Fakty - oglądaj online

  • Foto: Fakty TVN | Video: Magda Łucyan / Fakty TVN
  • W całej Polsce brakuje zalecanych szczepionek. Co na to Ministerstwo Zdrowia?
  • "20 do 30 lat i naprawdę będziemy mieszkać w piekarniku"
Końcowe odliczanie

Dziesiątki kamer, kilometry kabli. Studio WOŚP gotowe na wielki finał

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagra dla najmłodszych. Tym razem na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Licznik już się kręci - pierwsze 10 milionów złotych jest już na koncie orkiestry. Jak będzie wyglądało studio WOŚP?

35 milionów serduszek i 120 tysięcy wolontariuszy. Finał WOŚP już w niedzielę

Wolontariusze na start. Wszyscy już mają puszki w rękach i w razie czego przyjdą nawet pod drzwi....

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

W sobotę odbył się w Warszawie bieg "Policz się z cukrzycą". Pięć tysięcy osób i pięć kilometrów trasy. Za datki zebrane przy rejestracji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi pompy insulinowe dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dwa dni wyjątkowych wydarzeń w całym kraju i niemal na całym świecie.

W sobotę odbyła się w Szczecinie wioślarska sztafeta na rzecz WOŚP. W Gdańsku prezydent miasta rozdawała wolontariuszom identyfikatory i puszki. - Tegoroczny finał jest finałem szczególnym, bo w naturalny sposób kojarzy się z panem prezydentem Pawłem Adamowiczem. Jestem wdzięczna, że aż tylu wolontariuszy się zgłosiło - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

- Nie widziałabym siebie w innej roli niż z orkiestrą. Także dlatego, że jestem gdańszczanką. Nie jest łatwo, łzy już mi się dzisiaj cisną do oczu - powiedziała dziennikarzom jedna z wolontariuszek.

Emocji w Gdańsku, ale i w całym kraju, nie zabraknie. Na razie trwa wielkie odliczanie. To, co najważniejsze, rozpocznie się w niedzielę punktualnie o 8:30 rano. Wtedy Jurek Owsiak oficjalnie rozpocznie 28. Finał WOŚP.

Wyjątkowe studio i wyjątkowa transmisja

W tym roku studio WOŚP przypomina statek. Aby widzowie mogli oglądać finał w pełnej glorii, potrzeba kilometrów kabli, setek świateł i mnóstwa ekranów, na których cały dzień będzie wyświetlana zebrana kwota.

Jagience pomógł sprzęt od WOŚP. Teraz sama kwestuje bo "wie, jak bardzo pomaga"

Starsi i młodsi, aktorzy i sportowcy, a także znani i mniej znani. Łączy ich jedno - wszyscy chcą...

Studio będzie po brzegi wypełniony ludźmi: wolontariuszami, dziennikarzami, lekarzami, ludźmi filmu, muzyki i sportu. Tymi, którzy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Tam za nami jest coś, co nazywa się studiem medycznym. Tam będziemy pokazywać sprzęt, który kupowała i będzie kupować Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Spójrzmy w lewo, tam będziemy mieli stanowiska medialne. Tam będziemy liczyć pieniądze - pokazuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W studiu są też stanowiska komputerowe do obsługi aukcji internetowych. Centrum dowodzenia znajdzie się w ogromnym wozie transmisyjnym TVN.

- Drugi taki wóz umieszczony jest na placu Bankowym. Oba spięte są z główną reżyserką w TVN. Pracuje około 35 kamer we wszystkich lokacjach - wymienia Michał Gronowski, szef wozu TVN.

W dodatku transmitowane będą relacje reporterów z całej Polski. Będzie można je oglądać już od 5:55 w TVN24. W niedzielę Jurek Owsiak osobiście kilkanaście razy połączy się z widzami TVN i TTV.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

Autor: Magda Łucyan / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix