 21 procent ankietowanych stwierdziło, że do zamachu raczej nie doszło. W zeszłym roku, stanowisko takie zajęło 25 procent badanych.

12 procent uczestników badania zdecydowanie popiera tezę o zorganizowanym zamachu na samolot prezydencki. Natomiast 14 procent twierdzi, że zamach raczej miał miejsce. 15 procent badanych wstrzymało się od zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Zeszłoroczny sondaż

Spośród pytanych o to samo w zeszłym roku respondentów, dziewięć procent stwierdziło, że definitywnie doszło do zamachu. Również dziewięć procent uważało, że zamach raczej miał miejsce.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 26-27 marca 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1001 osób.

Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix