Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Kto zyskuje, kto traci. Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Kto zyskuje, kto traci. Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: Shutterstock | Video: Fakty TVN
Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższych dniach, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 30 procent poparcia - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce w badaniu przypada Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 21 procent pytanych. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 20 procent.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani zostali zapytani o to, na którą partię by zagłosowali, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższym czasie.

30 procent ankietowanych zadeklarowało oddanie głosu na Zjednoczoną Prawicę, czyli wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. Jest to o 2 punkty procentowe więcej niż w badaniu dla tygodnika "Polityka" sprzed miesiąca.

Drugie miejsce w wyborach przypadłoby Koalicji Obywatelskiej, tworzonej przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Inicjatywę Polska. Zagłosowałoby na nią 21 procent pytanych, czyli o 4 punkty procentowe więcej niż w badaniu z marca.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Na tę formację oddanie głosu deklaruje 20 procent pytanych. To o 5 punktów procentowych mniej niż w badaniu dla "Polityki".

Jak wynika z najnowszego sondażu, do Sejmu dostaliby się również politycy z list Lewicy (9 procent poparcia, spadek o 1 pp.) oraz Konfederacji (7 procent poparcia, spadek o 1 pp.).

Chętnych do oddania głosu na Koalicję Polską - Polskie Stronnictwo Ludowe jest 3 procent respondentów.

2 procent ankietowanych deklaruje, że poparłoby Kukiz'15.

8 procent ankietowanych nie zdecydowało się na wskazanie żadnego z ugrupowań bądź odmówiło odpowiedzi na zadane pytanie.

Pełne wyniki sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24:

Prawo i Sprawiedliwość/Porozumienie/Solidarna Polska - 30 procent (wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu do badania z marca dla tygodnika "Polityka"),

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) - 21 procent (wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu do badania dla "Polityki"),

Polska 2050 (Ruch Szymona Hołowni) - 20 procent (spadek o 5 punktów procentowych),

Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 9 procent (spadek o 1 pp.),

Konfederacja (Korwin, Ruch Narodowy) - 7 procent (spadek o 1 pp.),

Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 procent (wzrost o 1 pp.),

Kukiz'15 - 2 procent

Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(am)/odmowa odpowiedzi - 8 procent

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: kk/dln / Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix