Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak rządy PiS wpływają na demokrację w Polsce? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak rządy PiS wpływają na demokrację w Polsce? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak rządy PiS wpływają na demokrację w Polsce?

Foto: PAP/Paweł Supernak | Video: tvn24
48 procent badanych uważa, że obecnie rządzący PiS "osłabił demokrację w Polsce" - wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 33 procent ankietowanych.

Respondenci usłyszeli pytanie: "Od 2 lat Prawo i Sprawiedliwość sprawuje władzę w Polsce. Czy w tym czasie obecna władza…"

Zdaniem 33 procent badanych obecna władza "wzmocniła demokrację w Polsce". Zdaniem 48 procent - "osłabiła demokrację w Polsce".

19 procent ankietowanych odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć".

Foto: tvn24.pl Jak rządy PiS wpływają na demokrację w Polsce?

Porównując odpowiedzi z badaniem z grudnia zeszłego roku, okazuje się, że o 10 punktów procentowych wzrósł odsetek osób, które uważają, że rządy PiS wzmocniły demokrację. O 9 punktów procentowych zmalał zaś odsetek tych, którzy uważają, że demokracja została osłabiona.

W grudniu 2016 roku 23 procent badanych odpowiedziało, że przez pierwszy rok rządów Prawo i Sprawiedliwość "wzmocniło demokrację w Polsce". Przeciwnego zdania było 57 procent ankietowanych. W zeszłym roku 20 procent respondentów zdecydowało się na odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

ZOBACZ WYNIKI SONDAŻU Z GRUDNIA 2016 ROKU

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w daniach 21-22 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1000 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

SONDAŻ POPARCIA DLA PARTII POLITYCZNYCH

SONDAŻ DOTYCZĄCY KONFLIKTU POLSKI Z UNIĄ EUROPEJSKĄ

SONDAŻ O STOSUNKU POLAKÓW DO UNII EUROPEJSKIEJ

SONDAŻ DOTYCZĄCY USTAW SĄDOWYCH

SONDAŻ DOTYCZĄCY ZMIAN W ORDYNACJI WYBORCZEJ

Autor: ajk/dln / Źródło: Fakty Online

Pozostałe informacje

tvnpix