Fakty - oglądaj online

Lekarz, muzyk, tata wcześniaka. Dzień z wolontariuszem WOŚP

Po tylu latach istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grają w niej już kolejne pokolenia wolontariuszy. Niektórzy z nich sami zawdzięczają wiele Orkiestrze. Jedną z takich osób jest pan Maciej Jędrzejko - wolontariusz, lekarz i tata dziecka uratowanego przez sprzęt zakupiony przez WOŚP.

Liczą się chęci i pomysł. Wolontariusze są siłą WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to cała armia ludzi o wielkich sercach - tych, którzy w...

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Wolontariusze WOŚP w dniu finału są aktywni od samego rana. Tak jak pan Maciej Jędrzejko - od dwudziestu lat uczestnik finałów Orkiestry. - Nie ma w ciągu roku takiego wydarzenia, które przynosiłoby tyle uśmiechu, radości i tyle spontanicznego, pozytywnego myślenia, ile przynosi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi.

Niewielu jest też pewnie wolontariuszy, których życie byłoby tak mocno związane z Orkiestrą. Pan Maciej nie tylko kwestuje i nie tylko występuje ze swoim zespołem muzycznym podczas finałów WOŚP, ale także pracuje w szpitalu wyposażonym w sprzęt zakupiony przez fundację.

Ale przede wszystkim Maciej Jędrzejko jest ojcem, którego najstarszy syn Michał tuż po urodzeniu został uratowany dzięki sprzętowi sfinansowanemu przez orkiestrę.

Grają dalej

- Pamiętam, jak leżał taki mały bąbel w tym inkubatorze z tymi wszystkimi wenflonami. To serduszko WOŚP tam było obok i ja wiedziałem, patrząc na to serduszko, że to wszystko musi się dobrze skończyć - wspomina pan Maciej.

Skończyło się doskonale. Michał też zaangażował się w finały. Dwa lata temu zebrał tyle, że pobił rekord Sosnowca. - Porusza mnie to, że dzięki WOŚP-opowi żyję. Gdyby nie WOŚP, nigdy bym nie pomógł tym wszystkim ludziom - mówi Michał.

Wczesnym popołudniem grupa Banana Boat - zespół pana Macieja - ubrała się na cebulkę, a następnie dała rozgrzewającego czadu na scenie. Nawet jak się ściemniło, to panowie nie odpuścili: po oficjalnym koncercie przenieśli się w bardziej ustronne miejsce, by po chwili znów ruszyć "w trasę" - kwestować dla WOŚP.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: Paweł Abramowicz / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 7 grudnia

  Fakty z 7 grudnia

  Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak starli się w debacie prawyborczej zorganizowanej w Platformie Obywatelskiej. Bratobójczej walki nie było. W programie także o noblowskim wykładzie Olgi Tokarczuk, o "weekendzie cudów" Szlachetnej Paczki, a także o niezwykłym prezencie dla 10-letniego Maksa. Na "Fakty" TVN zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Debata kandydatów PO. Bratobójczej walki nie było

  Debata kandydatów PO. Bratobójczej walki nie było

  W sobotę odbyła się prawyborcza debata Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka. Oboje chcą kandydować na prezydenta. Ona mówi, że w trudnych czasach to właśnie kobieta lepiej da sobie radę. On siebie przedstawia jako twardego mężczyznę, który odniósł sukces w biznesie i samorządzie.

  czytaj więcej »
 • "Świat umiera, a my tego nie zauważamy". Wykład Olgi Tokarczuk

  "Świat umiera, a my tego nie zauważamy". Wykład Olgi Tokarczuk

  - Świat umiera, a my nawet tego nie zauważamy. Nie zauważamy, że świat staje się zbiorem rzeczy i wydarzeń, martwą przestrzenią, w której poruszamy się samotni i zagubieni, miotani cudzymi decyzjami, zniewoleni niezrozumiałym fatum, poczuciem bycia igraszką wielkich sił historii czy przypadku - powiedziała podczas wykładu noblowskiego w Sztokholmie Olga Tokarczuk. Nagroda zostanie wręczona polskiej pisarce za trzy dni.

  czytaj więcej »
 • Co z NATO-wskim planem obrony Polski? Turcja znów grozi wetem

  Co z NATO-wskim planem obrony Polski? Turcja znów grozi wetem

  Wydawało się, że na szczycie NATO osiągnięto pełną zgodę w sprawie planu obrony Polski i krajów bałtyckich, ale Turcja znowu domaga się uznania kurdyjskich organizacji zbrojnych w Syrii za ugrupowania terrorystyczne. - Ten plan nie zostanie opublikowany, dopóki nasz plan również nie zostanie opublikowany - powiedział szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu.

  czytaj więcej »
 • Spotkanie Putin-Łukaszenka. "Chcemy tylko równego traktowania"

  Spotkanie Putin-Łukaszenka. "Chcemy tylko równego traktowania"

  Czy Rosja połknie Białoruś? Demokratyczna białoruska opozycja tego właśnie się boi. Władimir Putin przypiera Aleksandra Łukaszenkę do ściany, podobno traci cierpliwość, naciska i uzależnia gospodarczo. Z drugiej strony autokratyczny prezydent Białorusi nadal chce być u siebie gospodarzem i przed wyjazdem na szczyt w Soczi zapowiadał twardą walkę.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na niedzielę 8 grudnia

  Prognoza pogody na niedzielę 8 grudnia

  W niedzielę przeważnie będzie pochmurno. Wystąpią niewielkie opady deszczu - do południa na wschodzie kraju, po południu na zachodzie. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. W strefie brzegowej porywy wiatru osiągające prędkość 60-80 km/h. Ciśnienie spada. W południe, w Warszawie, ciśnienie wyniesie 994 hPa.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 6 grudnia

  Fakty z 6 grudnia

  Stanisław Karczewski jako senator, a potem wicemarszałek Senatu, w latach 2009-2015 zarobił ponad 400 tys. zł, odbywając płatne dyżury w szpitalu, w którym był na bezpłatnym urlopie na czas wykonywania mandatu senatora - ustalił portal tvn24.pl. W programie również o planach Senatu w związku z wyrokiem Sądu Najwyższego w sprawie KRS, o śledztwie w sprawie tragedii w Szczyrku, a także o sporze o historyczne tablice z Gdańska. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

  czytaj więcej »
tvnpix