Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Kaczyński i jego działania w sprawie afery mailowej. Sondaż

57 procent ankietowanych źle ocenia działania Jarosława Kaczyńskiego w sprawie afery mailowej - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Od pierwszej połowy czerwca na komunikatorze Telegram pojawiają się zrzuty ekranu, na których widać domniemaną korespondencję ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka prowadzoną między innymi z premierem i innymi urzędnikami państwowymi. Dworczyk poinformował o włamaniu na jego prywatną skrzynkę mailową.

Jarosław Kaczyński, wicepremier do spraw bezpieczeństwa, 18 czerwca wydał oświadczenie w tej sprawie. Napisał, że "najważniejsi polscy urzędnicy, ministrowie, posłowie różnych opcji politycznych byli przedmiotem ataku cybernetycznego", a "analiza pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej".

Sondaż o działaniach Kaczyńskiego

Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadził sondaż dotyczący działań Kaczyńskiego. "Jak ocenia Pan(i) działania Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera ds. bezpieczeństwa w kontekście afery mailowej?" - brzmiało pytanie.

"Zdecydowanie" i "raczej" źle działania wicepremiera oceniło 57 procent ankietowanych, a "zdecydowanie" i "raczej" dobrze - 22 procent.

Foto: tvn24.pl Ocena działań Jarosława Kaczyńskiego w sprawie afery mailowej

21 procent uczestników badania nie ma zdania w tej sprawie.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix