Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Co Polacy sądzą o zmianach w sądownictwie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Co Polacy sądzą o zmianach w sądownictwie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, ponad połowa Polaków uważa, że zmiany w sądownictwie służą przede wszystkim podporządkowaniu sądownictwa partii rządzącej. Takiego zdania było 62 procent respondentów. Tylko 18 procent respondentów stwierdziło, że zmiany służą przede wszystkim usprawnieniu pracy sądów.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 22-23 czerwca respondentów zapytano o ich stosunek do przeprowadzonych i planowanych zmianach w sądownictwie.

62 procent respondentów było zdania, że przeprowadzone i planowane zmiany w sądownictwie "służą przede wszystkim podporządkowaniu sądownictwa partii rządzącej".

18 procent stwierdziło, że przeprowadzone i planowane zmiany w sądownictwie "służą przede wszystkim reformie wymiaru sprawiedliwości i usprawnieniu pracy sądów".

Zdania na ten temat nie miało 20 procent badanych.

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 22-23 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło: tvn24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix