Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak Polacy oceniają działania rządu w walce z COVID-19? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak Polacy oceniają działania rządu w walce z COVID-19? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: PAP/EPA | Video: Fakty po południu
Większość Polaków, bo aż 57 procent, negatywnie ocenia działania rządu w walce z epidemią COVID-19 w Polsce - tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. To wyraźna zmiana opinii publicznej w porównaniu do czerwca, kiedy to większość ankietowanych w sondażu Kantar pozytywnie oceniła działania rządu w sprawie pandemii COVID-19.

W sondażu zrealizowanym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez pracownię Kantar respondentom zadano następujące pytanie: "Zapytam teraz o kwestie dotyczące walki z pandemią COVID-19. Jak ogólnie ocenia Pan(i) działania rządu zmierzające do ograniczenia skutków epidemii koronawirusa?".

Odpowiedź "zdecydowanie źle" wskazało 26 procent ankietowanych, a "raczej źle" - 31 procent. W sumie 57 procent odpowiadających negatywnie oceniło działania rządu w walce z COVID-19.

Odpowiedź "zdecydowanie dobrze" wybrało 9 procent respondentów, a "raczej dobrze" - 29 procent. W sumie 38 procent respondentów oceniło pozytywnie działania rządu w walce z COVID-19.

Odpowiedź "Nie wiem\trudno powiedzieć" wskazało 5 procent odpowiadających.

Foto: tvn24 Ocena działań rządu zmierzających do ograniczenia skutków epidemii koronawirusa

W czerwcu pracownia Kantar zapytała Polaków, czy rząd dobrze przygotował kraj na pandemię. Wówczas 53 procent badanych odpowiedziało "tak", a 42 procent "nie". Odpowiedź "nie wiem" wybrało 5 procent uczestników.

Najnowszy sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 20-23 listopada 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 pełnoletnich osób.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: fil / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix