Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy koalicja rządowa utrzyma się do następnych wyborów? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy koalicja rządowa utrzyma się do następnych wyborów? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: PAP/Leszek Szymański | Video: tvn24
Ponad połowa ankietowanych uważa, że rządowa koalicja PiS, Solidarna Polska i Porozumienie utrzyma się do następnych wyborów parlamentarnych - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani zostali zapytani o to, czy rządowa koalicja Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienie będzie trwała do wyborów parlamentarnych zaplanowanych na rok 2023.

31 procent na "nie", 53 procent na "tak"

6 procent ankietowanych odpowiedziało, że taki scenariusz "zdecydowanie nie" sprawdzi się. 25 procent uważa z kolei, że koalicja "raczej nie" będzie trwała i że dojdzie do rozłamu w Zjednoczonej Prawicy. Oznacza to, że według łącznie 31 procent badanych (sumując odpowiedzi "zdecydowanie nie" i "raczej nie") koalicja rządowa nie wytrwa do następnych wyborów parlamentarnych zaplanowanych na 2023 rok.

Grupa, która na pytanie, czy koalicja rządząca utrzyma się do kolejnych wyborów wskazała odpowiedź "raczej tak", wyniosła 41 procent ankietowanych. "Zdecydowanie tak" odpowiedziało 12 procent respondentów. 53 procent ankietowanych (odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak") uważa, że koalicja będzie trwała do wyborów.

16 procent ankietowanych odparło "nie wiem".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix