Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy Morawiecki i Dworczyk powinni podać się do dymisji? Sondaż

Czy Morawiecki i Dworczyk powinni podać się do dymisji? Sondaż

Czy Morawiecki i Dworczyk powinni podać się do dymisji? Sondaż

Foto: tvn24
45 procent ankietowanych uważa, że Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji, a 47 procent twierdzi, że taką decyzję powinien podjąć Michał Dworczyk - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w pierwszej połowie czerwca poinformował o włamaniu na swoją prywatną skrzynkę mailową. Od tamtego czasu na komunikatorze Telegram pojawiają się zrzuty ekranu, na których widać domniemaną korespondencję ze skrzynki Dworczyka prowadzoną między innymi z premierem i innymi urzędnikami państwowymi. Pomimo prywatnych adresów mailowych, poruszane są tam tematy związane z funkcjonowaniem państwa.

Dworczyk i Morawiecki do dymisji? Sondaż

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 ankietowanym zadano następujące pytanie: "Czy w związku z używaniem prywatnej skrzynki mailowej do korespondencji służbowej do dymisji powinien podać się Michał Dworczyk - szef kancelarii premiera?"

Tak" odpowiedziało 47 procent ankietowanych, "nie" 30 procent. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 23 procent uczestników sondażu.

Foto: tvn24.pl Czy Michał Dworczyk powinien podać się do dymisji?

Analogiczne pytanie zadano w odniesieniu do premiera Mateusza Morawieckiego. Odpowiedzi "tak" udzieliło 45 procent ankietowanych, przeciwnego zdania było 37 procent z nich. 18 procent wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Foto: tvn24.pl Czy Mateusz Morawiecki powinien się podać do dymisji?

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix