Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaż dla Faktów TVN: Komorowski zdecydowanie wygrywa w pierwszej turze

12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: na kogo zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich w 2015 r.?

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 to Bronisław Komorowski zdecydowanie wygrywa w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na głównego rywala obecnego prezydenta według ankietowanych wyrasta Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. W partyjnym starciu natomiast Platforma Obywatelska remisuje z Prawem i Sprawiedliwością, wspomaganym przez Polskę Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry.

Ankietowani – na pytanie o to, na kogo zagłosują w wyborach na prezydenta Polski – w pierwszej kolejności wymieniali Bronisława Komorowskiego, który uzyskał 65 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Duda z 21-procentowym poparciem, a Magdalena Ogórek, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, uzyskała 6 proc.

Na pytanie, kto wygra w wyborach prezydenckich w 2015 roku, 73 proc. ankietowanych odpowiedziało, że obecny prezydent, Bronisław Komorowski, 8 proc. postawiło na Andrzeja Dudę, kandydata Prawa i Sprawiedliwości, a aż 14 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Wideo: Fakty TVN 12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: Kto wygra wybory prezydenckie w 2015 r.?

47 proc. Polaków uważa, że nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Przeciwnego zdania jest 42 proc. ankietowanych.

Wideo: Fakty TVN 12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: wybory prezydenckie rozstrzygnęłyby się w pierwszej turze

W partyjnym starciu natomiast Platforma Obywatelska – z 34-procentowym poparciem – remisuje z Prawem i Sprawiedliwością, wspomaganym przez Polskę Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry. Dalej w rankingu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej (9 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.) oraz Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikkego (3 proc.).

Wideo: Fakty TVN 12.01 | Sondaż dla Faktów TVN: poparcie dla partii politycznych

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA w dniu 12 stycznia 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N=1004.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

WALCZĄ o coś co tak naprawdę nie ma sesu. Bo co u nas może prezydent ?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   tvnpix