Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy rząd zrobił wszystko, by Polacy nie umierali tak licznie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy rząd zrobił wszystko, by Polacy nie umierali tak licznie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: PAP/Aleksander Koźmiński | Video: Arleta Zalewska / Fakty TVN
Ponad połowa ankietowanych uważa, że polski rząd nie zrobił wszystkiego, by Polacy nie umierali tak licznie na skutek pandemii - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Statystyki zgonów w Polsce w wyniku COVID-19 należą obecnie do najwyższych na świecie. W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani zostali zapytani o to, czy polski rząd zrobił wszystko, by Polacy nie umierali tak licznie na skutek pandemii.

29 procent ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie nie", a 30 procent, że "raczej nie". Osób uważających, że rząd nie zrobił wszystkiego, by Polacy nie umierali tak licznie, jest więc 59 procent.

"Raczej tak" stwierdziło 21 procent badanych. W grupie, która odpowiedziała "zdecydowanie tak" znalazło się 8 procent osób. Łącznie osób w mniejszym lub większym stopniu przekonanych, że rząd zrobił wszystko, by nie umierało tylu Polaków w czasie pandemii, jest 29 procent.

12 procent ankietowanych odparło "nie wiem".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix