Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak Polacy oceniają odmowę udziału w debacie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak Polacy oceniają odmowę udziału w debacie?

Foto: Shutterstock | Video: Fakty TVN
57 procent respondentów źle ocenia decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o odmowie udziału w debacie, którą miały zorganizować TVN, TVN24, Onet i WP - wynika z sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. 29 procent ocenia decyzję prezydenta dobrze.

Respondenci usłyszeli następujące pytanie: "W czwartek miała odbyć się debata prezydencka organizowana wspólnie przez TVN, TVN24, Wirtualną Polskę i Onet. Prezydent Andrzej Duda odmówił udziału w tej debacie. Jak ocenia Pan(i) tę decyzję?".

W sumie 57 procent badanych źle oceniło decyzję prezydenta, z czego odpowiedzi "zdecydowanie źle" udzieliło 37 procent, a "raczej źle" - 20 procent.

Dobrze decyzję Andrzeja Dudy oceniło 29 procent respondentów, z czego na odpowiedź "zdecydowanie dobrze" wskazało 19 procent, a na "raczej dobrze" - 10 procent.

Foto: tvn24.pl Wyniki sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

14 procent ankietowanych wybrało opcję "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób.

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY DLA "FAKTÓW" TVN I TVN24

Zaproszenie do debaty

TVN, TVN24 i największe polskie portale: Onet oraz WP zaprosiły Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. Media zaproponowały termin 2 lipca. Udział w debacie potwierdził kandydat Koalicji Obywatelskiej. Wielokrotnie informowaliśmy, że zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował, że kandydat nie weźmie udziału w debacie, która w związku z tym się nie odbyła.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE TVN, TVN24, ONET I WP W SPRAWIE DEBATY PREZYDENCKIEJ

ZOBACZ STANOWISKO TVN W SPRAWIE WSPÓLNEJ DEBATY

Źródło: Fakty Online

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix