Szydło na liście do PE, opozycja kpi. "Nie poznałam jej ze strony proeuropejskiej"

21.02.2019 | Szydło na liście do PE, opozycja kpi. "Nie poznałam jej ze strony proeuropejskiej"
21.02.2019 | Szydło na liście do PE, opozycja kpi. "Nie poznałam jej ze strony proeuropejskiej"
Maciej Knapik | Fakty TVN
21.02.2019 | Szydło na liście do PE, opozycja kpi. "Nie poznałam jej ze strony proeuropejskiej"Maciej Knapik | Fakty TVN

Premier Szydło znów zabiera głos. Po czasie milczenia, zbliża się czas kampanii, a ten czas w polityce ma magiczną moc. Beata Szydło kiedyś nie chciała ani szaleństwa elit w Brukseli, ani unijnej flagi w Kancelarii. Teraz ma miejsce na wyborczej liście.

Premier Szydło znowu się uśmiecha i udziela wywiadów. Wcześniej - całymi tygodniami - milczała. Dziennikarze po wielu próbach mogli mieć wrażenie, że pani premier zabiera głos nie wtedy, gdy ktoś ją zapyta, czy poprosi - jak niepełnosprawni w Sejmie, ale wtedy, gdy się to politycznie opłaca - jak przy wyborach. Inaczej milczy.

Były premier Marek Belka zarzuca jej też, że nie mówi w obcych językach. - Jak ktoś, że tak powiem jest niemota, to przepraszam, ale tam jego użyteczność jest minimalna - stwierdził w wywiadzie dla gazety.pl

Pani premier - w internecie przypomniała niewdzięcznemu Belce, że kiedyś poparła jego kandydaturę do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - co niewiele wprawdzie dało, ale zawsze. Nieeleganckich ataków jest więcej.

- PiS ma taką specyfikę, że jeżeli Jarosław Kaczyński wystawiłby swojego kota do PE, to ten kot też by się pewnie dostał - ocenia Michał Kamiński.

Seria gaf

Beata Szydło przewodzi obecnie rządowemu Komitetowi Społecznemu. Na stronach internetowych regularnie pojawia się krótka relacja z posiedzenia i opis omawianego problemu.

- Jestem wiceszefową sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny i nic nie wiem na temat pracy tego komitetu - tak te prace komentuje Marzena Okła-Drewnowicz z PO.

Posłanka Platformy wyraźnie sugeruje - cały ten komitet to udawanie pracy. Pani minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska twierdzi jednak, że "daje najlepszy skład z możliwych". Czyli wszystko gra, nawet jeśli Beata Szydło nie wiedziała, od kiedy Polska jest w Unii. Kluczenie między rokiem 80., a 93. to wpadka gruba - podobnie jak emocjonalna obrona nagród pieniężnych dla ministrów, które "im się po prostu należały".

By uniknąć takich gaf - warto mieć przygotowane zawczasu bon moty - i na przykład - gdy nadchodzą wybory - Beata Szydło zaczyna mówić o drużynie.

- Wierzę w to, że ta drużyna zrobi rzeczywiście dobry rezultat - stwierdziła we wtorek.

Antyeuropejskie nastawienie?

Przy wyborach polskich - drużyna jest - biało czerwona. Tutaj drużyna mogłaby być europejska albo brukselska, ale takie określenie u pani premier - jednak - nie przejdzie po tym, jak mówiła, że "nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit".

Trudno też jej grać w europejskiej drużynie po głosowaniu dwadzieścia siedem do jednego czy usunięciu europejskich flag z kancelarii premiera.

- Nie poznałam pani premier Szydło ze strony proeuropejskiej - koemntuje Agnieszka Pomaska z PO.

Autor: Maciej Knapik / Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Według danych policji i Głównego Urzędu Statystycznego, w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i świętokrzyskim statystycznie najczęściej w 2023 roku można było spotkać na drodze kierowcę po alkoholu. To wciąż w Polsce plaga. Receptą miała być konfiskata aut, ale nowe przepisy będą poprawiane.

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Źródło:
Fakty TVN

Waży niespełna półtora kilograma, a jej narodziny to istny cud. Oto historia dziewczynki, której matka zginęła podczas bombardowania Strefy Gazy. Kobieta była w ciąży - z jej łona lekarzom w ostatniej chwili udało się uratować dziecko. To był 30. tydzień ciąży.

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Źródło:
Fakty TVN

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej stworzył aplikację, która ma monitorować bezpieczeństwo turystów w górach i w razie zagrożenia alarmować ratowników. Pozwoli to szybciej wysłać wsparcie i zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To pierwsza tego typu aplikacja na świecie.

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Powstał pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. To "Podróże z Albertem", które pozwalają maluchom przenieść się do świata rozszerzonej rzeczywistości. Podczas seansu młodzi widzowie mogą poczuć na sobie wzrok tygrysa albo podziwiać latające wokół nich cyfrowe motyle. Co najważniejsze, to dzieci decydują, jak potoczą się losy filmowych bohaterów.

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Publiczna dyskusja w sprawie broni jądrowej w Polsce prowadzona przez prezydenta, delikatnie mówiąc, nie służy naszemu bezpieczeństwu - ocenił w "Faktach po Faktach" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Jak dodał, "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po".

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Źródło:
TVN24

Rosja kolejny raz próbuje wpływać na kampanię wyborczą. Tym razem na celowniku Kremla są czerwcowe wybory do europarlamentu. O hakerskich atakach i fałszywych stronach internetowych alarmują władze Francji, Belgii i Czech. Liderzy tych dwóch ostatnich państw zaapelowali do Komisji Europejskiej o przyjęcie dodatkowych sankcji na Rosję za próby wywarcia wpływu na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. 

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Donald Trump w zaciętej walce o prezydenturę intensywnie zabiega o młodszych wyborców. I trzeba przyznać, że odnosi tu coraz większe sukcesy. O ile w wyborach 2020 roku spośród wyborców przed 30. rokiem życia na Joe Bidena zagłosowało prawie 60 procent, a na Trumpa - 35 procent, to teraz - według sondażu Ipsos - te proporcje wynoszą zaledwie 29 do 26 dla Bidena. Reszta nie popiera żadnego kandydata. Co więcej, rośnie liczba młodych wyborców, którzy stanowczo deklarują się jako republikanie. Czym przyciąga ich Trump?

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS