Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu? Prawie połowa badanych uważa, że tak

Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu? Prawie połowa badanych uważa, że tak

Foto: tvn24 | Video: Maria Bilińska / Fakty po południu TVN24
Czy rząd PiS może doprowadzić do polexitu? Zdania Polaków są podzielone. Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, prawie połowa Polaków uważa, że działania rządu PiS mogą doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Takiego zdania było 44 procent respondentów. 43 procent ankietowanych było odmiennego zdania.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 24-25 czerwca ankietowanych zapytano o to, czy ich zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Na odpowiedź "zdecydowanie nie" wskazało 14 procent respondentów, a na "raczej nie" - 29 procent. W sumie 43 procent badanych stwierdziło, że polityka rządu PiS nie może doprowadzić do wyjścia Polski z UE. To o 3 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w którym też zadano takie pytanie. Ta poprzednia sonda została przeprowadzona w listopadzie 2020 roku.

Odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało 17 procent, a "raczej tak" - 27 procent. W sumie 44 procent badanych było zdania, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z UE. To o 5 punktów procentowych mniej niż w poprzedniej naszej sondzie.

13 procent ankietowanych wskazało odpowiedź "Nie wiem/trudno powiedzieć". To o 2 punkty procentowe więcej niż w poprzedniej naszej sondzie.

Foto: tvn24 Wyniki sondażu

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: fil / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix