Fakty - oglądaj online

Końcowe odliczanie

Dziesiątki kamer, kilometry kabli. Studio WOŚP gotowe na wielki finał

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagra dla najmłodszych. Tym razem na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Licznik już się kręci - pierwsze 10 milionów złotych jest już na koncie orkiestry. Jak będzie wyglądało studio WOŚP?

35 milionów serduszek i 120 tysięcy wolontariuszy. Finał WOŚP już w niedzielę

Wolontariusze na start. Wszyscy już mają puszki w rękach i w razie czego przyjdą nawet pod drzwi....

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

W sobotę odbył się w Warszawie bieg "Policz się z cukrzycą". Pięć tysięcy osób i pięć kilometrów trasy. Za datki zebrane przy rejestracji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi pompy insulinowe dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dwa dni wyjątkowych wydarzeń w całym kraju i niemal na całym świecie.

W sobotę odbyła się w Szczecinie wioślarska sztafeta na rzecz WOŚP. W Gdańsku prezydent miasta rozdawała wolontariuszom identyfikatory i puszki. - Tegoroczny finał jest finałem szczególnym, bo w naturalny sposób kojarzy się z panem prezydentem Pawłem Adamowiczem. Jestem wdzięczna, że aż tylu wolontariuszy się zgłosiło - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

- Nie widziałabym siebie w innej roli niż z orkiestrą. Także dlatego, że jestem gdańszczanką. Nie jest łatwo, łzy już mi się dzisiaj cisną do oczu - powiedziała dziennikarzom jedna z wolontariuszek.

Emocji w Gdańsku, ale i w całym kraju, nie zabraknie. Na razie trwa wielkie odliczanie. To, co najważniejsze, rozpocznie się w niedzielę punktualnie o 8:30 rano. Wtedy Jurek Owsiak oficjalnie rozpocznie 28. Finał WOŚP.

Wyjątkowe studio i wyjątkowa transmisja

W tym roku studio WOŚP przypomina statek. Aby widzowie mogli oglądać finał w pełnej glorii, potrzeba kilometrów kabli, setek świateł i mnóstwa ekranów, na których cały dzień będzie wyświetlana zebrana kwota.

Jagience pomógł sprzęt od WOŚP. Teraz sama kwestuje bo "wie, jak bardzo pomaga"

Starsi i młodsi, aktorzy i sportowcy, a także znani i mniej znani. Łączy ich jedno - wszyscy chcą...

Studio będzie po brzegi wypełniony ludźmi: wolontariuszami, dziennikarzami, lekarzami, ludźmi filmu, muzyki i sportu. Tymi, którzy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Tam za nami jest coś, co nazywa się studiem medycznym. Tam będziemy pokazywać sprzęt, który kupowała i będzie kupować Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Spójrzmy w lewo, tam będziemy mieli stanowiska medialne. Tam będziemy liczyć pieniądze - pokazuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W studiu są też stanowiska komputerowe do obsługi aukcji internetowych. Centrum dowodzenia znajdzie się w ogromnym wozie transmisyjnym TVN.

- Drugi taki wóz umieszczony jest na placu Bankowym. Oba spięte są z główną reżyserką w TVN. Pracuje około 35 kamer we wszystkich lokacjach - wymienia Michał Gronowski, szef wozu TVN.

W dodatku transmitowane będą relacje reporterów z całej Polski. Będzie można je oglądać już od 5:55 w TVN24. W niedzielę Jurek Owsiak osobiście kilkanaście razy połączy się z widzami TVN i TTV.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

Autor: Magda Łucyan / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 27 lutego

  Fakty z 27 lutego

  W Polsce na razie nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa SARS-CoV-2, jednak ponad 40 osób czeka na wyniki testów, ponad 50 jest objętych kwarantanną, a półtora tysiąca osób jest monitorowanych. W programie powiemy również o ochronie zdrowia w kampanii prezydenckiej, o procesie prezydenta Sieradza, a także o poważnej kontuzji Roberta Lewandowskiego. Na "Fakty" TVN zaprasza Justyna Pochanke.

  czytaj więcej »
 • Szumowski: koronawirus w Polsce to kwestia najbliższych dni

  Szumowski: koronawirus w Polsce to kwestia najbliższych dni

  W Polsce na razie nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa SARS-CoV-2, jednak ponad 40 osób czeka na wyniki testów, ponad 50 jest objętych kwarantanną, a półtora tysiąca jest monitorowanych. Wyższe uczelnie odwołują wyjazdy do Włoch, a minister zdrowia Łukasz Szumowski obiecuje codzienne konferencje i apeluje do turystów, którzy nie mają objawów kaszlu, gorączki i duszności, aby nie udawali się na oddziały zakaźne.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus w blisko 50 krajach. "Nadchodzi epidemia"

  Koronawirus w blisko 50 krajach. "Nadchodzi epidemia"

  Koronawirus SARS-CoV-2 pokonuje kolejne granice. W Arabii Saudyjskiej władze zamykają dla pielgrzymów Mekkę i Medynę. Do Izraela pierwszy przypadek przywiózł turysta wracający z Włoch. Pierwsze przypadki odnotowano także w Danii i Norwegii. Z kolei we Włoszech gubernator Lombardii poddaje się kwarantannie, bo wirusa ma jego najbliższa współpracownica.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na piątek 28 lutego

  Prognoza pogody na piątek 28 lutego

  W piątek w kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na Podlasiu, Mazurach, Mazowszu, Lubelszczyźnie na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze wystąpią opady śnieg i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni. Ciśnienie będzie rosło, w południe w Warszawie 996 hPa.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 26 lutego

  Fakty z 26 lutego

  Koronawirus jest na świecie tematem numer jeden. Polacy z niepokojem pytają - lekarze i politycy próbują odpowiadać. W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia, choć są osoby podejrzane i badane. W programie powiemy również o gospodarczych skutkach epidemii koronawirusa, o kolejnych przypadkach zakażenia, a także o kampanijnych obietnicach Andrzeja Dudy. Na "Fakty" TVN zaprasza Justyna Pochanke.

  czytaj więcej »
 • "Kilka tysięcy obywateli poddanych kontroli"

  "Kilka tysięcy obywateli poddanych kontroli"

  Polacy z niepokojem pytają - lekarze i politycy próbują odpowiadać. Koronawirus jest na świecie tematem numer jeden. Wirus rozprzestrzenia się w kolejnych krajach. W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia, są osoby podejrzane i badane. Ile zrobiono testów, ile przygotowano łóżek i izolatek na oddziałach zakaźnych?

  czytaj więcej »
tvnpix