Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Renata Kijowska / Fakty TVN
  • Robo-kelnerzy w kolejnych restauracjach. Pomagają w obsłudze gości
  • Prognoza pogody na piątek 28 stycznia
W gotowości

Pomógł im sprzęt od WOŚP, teraz oni chcą pomagać. "Wystarczy nawet mała rzecz"

Każdy z tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma swoją motywację do działania i swoją historię. Cel jednak mają taki sam: zebrać jak najwięcej środków. Do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostały tylko 3 dni.

W krakowskim sztabie, gdzie trwają przygotowania do niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aż huczy. Laminowane są puszki, by deszcz i śnieg nie przeszkodziły w kwestowaniu. W niedzielę wszystko już będzie w rękach wolontariuszy - na przykład dziewięciomiesięcznej Aniki. Dziewczynka będzie wśród 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach na całym świecie.

- Nie ma gorszych, nie ma lepszych wolontariuszy. Wszyscy, którzy angażują się, dają kawałeczek swojego serca, które się potem przekuwa się na ratowanie życia - podkreśla Piotr Błoński, szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa.

Rosną emocje przed 30. Finałem WOŚP. Część licytacji już dobiega końca

Do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostały tylko trzy dni. Część licytacji już...

Jagienka Hursztyn zagra z Orkiestrą już piąty raz. W tym roku zaprasza na spacer z łódzkimi alpakami. Trudno będzie się oprzeć tej licytacji.

- Jest taka alpaka Lenek, który ciągle całuje - mówi dziewczynka.

Jagienka na WOŚP-owych licytacjach wystawia też swoje dzieła, czyli ceramikę. - Nie trzeba robić nie wiadomo czego. Wystarczy nawet mała rzecz, ale może naprawdę wiele zrobić - zachęca wolontariuszka.

Dziewczynka wiele zrobiła przez ostatnie lata, bo i sama wiele dostała. Sprzęt z serduszkami był na każdym etapie jej leczenia. Jagienka cierpi z powodu ekstremalnej deformacji kręgosłupa. Podczas swojego pierwszego Finału grała w szpitalu. Nie przerwała zbiórki, nawet gdy z bólu nie mogła się ruszać.

- Nawet do mojego pokoju przychodzili, żeby wrzucić - wspomina Jagna. - Czuliśmy, że to nie skończy się po pierwszym razie, bo dostała taki ogrom wsparcia - mówi mama dziewczynki, Małgorzata Hursztyn.

Każdy z tysięcy wolontariuszy ma swoją motywację

Łukasz Berezak, jeden z bardziej znanych wolontariuszy WOŚP, w tym roku z puszką nie wyjdzie. Nie tylko z powodu pandemii.

- Zmiana leczenia i depresja, która spowodowała wyłączenie w ogóle Łukasza z życia. W tej chwili jest ciutkę lepiej - wyjaśnia mama Łukasza, Izabela Berezak.

Może postęp w zbiórce do e-puszki podniesie Łukasza na duchu, bo kolejne finały WOŚP znaczyły drogę do jego dorosłości. Dziś Łukasz ma już 18 lat.

- Na pewno jest to dla niego wyjątkowy Finał, ponieważ on też ma swój jubileusz: to już 10 lat, jak pomaga - zaznacza mama Łukasza.

Każdy z tysięcy wolontariuszy ma swoją motywację. Panu Tomaszowi sprzęt WOŚP ratował syna. Na tegoroczny Finał wybiera się z córką i - jak mówi - ma sposoby, by puszka się zapełniła.

- Być uśmiechniętym, zadowolonym. Być otwartym do ludzi, ale z drugiej strony nie narzucać się - zdradza pan Tomasz Krakowiak.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix