Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Co Polacy sądzą o członkostwie w Unii Europejskiej i polityce rządu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Co Polacy sądzą o członkostwie w Unii Europejskiej i polityce rządu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Kolenda-Zaleska / Fakty TVN
90 procent badanych dobrze ocenia członkostwo Polski w Unii Europejskiej - wynika z sondażu telefonicznego przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest zaledwie sześć procent respondentów. Ankietowani zostali również zapytani o to, czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 12-13 października ankietowani usłyszeli pytanie: "Jakie jest Pana(i) zdanie na temat obecności Polski w Unii Europejskiej? Czy Pana(i) zdaniem to dobrze, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej?".

Na odpowiedź "zdecydowanie dobrze" wskazało 65 procent ankietowanych, a "raczej dobrze" - 25 procent. W sumie 90 procent badanych dobrze oceniło członkostwo Polski w Unii Europejskiej.

Odpowiedź "zdecydowanie źle" wybrało dwa procent respondentów, a "raczej źle" - cztery procent. W sumie sześć procent respondentów było niezadowolonych z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 4 procent respondentów.

Pytanie o politykę rządu

Drugie pytanie zadane respondentom brzmiało: "Czy Pana(i) zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?".

Odpowiedzi "tak" udzieliło w sumie 47 procent ankietowanych, z czego 27 procent z nich odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 20 procent - "raczej tak".

Przeciwnego zdania był w sumie 43 procent pytanych, z których 19 procent odpowiedziało "zdecydowanie nie", a 24 procent - "raczej nie".

Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 10 procent ankietowanych.

Poprzednie badanie

Na takie samo pytanie respondenci odpowiadali we wrześniu 2021 roku.

W poprzednim badaniu w sumie 43 procent respondentów było zdania, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Przeciwnego zdania we wrześniu było 41 procent ankietowanych.

W poprzednim badaniu w sumie 47 procent respondentów (o 7 punktów procentowych więcej niż w obecnym badaniu) stwierdziło, iż nie obawia się, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. W styczniu 2020 roku 42 procent badanych uważało, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej (o 7 punktów procentowych mniej niż w aktualnym badaniu).(https://tvn24.pl)

ZOBACZ WYNIKI SONDAŻU Z WRZEŚNIA 2021 ROKU

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 12-13 października 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Autor: ak/dln / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix