Fakty - oglądaj online

Lekarz, muzyk, tata wcześniaka. Dzień z wolontariuszem WOŚP

Po tylu latach istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grają w niej już kolejne pokolenia wolontariuszy. Niektórzy z nich sami zawdzięczają wiele Orkiestrze. Jedną z takich osób jest pan Maciej Jędrzejko - wolontariusz, lekarz i tata dziecka uratowanego przez sprzęt zakupiony przez WOŚP.

Liczą się chęci i pomysł. Wolontariusze są siłą WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to cała armia ludzi o wielkich sercach - tych, którzy w...

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Wolontariusze WOŚP w dniu finału są aktywni od samego rana. Tak jak pan Maciej Jędrzejko - od dwudziestu lat uczestnik finałów Orkiestry. - Nie ma w ciągu roku takiego wydarzenia, które przynosiłoby tyle uśmiechu, radości i tyle spontanicznego, pozytywnego myślenia, ile przynosi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi.

Niewielu jest też pewnie wolontariuszy, których życie byłoby tak mocno związane z Orkiestrą. Pan Maciej nie tylko kwestuje i nie tylko występuje ze swoim zespołem muzycznym podczas finałów WOŚP, ale także pracuje w szpitalu wyposażonym w sprzęt zakupiony przez fundację.

Ale przede wszystkim Maciej Jędrzejko jest ojcem, którego najstarszy syn Michał tuż po urodzeniu został uratowany dzięki sprzętowi sfinansowanemu przez orkiestrę.

Grają dalej

- Pamiętam, jak leżał taki mały bąbel w tym inkubatorze z tymi wszystkimi wenflonami. To serduszko WOŚP tam było obok i ja wiedziałem, patrząc na to serduszko, że to wszystko musi się dobrze skończyć - wspomina pan Maciej.

Skończyło się doskonale. Michał też zaangażował się w finały. Dwa lata temu zebrał tyle, że pobił rekord Sosnowca. - Porusza mnie to, że dzięki WOŚP-opowi żyję. Gdyby nie WOŚP, nigdy bym nie pomógł tym wszystkim ludziom - mówi Michał.

Wczesnym popołudniem grupa Banana Boat - zespół pana Macieja - ubrała się na cebulkę, a następnie dała rozgrzewającego czadu na scenie. Nawet jak się ściemniło, to panowie nie odpuścili: po oficjalnym koncercie przenieśli się w bardziej ustronne miejsce, by po chwili znów ruszyć "w trasę" - kwestować dla WOŚP.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: Paweł Abramowicz / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 22 listopada

  Fakty z 22 listopada

  Gorące i nerwowe głosowania w Sejmie. Wybrano nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W programie powiemy również o tajemniczej śmierci rowerzystki, sprawie agenta Tomka i europośle PiS, który utknął na balkonie. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

  czytaj więcej »
 • "Trzeba anulować, bo my przegramy". Wydarzenia w Sejmie etap po etapie

  "Trzeba anulować, bo my przegramy". Wydarzenia w Sejmie etap po etapie

  W prokuraturze jest już zawiadomienie Lewicy o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Anulowała nocne głosowanie w sprawie wyboru posłów członków KRS-u, gdy jej partyjna koleżanka podpowiedziała jej, że PiS może głosowanie przegrać. Wyników anulowanego głosowania nie ujawniła. Według Ryszarda Terleckiego to głosowanie "wypadło, rzeczywiście, trochę niezręcznie".

  czytaj więcej »
 • Zagadkowa śmierć 61-letniej rowerzystki

  Zagadkowa śmierć 61-letniej rowerzystki

  Śląska policja szuka dwóch kobiet, które mogą pomóc w rozwiązaniu zagadki śmierci 61-letniej rowerzystki. Na zdjęciach z monitoringu widać jak kobieta jedzie chodnikiem. Gdy minęła ją jadąca z naprzeciwka ciężarówka, kobieta leżała już martwa. Miała widoczne obrażenia.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na sobotę 23 listopada

  Prognoza pogody na sobotę 23 listopada

  Na wschodzie wystąpią opady deszczu, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Poza tym będzie dość pogodnie. Temperatura wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 21 listopada

  Fakty z 21 listopada

  Sejmowa komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała wnioski w sprawie rekomendacji na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza. W programie także o prezydencie Poznania, który będzie kontrkandydatem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach w Platformie Obywatelskiej, o oskarżeniach prezydenta Andrzeja Dudy pod adresem sędziów SN, a także o martwych rybach w Zatoce Puckiej. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

  czytaj więcej »
 • "Druga edycja PiS-owskiego pendolino". Piotrowicz i Pawłowicz z rekomendacjami komisji

  "Druga edycja PiS-owskiego pendolino". Piotrowicz i Pawłowicz z rekomendacjami komisji

  Podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka kandydatka do Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz była pytana przez posłów opozycji między innymi o to, czy unijna flaga to "szmata", a protestujące kobiety to "ulicznice". Była posłanka PiS stwierdziła, że podtrzymuje wszystko co mówiła i pisała. Przesłuchiwany był też drugi kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Piotrowicz. Ale on nawet nie odpowiedział na żadne pytanie. Zarówno Pawłowicz jak i Piotrowicz otrzymali pozytywne rekomendacje komisji.

  czytaj więcej »
 • "Afera korupcyjna i "splamienie się" stanem wojennym. Sprawdzamy oskarżenia prezydenta wobec sędziów

  "Afera korupcyjna i "splamienie się" stanem wojennym. Sprawdzamy oskarżenia prezydenta wobec sędziów

  Jeśli ktoś czerpie wiedzę o kondycji wymiaru sprawiedliwości z wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy, to może uznać, że sędziowie przez długie lata byli panami życia i śmierci, ale teraz tracą przywileje i wpływy. Andrzej Duda przedstawia polskie sądownictwo jako domenę tych, którzy najlepiej czuli się w czasach PRL-u. W rzeczywistości sędziów w Sądzie Najwyższym, którzy orzekali jeszcze w czasach stanu wojennego jest trzech. Do jednego z nich Andrzej Duda miał mieć "zaufanie", kiedy wyznaczał go na osobą pełniącą obowiązki pierwszego prezesa SN.

  czytaj więcej »
tvnpix