Fakty - oglądaj online

Ostatnia prosta

Walka do samego końca kampanii. Liderzy partyjni mobilizują wyborców

Politycy dwoją się, troją i mobilizują elektoraty. Walczą do ostatniej chwili o każdy głos. Małgorzata Kidawa-Błońska na spotkaniach wyborczych przekazywała radosną nowinę o Nagrodzie Nobla dla polskiej pisarki. Natomiast premier Mateusz Morawiecki w zakładzie Amica mówił o dotacjach rządowych dla piłkarskich klubów.

PiS zdecydowanym liderem poparcia. Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

W najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 widać, że poparcie dla PiS pozostaje na tym...

Wiadomość o Nagrodzie Nobla dla Olgi Tokarczuk, dzisiejszą wiadomość dnia, Małgorzata Kidawa-Błońska przekazała na spotkaniu wyborczym w Opolu. Była radość i oklaski. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera w Opolu spotkała się z aktywnymi kandydatkami z regionu. Koalicja stara się zmobilizować właśnie kobiety, licząc na ich głosy. - Specjalnie liczę na panie, że się zmobilizujemy i damy radę - mówiła Kidawa-Błońska do zebranych.

W przedostatnim dniu kampanii Małgorzata Kidawa-Błońska w kilku miejscach na południu kraju i Grzegorz Schetyna w województwie śląskim, występowali z jasnym przekazem. Szef Platformy Obywatelskiej pytał retorycznie o to, czy Polska ma zwracać się ku zachodniej cywilizacji, czy będzie to droga w drugą stronę. - Nie chcemy pisowskiego centralizmu - słychać w odpowiedzi. - Następne cztery lata takich tendencji mogą być krytyczne dla samorządu - uważa Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Regionalne konwencje to już ostatnie akcenty przed jutrzejszymi ogólnopolskimi wydarzeniami. Czwartek to przedostatni dzień kampanii.

Walka do samego końca

Kosiniak-Kamysz: Wierzę w zwycięstwo. Nie zawsze oznacza ono zajęcie pierwszego miejsca

Duszna atmosfera rządów autorytarnych musi się skończyć. Trzeba oddychać, mam nadzieję, pełną...

Premier w zakładzie Amica Wronki mówił o dotacjach rządowych dla piłkarskich klubów i o polskim przemyśle. Natomiast w Warszawie Koalicja zbiera chętnych do pełnienia roli mężów zaufania przy wyborach.

Z kolei Lewica na Śląsku obiecywała rozwój transportu. Chce wprowadzić 66 dodatkowych przystanków i 317 kilometrów nowych tras. Jednocześnie w Toruniu Robert Biedroń proponuje pakt dla kultury i czyta książkę noblistki Olgi Tokarczuk. Następnie lider partii udał się do Tczewa gdzie nawiązywał do nagrań rozmów Sławomira Neumana. - Zobaczyliście prawdziwy cynizm i obłudę niektórych polityków, ale nie wszyscy jesteśmy tacy - przekonywał Biedroń.

Podobnie aktywni są też inni przedstawiciele partii politycznych. Na przykład kandydat Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała zamierza w piątek od godziny 22:00 do ciszy wyborczej podczas transmisji na facebooku odpowiadać na pytania wyborców.

Ostatnia prosta w kampanii to też szansa dla partii z mniejszym poparciem, a dokładnie tych które mogą otrzeć się o próg wyborczy pięciu procent. Prezes PSL przekonuje, że jeszcze nic nie jest przesądzone, a - jak mówił Władysław Kosiniak-Kamysz - "wewnętrzne sondaże pokazują, że walka może być do samego końca".

Wejście Ludowców i Konfederacji do Sejmu może zmniejszyć szanse PiS na samodzielną większość. Co ma kluczowe znaczenie dla kolejnych czterech lat.

Autor: Maciej Knapik / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Polak Widzi
Polak Widzi

TOTALNY PiS i KOŚCIÓŁ , robią wszystko by mieć NASZĄ KASĘ w swojej kieszeni !! TOTALNY PiS , KOŚCIÓŁ i pan RYDZYK !!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   tvnpix