Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: tvn24 | Video: Fakty po południu TVN24
Według najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 65 procent respondentów uważa, że żona premiera Mateusza Morawieckiego powinna ujawnić swój majątek. Przeciwnego zdania jest 27 procent badanych.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 10-12 grudnia ankietowanym zadano następujące pytanie: "Czy Pana(i) zdaniem żona premiera Mateusza Morawieckiego powinna ujawnić swój majątek?".

Na odpowiedź "zdecydowanie tak" wskazało 44 procent ankietowanych, a "raczej tak" - 21 procent. W sumie 65 procent badanych stwierdziło, że żona premiera Mateusza Morawieckiego powinna ujawnić swój majątek.

Odpowiedź "zdecydowanie nie" wybrało 8 procent respondentów, a "raczej nie" - 19 procent. W sumie 27 procent respondentów było zdania, że żona premiera Mateusza Morawieckiego nie powinna ujawniać swojego majątku.

Odpowiedź "nie wiem" wskazało osiem procent badanych.

Foto: tvn24 Czy żona premiera powinna ujawnić majątek? Wyniki sondażu

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 10-12 grudnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Dziennikarze TVN24 i tvn24.pl ustalili na początku grudnia, że żona premiera Iwona Morawiecka zarobiła blisko 15 milionów złotych na sprzedaży działek we Wrocławiu. Teren - razem z mężem - kupiła w 2002 roku od Kościoła za 700 tysięcy złotych.

O sprawie działek kupionych przez Mateusza i Iwonę Morawieckich zrobiło się już głośno w 2019 roku. W reakcji na medialne publikacje wówczas premier deklarował, że z żoną nie mają nic do ukrycia. Niedługo potem Sejm przyjął przepisy, które miały zapewnić jawność majątków rodzin polityków. Ustawa jednak nie weszła w życie. Pod koniec listopada 2021 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest ona niezgodna z konstytucją. Wniosek o zbadanie ustawy skierował do TK przed podpisaniem prezydent Andrzej Duda.

Czytaj więcej: Dwudziestokrotne przebicie. Żona premiera sprzedała za prawie 15 milionów złotych kupione od Kościoła działki

Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix