Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: tvn24 | Video: Fakty po południu
87 procent badanych uważa, że Polska powinna pozostać członkiem Unii Europejskiej - to wyniki sondażu telefonicznego przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 8 procent respondentów. Respondenci zostali również zapytani o to, czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Pracownia Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadziła badanie, w którym respondenci usłyszeli następujące pytanie: "Jakie jest Pana(i) zdanie na temat obecności Polski w Unii Europejskiej? Czy Pana(i) zdaniem Polska powinna...".

Zdecydowana większość, bo aż 87 procent ankietowanych uważa, że Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej.

Przeciwnego zdania było 8 procent respondentów.

Odpowiedzi "Nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 5 procent pytanych.

Foto: tvn24 Czy Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej?

W styczniu 2020 roku ankietowani w badaniu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 również usłyszeli takie pytanie. W tamtym sondażu w sumie 89 procent respondentów (o dwa punkty procentowe więcej) odpowiedziało, że Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej. 6 procent ankietowanych (o dwa punkty procentowe mniej) było przeciwnego zdania.

Pytanie o politykę rządu

Drugie pytanie zadane respondentom brzmiało: "Czy Pana(i) zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?".

Odpowiedzi "tak" udzieliło w sumie 49 procent ankietowanych, z czego 20 procent z nich odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 29 procent - "raczej tak".

Przeciwnego zdania jest w sumie 40 procent pytanych, z których 11 procent odpowiedziało "zdecydowanie nie", a 29 procent - "raczej nie".

Odpowiedzi "Nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 11 procent ankietowanych.

Foto: tvn24 Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej? (na niebiesko wyniki badania ze stycznia 2020 roku)

Na takie samo pytanie respondenci odpowiadali w styczniu 2020 roku.

W poprzednim badaniu w sumie 47 procent respondentów (o 7 punktów procentowych więcej niż w obecnym badaniu) stwierdziło, iż nie obawia się, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

W styczniu 2020 roku 42 procent badanych uważało, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej (o 7 punktów procentowych mniej niż w aktualnym badaniu).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SONDAŻU PRZEPROWADZONEGO W STYCZNIU 2020 ROKU

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 20-23 listopada 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób pełnoletnich.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix