Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaż. Czy Polacy obawiają się o dostępność węgla, gazu i prądu?

Europa w obliczu kryzysu energetycznego. KE chce zmniejszyć zużycie gazu

Foto: tvn24 | Video: Michał Tracz / Fakty TVN
62 procent badanych stwierdziło, że obawia się o dostępność węgla w nadchodzącym sezonie zimowym - wynika z najnowszego sondażu Kantar przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i dla TVN24. Odmiennego zdania jest 31 procent ankietowanych. Ponad połowa respondentów wskazała na obawy o dostępność gazu.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 17-18 sierpnia 2022 roku respondenci zostali zapytani: "Czy obawia się Pan(i) o dostępność surowców energetycznych lub (i) prądu w nadchodzącym sezonie zimowym?".

W przypadku węgla odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało 37 procent respondentów, a raczej tak - 25 procent. W sumie 62 procent ankietowanych stwierdziło, że obawia się o dostępność węgla.

Na odpowiedź "zdecydowanie nie" wskazało 10 procent badanych, a "raczej nie" - 21 procent. W sumie 31 procent respondentów uznało, że nie obawia się o dostępność węgla.

7 procent ankietowanych wskazało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Foto: tvn24.pl Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Pytanie o gaz

52 procent ankietowanych stwierdziło, że obawia się o dostępność gazu. Odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało 27 procent badanych, a "raczej tak" - 25 procent.

Przeciwnego zdania jest 41 procent respondentów, z czego odpowiedź "zdecydowanie nie" wskazało 12 procent ankietowanych, a "raczej nie" 29 procent.

7 procent badanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Foto: tvn24.pl Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Dostępność prądu

48 procent ankietowanych wskazało, że obawia się o dostępność prądu. Odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało 23 procent respondentów, a "raczej tak" - 25 procent.

47 procent badanych stwierdziło, że nie obawia się o dostępność prądu, z czego 13 procent wskazało odpowiedź "zdecydowanie nie", a 34 procent "raczej nie".

Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 5 procent ankietowanych.

Foto: tvn24.pl Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaż został zrealizowany telefonicznie przez Kantar na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix