Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Duda, Trzaskowski i ryzyko, że Polska może opuścić Unię. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Duda, Trzaskowski i ryzyko, że Polska może opuścić Unię. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: Sebastian Borowski, Grzegorz Michałowski / PAP | Video: Fakty po południu TVN24
Osiem dni przed drugą turą wyborów kandydaci na prezydenta walczą o każdy głos. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski są w rozjazdach, na dziesiątkach spotkań z wyborcami, w pełnej mobilizacji. Ostatni sondaż prezydencki - badanie Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 - pokazuje, że wszystko może się zdarzyć. W sondażu padło także pytanie o to, czy wygrana któregoś z kandydatów niesie ze sobą ryzyko, że Polska opuści Unię Europejską.

Respondentom zadano następujące pytanie: "Wygrana którego z kandydatów niesie ryzyko, że Polska może opuścić Unię Europejską?".

Na Andrzeja Dudę wskazało 34 procent ankietowanych. Na Rafała Trzaskowskiego - 11 procent.

23 procent odpowiadających wybrało odpowiedź "obaj kandydaci tak samo". Odpowiedź "żaden z nich" wybrało 16 procent ankietowanych. Tyle samo - 16 procent - wskazało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Foto: tvn24 Wygrana którego z kandydatów niesie ryzyko, że Polska może opuścić Unię Europejską?

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób.

W ciągu swojej pięcioletniej prezydentury Andrzej Duda nie raz atakował Unię Europejską w związku z konfliktem o praworządność. Dziś Andrzej Duda zapewnia, że będzie umacniał pozycję Polski w UE - jak mówił w Wałbrzychu - "jako państwa stowarzyszonego, ale narodowego".

- Pan prezydent chce tam naszej podmiotowej roli, a nie chce, żebyśmy tylko przyjmowali polecenia z Brukseli - mówi Patryk Jaki, eurodeputowany PiS.

- To koledzy i koleżanki Andrzeja Dudy negują miejsce Polski w Unii Europejskiej - stwierdził w czasie wiecu wyborczego przewodniczący PO Borys Budka.

Czytaj więcej: Sondaż prezydencki dla "Faktów" TVN i TVN24 z 2-3 lipca

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: Marta Warchoł / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix